Pomoc s domácimi cestovinami

14. aug 2024

Ahojte, sme na chate, deti si zmysleli makové slíže. Okej. Mám tu len detskú krupicu a hladkú múku. A samozrejme vajíčka. Proste mi chýba hrubá alebo polohrubá múka. Prosím vás ak zmiešame hladkú múku a detskú krupicu tak z toho dokážem urobiť cesto na rezance? 😀 Najbližší obchod 35km akože nechce sa mi strašne štartovať auto pre múku.

vyrovnanaosoba
14. aug 2024

Áno môžeš tak urobiť.

autor
14. aug 2024

@vyrovnanaosoba ďakujem idem na to snáď sa mi podaria ❤️

guiseppinka
14. aug 2024

jasne, podaria sa... len sprav tuhe cesto, aby sa ti nelepilo a potom mozes nechat este trochu obschnut a krajat. drzim prsty. robievam pravidelne

h2
14. aug 2024

Ja by som to nemiešala, urob len z hladkej.
Prípadne môžeš urobiť namiesto slížov šúľance z odpaľovaného cesta, čítala som o nich tu, na koni, že sú výborné, chystám sa niekedy na nich, ale zatiaľ som neskúšala.

guiseppinka
14. aug 2024

@h2 z hladkej nebudu dobre... budu moc makke a budu sa zle krajat.

autor
14. aug 2024

@h2 a tie sa ako robia prosím?

autor
14. aug 2024

@guiseppinka podarili sa, ďakujem 🥰

h2
14. aug 2024

Skús dať do googla, prípadne by ti mohla poradiť viestta, ak sa nemýlim, ona o nich vtedy písala, že ich robieva.
@viestta , poradíš, prosím, so šúľancami z odpaľovaného cesta? Teda, ak si dobre pamätám, že si o nich písala ty.

h2
14. aug 2024

Tu som našla tú diskusiu, recept je z kuchyne Lidla. Teda, ak ti to ešte vôbec treba, keďže práve čítam, že už máš navarené.
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/mrazene-slivkove-gule/

viestta
14. aug 2024

@h2 ano, robim aj sulance z cesta podla receptu na jahodove knedle z Kuchyne Lidla

h2
14. aug 2024

@viestta Ďakujem, musím ich už konečne vyskúšať. 😊