Pohostenie na malej oslave doma

4. apr 2024

Ahojte, budeme mať oslavu, dcéra bude mať rok, nič extra len doma na záhrade prídu svokrovci, švagriná s rodinou, sestra s rodinou, rodičia, prababky a pradedko, bývame ďaleko takže prídu na celý víkend, majú prísť v sobotu doobeda a tu mám dilemu, doobeda chceme variť guláš akože na oslavu, ale čo im nachystať na obed keď prídu? Myslíte že stačí objednať pizzu alebo niečo ľahké uvariť aby to zas nebol sýty obed.
Ešte by som chcela aby ste mi poradili čo spraviť ako také malé občerstvenie chlebíčky alebo jednohubky sa mi moc nechce robiť, nejaké pizza slimáky? Alebo niečo také máte dobrý tip? Ďakujem za rady

doris11
4. apr 2024

No my vacsinou varíme guláš/kapustinu keď robíme nejakú oslavu doma. A hostia si dajú guláš na obed, potom robím nejake očká, chlebiky, tie pizza slimáky. Nic viac 🙂

vyrovnanaosoba
4. apr 2024

Upeč koláč, kľudne tie slimáky. Urob cestovinový šalát, nakrájaj pečivo, zeleninu. Kým sa dovarí guláš, niečo zobnú.

autor
4. apr 2024

@doris11 ide mi o to že prídu okolo 10:00 a guláš bude niekedy o 12-13 hod. Tak že dovtedy ak by boli hladný z cesty a tak že čo ponúknuť 🙂
@vyrovnanaosoba torta aj koláče budú 🙂 ďakujem ten šalát je dobrý nápad

h2
4. apr 2024

Ak bude guláš o 12-13, na obed by som už nerobila nič. (Akože predtým)

doris11
4. apr 2024

Chápem, no nerobila by som nic extra, len nejake chlebiky, očká na dobnutie.. alebo niečo sladke ..

autor
4. apr 2024

@h2 niečo malé potrebujem určite, viem že minimálne svokor bude určite hladný
@doris11 ďakujem

la_dolce_vita
4. apr 2024

Robim casto zelerovoananasovy salat, raz dva hotovy, je ho dost, priebezne sa skonzumuje a vzdy ma uspech 🙂

zuzubb007
4. apr 2024

Navarila by som segedín, to je vďačne jedlo, a najľahšie na prípravu, zaberie menej času ako vyrábanie chlebíckov a co ja viem čoho, a naje sa z toho človek

0silvia0
4. apr 2024

@zuzubb007 ale veď bude guláš, segedín a guláš, to už je na prežratie

zuzubb007
4. apr 2024

@0silvia0 ako pre koho, ja sa z gulášu neviem napríklad najesť, za mňa je to ako polievka, aj keď ho zjem liter hladná som stale

brendaa
4. apr 2024

urob misu šunka, syry, zelenina, nátierku a pečivo...nech sa obslúžia...ak by boli hladný....káva, čaj, voda...
obed guláš a potom do večera slimáky, očká, chlebíčky...ovocie....zeleninový šalát

h2
4. apr 2024

Tak v tom prípade by som buď urobila cestovinový šalát, alebo nejaké nátierky a k tomu obloženú misu (šunka, syr, zelenina), k obom možnostiam nakrajané bagety na kolieska a každý už si naloží podľa chuti. Ak dáš kvôli svokrovi seriózny obed, dajú si ostatní spolu s ním, nech neje sám a guláš o dve hodiny na to sa potom nezje.

1ryba
4. apr 2024

Na desiatu klasické chlebíčky. Potom guláš. Pizza je super. A máš to bez roboty. Potom stačí už len dezert. Príjemné je aj ovocie. Hrozno, nakrájané jablká, banán a pod... kto si chce zobnúť niečo zdravšie. A ešte rôzne syry.

margotka17
4. apr 2024

Nám chutí taký nás šalát, kyslá smotana osolena, v nej sú nakrájané vajíčka a nastrúhaný chren. K tomu už len pečivo chlebík, bagetky, každý si dá na tanierik.

jimi1985
4. apr 2024

Spravila by som oblozenu misu,sunky rozne druhy,salamy,syry a nejaky salat a pecivo k tomu.

annalena
4. apr 2024

Okrem uz spomenutej oblozenej misy, robim ja casto aj syrovu roladu. A nakrajat bagetu, chlieb, zeleninu, vajicko...kazdy si da co a kolko chce ;)

tiezjedna
4. apr 2024

hovädzí tatarák s topinkami/lososový s bielou bagetou👍 vždy zmiznú obratom

veva1986
5. apr 2024

Vyskúšaj upiecť orechové osie hniezda. Piekla som ich na veľkonočný pondelok a šibači sa ich nevedeli dojesť. 😀 https://varecha.pravda.sk/recepty/orechove-osie....