Plnka do torty - mascarpone a smotana

vanda323
10. sep 2021

Dievčatá, taký mám stres že koniec nechápem čo má to napadlo...prečo som tortu neobiednala, ale moje krsňa má zajtra 3 roky. Chcela som mu ja spraviť tortu...ale vôbec neviem prečo lebo ma už z toho brucho boli...mám ju spraviť dnes na zajtra...k veci písala som si s jednou babou ohľadom plnky a teraz ju neviem nájsť , chcela som si ešte raz prejsť postup..skúsim sa opýtať Vas....mám mascarpone a smotanu na šľahanie...mám dať to mascarpone a tu smotanu spolu do jednej nádoby a vymiešať? Keď to je vymiešané môžem do tej zmesi pridať roztopenú bielu čokoládu? Odpadnem, bojím sa že to pokazim , zajtra tam bude veľa, ľudí veď viete ako my Rómovia oslavujeme...si spravím hambu na 100 rokov 😭

zuzubb007
10. sep 2021

Na tomto sa neda nic pokazit mascarpone, smotana na slahanie aj cokolada moze ist, ja robievam tvaroh, slahackova smotana alebo kysla pridam prasok na zhustnutie plnky a plno ovocia a vsetci chvalia 😉

klip0
10. sep 2021

Áno robievam tak plnku. Má sa to miešať spolu, je to potom tuhšie a netečie z torty. A čokoládu vmisavat roztopenú ale vychladnutú aby sa to nezrazilo. Bude to dobre uvidíš 🙂 držím palce

vanda323
autor
10. sep 2021

@klip0
@zuzubb007
@denkatn Ďakujem za podporu dievčatá, dúfam že to bude pekne a chutné ❤️❤️❤️

petulda333
10. sep 2021

Radsej vyslahaj slahacku a jemne vmiesaj mascarpone. Ono by sa mixovat nemalo, zvykne sa zgrcnut. Ja inak robim takto, zohrejem 200ml smotany a pridam 250g cokolady, premiesam a ked trochu vychladne vmiesam varechou 250g mascarpone. Je skvela

mirpet
10. sep 2021

Mascarpone so slahackou odporucam slahat opatrne,aby sa nezrazila plnka

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulda333
10. sep 2021

@elizabet173 no lenze mascarpone je na toto citlive a vysoke riziko, ze sa preslaha

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petulda333
10. sep 2021

@elizabet173 ano, uz do vyslahanej 0ridat a chvilku premiesat. Lenze niektori robia tak, ze slahaju to mascarpone od zaciatku, aj tu jej pisu, ze spolu slahat. A vtedy hrozi, ze sa zrazi

vanda323
autor
10. sep 2021

@elizabet173 Ďakujem ti, 💙 Verím že to bude fajn

vanda323
autor
10. sep 2021

@mirpet Ďakujem za radu

klip0
10. sep 2021

@vanda323 potom daj vedieť ako sa ti podarilo 🙂 ale bude to super uvidíš 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda323
autor
11. sep 2021

@klip0 Ahoj, torta katastrofa mascarpone úplne riedke ...🙆 Hamba na sto rokov musím ísť do Tesca kúpiť tortu

zuzaan
11. sep 2021

@vanda323 daj 2 stužovače bude dobre

klip0
11. sep 2021

@vanda323 a ako si to robila nakoniec, keď riedka ? Ale stužovač zachráni vyskúšaj

petulda333
11. sep 2021

@vanda323 aj mna zaujima ako si robila a pomer

vanda323
autor
11. sep 2021

@zuzaan

@petulda333
@klip0 joooj ani sa nepýtajte otras celá tá torta vyzerá ako keby som ju s kontajnera vytiahla strašne sa hmevam na seba že som neobiednala ale som chcela piecť ja...otras nikdy viac proste ja som.anitalent

vanda323
autor
11. sep 2021

@vanda323 * z kontajnera....pardon ešte k tomu mi je strašne zle od včera ...začínam 5 mesiac tehu točí sa mi strašne hlava a na zvracanie ma ťahá

vanda323
autor
11. sep 2021

@vanda323 Asi som dlho slahala mascarpone jak voda bolo

petulda333
11. sep 2021

@vanda323 to je to, co som pisala. Mascarpone len zlahka vmiesat, inak sa zdrcne. No nic, budes vediet. Hlavne klud, dnes nie je problem ist a kuoit hotovu tortu. Nestresuj sa

vanda323
autor
11. sep 2021

@petulda333 Veď to....nemala som ho vôbec šľahať..nabudúce už nebude ..tak som chcela mať a darovať peknú tortu a mám gebuzinu..v chladničke ktorú pôjdem vyhodiť do kontajnera ....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda323
autor
12. sep 2021

@elizabet173 Zjedla sa nakoniec....☺️ Ale chutila fakt vyborneeee dobre vyšľahala som smotanu na šľahanie mala som dve .....pridala som mascarpone....a zase jemne šľahala 2 minúty, pozerá šak to jak voda do riti...už som sa bála stužovač pridať aj tu čokoládu tak len cukor som pridala...ale chuťovo to bolo fakt top....korpus som trošku potrela jahodovým lekvárom..na to som dala to mascarpone a jahody.....ozdobila som cokoladou a ovocím maliny, čučoriedky,joj mala som odfotiť ale som sa hambila 😑🤔 Neviem kde som spravila chybu, možno keď som to vyšľahala mala som to dať do chladničky aby to stuhlo....už nikdy nikdy v živote nepeciem....

petulda333
12. sep 2021

@vanda323 ja osobne davam na jednu slahacku jedno mascarpone. Slahacku do tuha a potom vmiesam mascarpone. Slaham mozno 15s,potom len vareskou

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda323
autor
12. sep 2021

@elizabet173 Ďakujem ti veľmi pekne za radu...nabudúce to skúsim úplne podľa teba ako si to teraz napísala, tak hádam to už bude lepšie....syn bude mať zachvilku narodky tak to asi predsa len skúsim opäť 😀🙏❤️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz