Pomoc s drožďovou pomazánkou

denisulik
30. jún 2013

Ahojte ako robíte vy drožďovú pomazánku pretože dcéra ju chce a ja ju neviem urobiť...Prosím dajte recept ako vy robíte Ďakujem pekne....

eviq
30. jún 2013

Ja ju robim tak, ze na masle alebo oleji oprazim cibulku, potom pridam drozdie, najprv sa tak roztopi do tekuta a potom sa zacnu tvorit hrudky, vtedy pridam vajicka a zamiesam ako prazenicu. Osolim ak treba. U mna to tymto konci, ale da sa to este dorobit tak, ze to vychladis a rozmixujes s maslom 🙂 dobru chut.

aristka
30. jún 2013

@denisulik postup je presne taký ako napísala
@eviq

milota164
30. jún 2013

ja este pridavam najemno nasekane uhorky a trochu horcice

zlaticko444
3. júl 2013

Ahoj, no ja ju robim trosku inak. Na masielku oprazim cibulku, potom pridam trosku drvenej rasce (ale ak vadi, tak ju netreba) a asi 3 drozdia. Inak je dolezite, z akeho drozdia ju robis, lebo z niektorych vyjde drozdovka podla mna "smradlava" 😀 Mne sa osvedcilo najlepsie toto: http://imperator.sk/drozdie-vivo/
Ked sa drozdie roztopi, pridam nastruhane cele biele tofu, ochutim so solou a pripadne dam kusok cervenej papriky. Trosku to este zohrejem, ale dlho vobec netreba. Je to mnamka, tak vyskusaj 😉

lili_mia
3. júl 2013

Ja tiež tak, trochu oleja, do toho pomrvené droždie, aby sa rýchlejšie roztopilo a ked sa robia hrudky, tak vajíčka. Ale taký pomer, aby bolo stále cítiť droždie. My nakoniec dávame ešte horčicu. Chutí nám to tak.
Popýtaj sa dcérky, aké chute cíti z tej nátierky, ked ju jedáva a budeš to mať jasné 🙂