Pochúťky pre detičky

7. dec 2023

Ahojte, chcela by som sa inšpirovať, čo papajú vaše detičky. (2r). Celkovo ovocie nechcú. Odmietajú. Raňajky- suchý chlebík/rožtek. ( ak to natriem, nechcú. Šunku, ani inú salámu nechcú) možno ma niekto inšpiruje 🙏

barbora0308
7. dec 2023

Tak moj ma 1,5 roka, ale je dost velky jedak. Na ranajky ma ovocie, resp. kym nezje ovocie, nedostane pecivo 😁 on by bol tiez schopny jest iba pecivo, ale najprv mu ukazem iba ovocie, slovo rohlik ani nevyslovim, az vtedy, ked si zjedol svoju porciu ovocia. Nasledne vyberam pecivo bud so zeleninovo maslovou natierkou alebo syr. Zial samotnu surovu zeleninu mi nechce jest 😏, tak mu zvyknem do masla nastruhat mrkvu alebo retkovku a tak ho presvedcim, ze vsak to je iba maslo a to bez problemov zje 😅. Na obed ma bud nejaku hustu polievku, alebo akekolvek normalne jedlo ako napr. rizoto, brokolicove cestoviny, sosovicovo zemiakovy privarok, masko s parenou zeleninou, zemiakmi a pod. Na olovrant ma vacsinou biely jogurt s ovocim a na veceru bud ak stiham nieco rovnako navarim alebo ma prazenicu s pecivom alebo krupicovu kasu, inu kasu mi nezje 🫣. V ramci dna si samozrejme este vypyta aj nejake chrumky, ovocie, pecivo do ruky...sladke mu ale vobec nechuti, nikdy mi nezjedol ani len kupovanu vyzivu, ci tie tasticky...uplne ich odmieta. Babky skusaju stale, ale on iba vypluva a ja som teda aj celkom rada, lebo ja ked uz sladke, tak skor sa snazim nieco zdravsie domace pecene alebo radsej to ovocie 🤗. Za mna asi takto.

simona20201309
7. dec 2023

A ako ti pomôže inšpirácia, keď máš doma vymyselnikov?
Jedine ísť príkladom. Vy co jete doma?
Nechcú ovocie? Čokoládu, cukrík, lízatko by videli len v letáku... nedala by som nič sladké ani keby neviem co bolo
Neverím ze ani hrozno, melón, ananás, banán, maliny, ... nič????

simona20201309
7. dec 2023

A prepáč, ale názov témy mi znie trochu provokácne. Pochúťky? Skôr si mala dat názov, ako naučiť deti jest