Poradíte jedlo pre ročné dieťa na dovolenku?

aadulik2110
19. jún 2013

Ahojte, chystáme sa na dovolenku, aby to bola naozaj dovolenka, tak nikdy nevarím. Ale prvý krát ideme s naším drobcom, ktorý je zvyknutý na domácu stravu a odmieta mi jesť hotové jedlá, ktoré sa dajú kúpiť. Neviem ako mu mám zabezpečiť stravu a zároveň, aby som nemusela variť. Už som skúšala aj spraviť hotovú porciu a sterilizovať to, ale neviem, kde robím chybu vždy mi to skysne... Mohli by ste mi poradiť, ďakujem 🙂

graceful9
19. jún 2013

Neviem koľko má dieťa ale ak už je normálnu stravu tak v každej reštike sa dá niečo vybrať. cestoviny.masko.ryža a varené zemiaky napr. 🙂

aknaj
19. jún 2013

@aadulik2110
ak idete na dovolenku, kde máte zabezpečenú stravu, tak myslím, že mu vždy niečo z ponuky vyberieš
synček má už rok, takže vlastne môže jesť všetko
my sme boli so synom, keď mal 10 mesiacov a prestravoval sa, raňajky - chlieb, pečivo, maslo, tvrdý syr, šunka .... obedy a večere - dusená zelenina /mrkva, hrach, karfiol ... /, cestoviny aj keď len suché alebo ich omastíš, varené zemiaky, ryža, maso ochutnáš či nie je príliš korenené a slané a podľa toho vyberieš

aj tak si myslím, že ti veľa jesť nebude v tom teple, hlavne aby pil

😀 😀 😀

ankanl
19. jún 2013

Ahoj, ja som tento problem riesila pred troma tyzdnami. Boli sme s rocnou dcerkou na dovolenke, kde bol este aj velky casovy posun. Ranajky a vecere som jej varila sama...a to tak ,ze som zo sebou vzala ovsenu a spaldovu kasu, ktore som jej na striedacku varila s ovocim, ktore bolo dostupne v hoteli(jablko, banan).Mali sme tamaj varic, ale ak nebudes mat na izbe, a rozhodnes sa aj pre tento sposob stravovanie,tak si zober aspon malu kanvicu, kde si prevaris vodu.
Inak sa s nami stravovala v restauracii-bufete, vzdy si nieco dala...a bol tam aj ochotny kuchar, ktory nam zmixoval zeleninu(sice nie vzdy to zjedla,nema rada jemne kasicky;), ak nebola v ponuke polievka vhodna pre rocne dieta...Inak neustale jedla melon a hranolky( o ktorych som tvrdila ze jej nikdy nedam, ale okolnosti prinutili) Ak som mala pocit, ze jedla malo,mala som poruke detske vyzivy s kuskami ovocia,alebo keksikov. Ale najdolezitejsi je pitny rezim..
Prajem krasnu dovolenku 🙂

pingu1
19. jún 2013

zalezi kam idete, ak idete niekam, kde nie je moc hygiena v mode, tak by som stavila na hippky

vertyeux
19. jún 2013

Ahoj, my sme boli pred rokom, ked mal syn rok. mne najskro tiez odmietal kupovane hotove jedla- najma babyvita, hame a ovko odmietal, nejake 2mesiace pred dovcou som zacala skusat vyzivky od HAMI tie masovozeleninove a to mi kupodivu spapal. Tak som si zapisala aspon 3, ktore mu chutili a tie som potom nakupila. ranajky a vecere sa prestravoval vramci hotela, obedy mal tieto pohariky a jogurty sme mu kupili tam v obchode, pripadne sme mali ovocne vyzivky (alebo cerstve ovocie), ktore spapal na desiatu alebo olovrant. ale zavisi aj do akeho hotela idete, ci tam budu mat velky vyber jedal, ale hovorim, my sme malemu vzdy nieco vybrali 🙂 a v restikach urcite budes vedeit nieco vybrat, ci uz rybky, zeleninku, masko atd 🙂

marianna2468
19. jún 2013

Riesim presne taky isty problem,ja vobec nesolim a vacsinou sa v restikavh vsetko soli hoci len malo.Moja ma 10 mesiacov a o mesiac ideme na dovolenku,takze baby ktore ste si tym uz presli rada by som ak by ste sa podelili o svoje skusenosti.

rora
19. jún 2013

my sme boli na dovolenke ked mala dcera necelych 12 mesiacov, kupila som rozne masovo zeleninove prikrmy od hami (tie sa aj mne chutovo najviac pozdavali) a malej som ich miesala s uvarenou ryzou/cestovinami/zemiakmi. cize uplne vareniu som sa nevyhla, ale tak bola to len chvilka kedze su to len prilohy. a toto sa da skombinovat aj s jedlom z restauracie, ved tam tiez je takato priloha k vacsine jedal 🙂

koralovka
19. jún 2013

Hippky su klasika no moj malý mal radšej tie s bielym masom a bez mrkvy, keby ti jedlo malé týžden mrkvové bolo by oranžové a nielen od slnka 🙂

mircalla
19. jún 2013

Ja som to riesila tak, ze sme mali prenosnu chladnicku, na 2-3 dni som navarila a zobrala zo sebou, zvysne dni som riesila stravou v restike, samozrejme len vhodnou, pripadne v najhorsom pripade vynimocke posluzili hotove Hippky, ale moc tieto produkty neuznavam, nerada to davam a aj ta chut mi pride hrozne umela a unifikovana. Teraz ma maly uz takmer 3 roky, tak tento problem odpadol. Ale veruze, ked sme sli na dlhsie, tiez som v tom veku mala dilemu, ako maleho prestravovat. Vacsinou som to v restike potom riesila polievkami ako vyvar, paradajkova, zemiakova - to neublizi, a nejake sote z ryzou, varene zemiaky, cestoviny. Vyprazane jedla malemu nedavam vobec. Casnikom som povedala, nech to je len mierne osolene a okorenene.

yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz