Plnky a ovocie do torty

jessica45
24. apr 2021

Ahojte vedel by mi niekto poradiť budem robiť prvý krát tortu malej na prvé narodeniny a vôbec neviem aké plnky spraviť a aké ovocie sa hodí k danej plnke plnky by som chcela robiť asi dve a ovocie tak či by mi vedel niekto poradiť že aké plnky spraviť a aké k tomu ovocie budem vám veľmi vďačná 🤗🤗

lindous
24. apr 2021

Najjednoduchšia a najrýchlejšia čokoládova plnka, ktorú sme si v poslednej dobe obľúbili je iba mascarpone vyšľahané s nutellou a ku tomu sa prefektne hodia maliny, ktoré to osviežia 🙂 celkovo sa podľa mňa do tôrt hodí kyselkavé ovocie ... k tvarohovým plnkám dávame radi kiwi, ak je poriadne zrelé alebo jahody, lesné plody, ku gaštanovej sú super višne, ku eskimo plnke (kokosový puding, máslo, kyslá smotana) zyvkneme banán 🙂

jessica45
autor
24. apr 2021

@lindous ďakujem krásne 😊 a ako prosím vás robíte tú gaštanovú plnku 😊

aduskatt
24. apr 2021

@jessica45 mám pár plniek v albume

lindous
24. apr 2021

Kocku gaštanového pyré vyšľahám s 250g mascarpone, iba minútku, kým sa to spojí a ku tomu primiešam ručne jednu vyšľahanú šľahačku, prípadne dosladiť podľa chuti, niektoré pyré je sladšie, niektoré menej ... a moja mamina robieva tak, že do klasického pudingovo-máslového krému zašľahá tiež kocku pyré, tá je tiež chuťovo super, ale ťažšia 🙂

jessica45
autor
24. apr 2021

@lindous ďakujem a keď chcem dávať na vrch marcipán tak náter spraviť asi len maslo a cukor lebo sa bojím keby som potiahla dačím iným tak ze sa mi to roztečie 😕

jessica45
autor
24. apr 2021

@lindous a to gaštanové pyre to sa da kde kúpiť a ako to vyzerá ?

jessica45
autor
24. apr 2021

@aduskatt a môžem otázku ked chcem dávať na vrch marcipán tak tortu obtrieť asi len maslo a cukor ? Iné asi nie či ? Bojím sa aby sa mi to neroztieklo a pptom môžem dat normálne celú tortu hotovú do chladničky nezačne sa mi tam roztekať keď navlhne ?

ingrid2304
24. apr 2021

@jessica45 Sladkú smotanu vyšľahať dotuha, pridať mascarpone a trochu práš. cukru.
Ak chcete ovocie, tak jahody, čučoriedky...

lindous
24. apr 2021

@jessica45 áááno, poď poťahovku tortu zvonku potrieť len máslovým krémom ... buď máslo vyšľahané cukrom alebo s roztopenou a vychladnutou čokoládou + môžeš primiešať odrobinky z korpusu, ak budeš zrezávať a tým vyrovnať povrch, jemná vrstva stačí, kvalitná poťahovka sa ti topiť na tom nebude, kľudne môžeš celé šupnúť do chladničky 🙂 a gaštanové pyré sa predáva mrezené v kockách, vyzerá podobne ako máslo, nájdeš hádam v každých potravinách v mrazničke 🙂

veronikazoja
24. apr 2021

@jessica45 u nás najviac ide čokoládová alebo karamelová plnka a obe môžeš dať aj pod poťahovku
karamelová - uvariť salko a do vychladnutého primiešať jedno maslo
čokoládová - uvariť 1dcl mlieka, 150g kryš.cukru, 1 vanilkový cukor, 150g horkej čokolády, 3 žĺtka, do vychladnutého primiešať jednu heru
ja dávam do chladničky za potiahnutú tortu kartón, oprem ho o stenu chladničky, kartón je síce trošku navlhne ale torta je v pohode

aduskatt
24. apr 2021

@jessica45 áno, pod poťah musí ísť plnka, kde je najväčší pomer masla

jessica45
autor
24. apr 2021

@aduskatt čiže keď budem robiť vnútro asi pribináčikové tak ak mi trochu ostane tak to môžem primešieť na vrch len pomer musí byť väčší masla dobre tomu chápem či musí byť čisto len maslo aby sa to netopilo 😊 ďakujem krásne

jessica45
autor
24. apr 2021

@aduskatt alebo ako písali vyšie že môžem dať aj karamelovú pod poťah ?? A aké maslo dať akej značky najlepšie či to je jedno aké 😊😊

elizabet173
25. apr 2021

@jessica45 pozri na stránku https://tortyodmamy.sme.sk/, dozvieš sa tam úplne všetko. Nech sa torta vydarí

aduskatt
25. apr 2021

@jessica45 ak Ti ostane pribináčiková, musíš tam zamiešať dosť masla, aby to netopilo poťah, ak Ti ostali dva ,lyžice tejto plnky a dáš tam celé maslo, bude to v pohode

jessica45
autor
25. apr 2021

@elizabet173 ďakujem krásne