Pohostenie za málo peňazí a úsilia

3. aug 2023

Možno zvláštna téma, aleee..sme "spojená" rodina moje deti a ja sme mali narodky. S manzelovou roodinou neoslavujem..mám na to svoje dôvody. No manžel mi oznámil, že on ich pozval k nám na zajtra večer, lebo on mal meniny a že už oslávime aj moje a mojich deti narodeniny. Len tak ako popri jeho. Odo mňa očakáva, že všetko nachystám. Nemám vôbec chuť niečo chystať, ale zas nechcem byť ja ta zlá, čo prekazí oslavu. Máte nejaký tip čo na rychlo nachystať?

t1nusa
3. aug 2023

jednohubky/chlebíčky/obložená misa, chipsy a tyčinky na stôl, pripadne bublanina ako dezert

viestta
3. aug 2023

Chod do kauflandu, kup plo kila zemiakoveho salat, par balickov sunky a salamy a sprav jednu misiu, plech bublaniny a uvar im kavu. Pitie nech zabezpeci oslavenec. Ked nezabezpeci, budu pit vodu

glorikarebeka
3. aug 2023

Záleží koľko ľudí príde,ja keď to mám takto na rýchlo tak kúpim 2kg vlašského šalátu
Obložím šalát vajíčkami, šunkou a zeleninou

syslik81
3. aug 2023

ak ste na dedine nachystaj gril postav prinho muza a nech sa stara.. ak v panelaku kup par zakuskov alebo upec kolac..chlebicky chipsy ovocie a dovidenia.. pripadne gulas , kapustnica etc

veselo_neveselo
3. aug 2023

Tak ved manzel ked pozval, tak nech nachysta, co uzna za vhodne. Ocakavania treba priblizut realite 🙂

Ale teda inak,,ked musis, tak zbehni do obchodu, kup nejaky baleny svetly kolac (akkby lrn svetla bublanina, niekedy aj mramorova je), prichystaj par malin, jahod, slahacku v spreji - bude kolac. Na kazdu porciu trochu slahacky a jahodu .
Par korbacikov na tanierik a chipsy k tomu = slane.
Ak sa ti chce, tak kup par chlebickov.
Par flasiek nejakej limonady co pijete a povazovala by som za vybavene.
Menu nezabudni oznamit manzelovi, aby vedel vopred co bude a nebol prekvapeng z vyberu .

gejb
3. aug 2023

Ak to ma byt večerné posedenie úplne stačia chlebíčky, k tomu chrumky/tyčinky/Miska olív/korbaciky. Ak to manzel vymyslel tak nech dezert napecie on.

autor
3. aug 2023

@glorikarebeka Príde cca 10 ľudí (neviem či prídu aj deti) kúpim šalát, šunku, salámu a hotovo..sladké im stačia keksi...gril mi tiež napadol..ale pride okolo 18-tej to už bude chladno večer ešte povedia, že som ich do zimy vyhodila 🙄

janinah
3. aug 2023

No akože doniesť 4 ľuďom darčeky hoc nie drahé a dostať kávu a slané tyčinky by bola hanba domácej panej...môj názor
.Ale zas mať 10 chodov na stole a domáca pani sa tvári ako kyslá uhorka ... tak to oslavy rovno zruš.lebo atmosféra bude o ničom a muž bude nie šťastný.Tak sa prestav v hlave alebo to rovno zruš.
ja som v lete za grilovačku ak bývate v dome.nemusitw grilovať panenku.stacia kur.kridelka.klobasky a zelenina....v paneláku guláš a koláče ak.zmrzlinovy pohár ....alebo obložená misa a koláč.Zas toooľko chystania to nie je.

autor
3. aug 2023

@janinah my spolu nevychadzame vôbec. Ja som úprimný človek a čo na srdci to na jazyku...oni sa radi pretvaruju..je mi z toho na grc. Mužovi som svoje povedala, ale zas nechcem byť ja ta ťapá...a ďakujem za tip

0silvia0
3. aug 2023

Ved venovat sa im nemusis, ked ich neznasas, staci nachystat. Ale take ze keksy, no ja neviem. Ja by som sa hanbila, som inak naucena.

simsalabim
3. aug 2023

Namiesto keksov kup nejaky trvanlivy kolac z obchodu...

mamina7070
3. aug 2023

@janinah si fakt myslim ze donesu darceky jej a jej detom ? samozrejme ze nie len chlapovi donesu
sa stavim uplne kludne

@autorka to uplne postaci vic neries a pitie nech zabezpeci chlap

akinomel
3. aug 2023

Upiekla by som hrnčekový koláč s ovocím, káva, čaj, limonáda, obložená misa a pečivo/chlieb. Cestovinový šalát so šunkou a zeleninou. Myslím, že by si nič nepokazila a aj manžel bude pokojný, aj Ty. Či aj návšteva, to je ťažko posúdiť, keďže Vaše vzťahy sú také, ako píšeš... nekazte si deň.

samimami777
3. aug 2023

Upiekla by som 1 plech jednoduchého koláča , to sa každému kúsok ujde , za 1 tácku jednohubiek , za ďalšiu tácku chlebíčkov . A hovadiny ako čipse a chrumky až by sa všetko zjedlo. Plus nejaké víno biele , červené , slivku , kávu a pár malinoviek. Ale teda chlapovi by som rovno oznámila že s tým pekne krásne rovným dielom pomôže keď si to sám vymyslel inak sa mu na to zvysoka *****.

taminka1986
3. aug 2023

No keksy dat na stol by mi bolo vrcholne blbe. Ked uz nic neupeciem aspon marlenku rozkrajam na stol. A ten napad s kupenym salatom je super,narychlo nech sa necuduju ze nieco taketo zbuchnes😅🤭

mamamasama
3. aug 2023

Obložená misa,bagetky,natierka, alebo kupovany salat jeden plech nejakej bublaniny, chrumky, cipsy, arasidy a dovi dopo

mamina7070
3. aug 2023

@taminka1986 sak ale su take keksiky ako su napr esicka alebo ja mavam doma od manneru take rumove srdiecka a pod ak clovek chodi do prace tak nema pocas pracovneho tyzdna cas vypekat najma dopredu neohlasenym

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicicka
3. aug 2023

Sedliacke fondue najvdacnejsie alebo gyros šalát

luccija
3. aug 2023

Spravila by som obloženú misu, pomazánku, alebo jednohubky s hroznom, syrom... koláč, alebo kúp bábovku.Ziadne vyváranie.

kristinapetronela
3. aug 2023

Chlebicky a stačí 👍😉

lonely66
3. aug 2023

nepises, ake stare mas deti, ale su to tvoje deti a ty sa im venuj. muz ked si zmyslel, alebo rodina, ktora nevychadza s tebou si zmyslela, ze oslavia aj jeho sviatok, tak ty sa venuj detom a on moze chystat oslavu. nic v zlom, ale ak by som mala take vztahy, ake ty uvadzas, ani by ma nehlo nieco chystat. aj by som si prisadla, aj sa snazila o konverzaciu, ked pridu, ale nech si chysta muz, jeho vymysel predsa. uvadzas, že pozval, tak nech aj pohosti, ked pozval. pochybujem, ze on lieta a zhana pohostenie, ked si pozves ludi ty.

enoula
3. aug 2023

Mozno ze sa zmenia vztahy trochu... 🙂 Ale ked aj nie, tak ten salat je super nápad, k tomu rovno bagety kupit, doma staci ich trochu zapiecť a bude to super. Koláč by som upiekla, taky aky maju vase deti radi, ci pernik, ci babovka, bublanina, ved aj oni si daju, nie?

muchotrafka298
3. aug 2023

Sprav im studenu misu nejaku, ked chces alebo chlebicky, zeleninu nakrajaj alebo nejake natierky by sa este dali a pecivo. Kolac upec kludne bublaninu, nejaku vodu daj na stol (kludne dzban s vodou a citronom alebo nejaku limonadu), ponukni kavu. Alkohol podla uvazenia, to co piju v rozumnom mnozstve, nei ze 20 flias nech neohovaraju. Lebo zas ked im tam das jedny soletky a vodu do pohara, tak to bude este horsie, ako nedat nic. Ja takto riesim navstevy, ktore nemusim z nejakych dovodov a musim pretrpiet.

autor
3. aug 2023

Ďakujem krásne za tipy na pohostenie. Nechce sa mi do toho.. Deti su už pubertiaci. Takže nechápem prečo sa chystajú na oslavu jeden mal v maji druhý v júli so mnou..zákusky nech kúpi muž. Ja viem si ľudí, ktorí si ma vážia a "nedupu" po mojej osobe..viem pohostiť so všetkým čo k tomu patrí...

betulinka1
3. aug 2023

Mne ked sa niekto ohlási alebo nestiham kvoli praci chystat, pizza to vzdy isti 🤣🤣🤣 dve XXL pizze, naje sa 10 ludi v pohode a mas do 35€ o stravu postarané 😉. Tortu velku kupis mrazenu v Kauflande a su fajn, takto v lete.

petronelag
3. aug 2023

V kauflande kúpi aj napr. zákusky, minule som kúpila minirezy a deťom sa to celkom páčilo, dá sa kúpiť aj šalát a ja som robila k tomu kuracie rezne.

lindus_esterka
3. aug 2023

Pizza slimaky robievam ked fakt nemam cas - kupim to chladene listkove cesto uz rozvalkane, na to kecup, sunka, syr platky/nastruhany, na to pizza korenie al. oregano, nakrajam na kolieska, v rure je to raz-dva
a vsetkym vzdy chuti 😊 A bublaninou, mafinkami tiez nic nepokazis 😊

hladamematku
3. aug 2023

odpoved na tvoju otazku:kup co je lacne a co je v zlave, daj to na taniere....

joesvk
3. aug 2023

Na pitie teraz v lete by som kúpila aj nejaké to nealko sladké "pivo".Pre tých, čo napr. šoférujú,aby mali alternatívu- pri prípitku.