Poraďte chutné slané vegánske recepty

prirodalieci
4. jún 2024

hodte sem nejake vase oblubene popripade z vlastnej kuchyne recepty veganske ktore mate radi ... 🙂

thirstymonk
4. jún 2024

Chutne a veganske... To k sebe nejde 🤣

zic
4. jún 2024
marianarem
4. jún 2024

@prirodalieci Tak naposledy (pred par dnami) co sme mali veganske bol humus s karamelizovanou cibulkou a so spenatom. Uvari sa cicer do makka, osupe sa. Na olivovom oleji sa skaramelizuje cibula, uvari sa trochu listoveho spenatu. Vsetko sa to rozmixuje s vodou z varenia ciceru, s tahini, citronovou stavou, solou, mletym koriandrom. Mixuje sa, kym to nie je uplne hladke a kremove. Robime namiesto spenatu aj s cviklou alebo s hraskom.

huxy
5. jún 2024

@thirstymonk by si sa čudoval. Netreba odsudzovat nieco co nepoznaš, neochutnal si, alebo to len niekto zle pripravil. Ja nie som veganka, ale jedla som uz 2x vo vegánskej reštaurácií posledne, a to jedlo bolo chutné.

liv1
5. jún 2024

@thirstymonk vedel si, ze aj parene buchty mozu byt veganske? 😁 ale evidentne netusis o com hovoris 😉

Autorka, peceny karfiol napr., uvaris ho mierne s hlubikom zarovno odrezanym, potom zmes oliv oleja s koreninami, natries a das upiect so rury na tom hlubiku postaveny. A so zemiakovou kasou napr. Alebo karfiolove steaky.

thirstymonk
5. jún 2024

@liv1 jasne, vcera som detom kupoval plienky a tiez na nich pisu, ze su veganske. Lupilu. 🤣🤣🤣

dominikamacakova
5. jún 2024

Turecká šošovicová polievka, rôzne krémové polievky, prívarky kde môžeš dať rastlinné mlieka, alebo smotany (v podstate všetky polievky) Gratinované jedlá -brokolica, karfiol, zemiaky .Rôzne rizotá -je ich milión. Zeleninové placky atď

dominikamacakova
5. jún 2024

@thirstymonk 🤔🤔🤔

kengurica
5. jún 2024

@prirodalieci hranolky s kečupom 😆....je to vegánske

thirstymonk
5. jún 2024

@dominikamacakova Aj na energy drinku Kong strong sa hrdo vyníma, že je vegansky. Len by ma zaujímalo, odkiaľ získali do neho ten taurin, keď ne z byčich vajek :D

dominikamacakova
5. jún 2024

@thirstymonk áno, na veľa vecí píšu, že sú vegan aj keď je to evidentné. Za chvíľu to budú písať aj drvené parkety...

liv1
5. jún 2024

@thirstymonk 😂😂

rachel36a
5. jún 2024

My milujeme vegansku bolonsku omacku zo sosovicd

zuzudrnda
5. jún 2024

Namiesto orieškov sme si obľúbili varený cícer so soľou alebo korením pečeny v rúre.