Poradíte link alebo knihu s receptami pre potravinového alergika?

marus21
15. sep 2014

Ahojte, prosím Vás vedeli by ste mi poradiť knihu alebo stránku na internete kde by som nasla nejake mnam mnam recepty pre rocneho chlapca, ktoremu zistili potravinovu alergiu na zemiaky, mlieko, vajcia? Namiesto mliecka pouzivame rastlinne, to by az taky problem nebol, namiesto cukru pouzivame ryzovy alebo agavovy sirup. Ale pomaly vsade pisu do korpusu na torty vajcia :( Syncek bude mat rok a chcela by som mu spravit tortu, na ktorej si moze aj on pochutit bez následkov svrbivých ekzémov. Ďaiujem za kazdu radu 🙂

leporeloo
15. sep 2014

"veganske vajce" zmiesas rozmixovane lanove semienka s vodou a mas vajco 🙂
je mnoho sposobov ako nahradit vajcia popozeraj si veganske stranky, ja skor pozeram zahranicne weby...
celkovo vsetko rastinneho povodu mi je sympatickejsie dneska ich nahradit uz to nie je taky problem najma ak mas aspon zakladnu anglictinu 🙂

mimi21mimi
18. sep 2014

Ked bola dcera mladsia, nemohla mlieko a vajcia. Namiesto vajec som pouzivala vzdy vodu (pol deci)+ 1 cl zemiakoveho alebo kukuricneho skrobu na jedno vajce. Na kolace a slane to stacilo, akurat tam, kde mala ist bielkova pena bol trochu problem.