Pohostenie pre návštevu, ktorá má problémy so zubami

25. mar 2024

Ahojte pišem anonymne nakolko tu mam rodinu a nechcem aby vedeli 🤷‍♀️
Na sviatky k nám pride manželov strýko avšak ma problem s chrupom
dal si robiť protezu a nejak mu to nesadlo ( dlhy pribeh) a potrebujem poradiť čo pripraviť ako pohostenie jedava vačšinou makku stravu čo sa dá ĺahko pokusať
doma si občas veci mixuje ale u na mu to nechcem robiť

minule návšety ( vianoce, dušicky a pod) som pripravila puding, tiramisu , slane pečivo z tvarohu ( to mu moc nesadlo), z listkového cesta mu to tiež prišlo tvrdé
sladké nemám problem len slané
napadla ma špenatová rolada s krémom ale čo dalej?

dakujem za každú radu

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
25. mar 2024

Zemiakove pyre a napriklad spenat, trhane maso, fasirka...

lsimo
25. mar 2024

@chodec15 Ono to nie je niekedy len o umývaní zubov, môže to byť aj dedičné, niekotrí majú v 60tke ešte svoje pekné zuby a iní majú protézy už pomaly v 50tke.

autor
25. mar 2024

@chodec15 pisala som sláne 🤦‍♀️ a mal nehodu na bicykli kde prišiel o zuby
skus čitať s porozumenim do buducna

1ryba
25. mar 2024

K roláde vajíčka na mäkko, alebo vajíčkový šalát a toustový biely chlieb, ten je mäkký, hocijaká nátierka, polievky, rybie filé s kašou, poriadne do mäkka udusené mäso...alebo mleté mäso niečo ako chilly con carne bez tvrdej zeleniny.

jaaty
25. mar 2024

Syrovú roládu, chlebíčky s natierkami (sunkova pena, syrová…)

ibatanecnica
25. mar 2024

syrová roláda, rôzne nátierky,

zafir01
25. mar 2024

Tatarak .. Akurat by ho jedol bez hridnky 🤔 .
Tiež ma napadli rôzne syrové rolady

betulinka1
25. mar 2024

Slane mafiny spravis podla chuti kazdeho. Je to makke a mozes tam dat cokolvek chces a na viac sposobov.

volterra
25. mar 2024

huspeninu s mletým mäsom

veselo_neveselo
25. mar 2024

Spokojne priprav huste polievky, brokolicovu, tekvicovu, tie aj zasytia aj vyriesia problem.
Rybie file so zem kasou.
Rizoto (z rizotovej ryze) je uplne makke ked je spravne pripravene.
Akyklovek privarok s knedlou - ta je makkucka. Do toho len vajicko na tvrdo, ani ziadne maso netreba .
Alr spravila by som zemiakovy salat, vajicka na tvrdo, ked chces byt hogo fogo tak na kazde trosicku kaviaru, nech to ma stryco trochu nezvycajne. Ale dobre uvarenu udenu sunku k tomu tiez asi zje, ta je makucka.
Domaca syrova hrudka tiez moze, ta je makka.

sojorez
25. mar 2024

Mamka robi srnci chrbat/ aspik na tento sposob https://dobruchut.aktuality.sk/recept/71319/sil...

tana85
25. mar 2024

syrove sufle odporucam, a spominany zemiakovy salat, varene vajicka, pomazanky s jemnym toustovym chlebom

lucia13022023
25. mar 2024

Slaný koláč quiche. Milujem, je makkucky a vekmi chutný.

pralinka86
25. mar 2024

Domaca pečeňova pasteka .. da sa to pekne naservírovať do malych misiek na male porcie, zaliate maslom, natrie si na sendvicovy makky chlieb.. alebo take tie pečené v srncom chrbate ci ako sa vola ta forma.. ak chce, da si k tomu este nieco. Kto chce, uhriankuje si ten chlieb

dixitka
25. mar 2024

Plnené vajíčka, guacamole (alebo hocijaká nátierka) s toastovým chlebom - môžeš z toho aj jednohubky spraviť. Prípadne kľudne nejakú krémovú polievku, ak príde na dlhšie a treba dať niečo na zasýtenie, nielen zobkanie 🙂