Polievky pre ročné deti

12. jún 2023

Dobrý deň. Dcérka má 13 mesiacov a dlhodobo odmieta na obed akékoľvek príkrmy. Jediné čo mi zje sú polievky. Preto by som prosila nejaké tipy na polievky, keďže mi už dochádzajú nápady. Také aby ju zasýtili. Ak má, alebo mala nejaká maminka podobný problém môže sa podeliť so skúsenosťou 😊
Veľmi pekne ďakujem

basulaak
12. jún 2023

Ja som robievala a dodnes robim paradajkovu s ryzou (hustu, cize zasyti), vyvar s rezancami zeleninkou a maskom, akekolvek kremove so smotanou - brokolicova, tekvicova, mrkvovy krem, kremova z cervenej sosovice (na vrch smazene krutonove gulicky), vajickova s krutonovymi gulickami tu miluje, hraskovo-mrkvovo kalerabova s krupicovymi haluskami (hrasok som popucila vidlickou). Toto dodnes tocim dookola.

simca06022011
12. jún 2023

hocijake hustejsie viac druhov zeleniny, cestovinove halusky do toho, rezance, palacinky... (samozrejme okrem vyvarov, z kazdej zeleniny sa da... neviem ci uz strukoviny mozu ale aj to sa da, ak ma zavedene mlieko v lete su fajn aj kysle polievky zemiakova atd, ALE to zase kazde dieta nezjde), inak ak ti zje polievky, mozno maso na stave s cestovinou a pod by ti tiez zjedla...redsie, maso na malicke nakrajat? Alebo nejaku verziu detskeho gulasa 🙂

autor
12. jún 2023

@basulaak ďakujem za tipy, určite niečo vyskúšam 😊

@simca06022011 strukoviny má zavedené. Mäsko na šťave skúsim 🙂 a guláš detský je super nápad. Ďakujem 😊

hederamonstera
12. jún 2023

Hocijaku polievku, ktoru si robime pre seba. Mojmu odoberiem a nasu potom dochutim solou

bejbypd
12. jún 2023

Syna mam polievkoveho ..akekolvek polievky..vyvar,tak aj s maskom a cela slizov..detsky gulasik zemiak ,masko ..akukolvek kremovu ..hustu fazulovu alebo sosovicovu ..ono ked je v tej polievke vsetko , tak abi nevie ako a spapa vlastne aj druhe 🙂

tosomja
12. jún 2023

Urob mäso na šťave, na spôsob sviečkovej. K tomu kolienka, alebo moje mali radi knedlík si do toho namočiť a tak kusali. Keď nechceli mäso, tak som im malý kúsok pomixovala a zeleninu len nakrájala.

autor
13. jún 2023

@bejbypd takže mu tiež nedávate druhé, len polievky? 🙂 koľko má synček? A ďakujem za rady 😊

@tosomja skúsim, ďakujem pekne 😊