Plnka do cheesecake

16. aug 2024

Ahojte, včera sme prišli z dovolenky a mne úplne vypadlo že dnes má babka narodeniny....nechcem ísť gratulovať s prázdnymi rukami tak jej chcem spraviť lotus cheesecake...mám sušienky, lotus nátierku a dva tvarohy bohužiaľ nemám auto k dispozícii a obchod v dedine má slabý výber, tam kúpim maximalne smotanu. Dá sa spraviť nejaká plnka tvarohy smotana alebo niečo podobné? Či pečený alebo nepečený to je jedno. Ďakujem

vkatush
16. aug 2024

Tvaroh je jemný či hrudkovitý?

tina1549
16. aug 2024

ja robím plnku jedno mascarpone 250 g a dva 250 g jemné tvarohy a do toho šľahačku. myslím že sa dá určite vynechať mascarpone. Robím nepečený len nechať stuhnúť

autor
16. aug 2024

@vkatush jemný

1mata
16. aug 2024

Tvaroh a slahackova smotana ti postaci. Len nie kyslu smotanu, to bides mat cele take poztecene potom

fairyy
16. aug 2024

podari sa ti aj z tvarohu a bieleho hustejsieho jogurtu do toho dve vajicka nech to drzi

vkatush
16. aug 2024

Tak ja ak nemám mascarpone, tak robím:
Malú kyslú smotanu, tvaroh (môžeš obe, bude pevnejšie), do toho vanilkový cukor, práškový podľa toho, aké chceš mať sladké, vajce, lyžica hl. múky (nemusí byť), vymiešať, vyliať na keksíkový korpus, pobúchať kvôli bublinkám, a do rúry na 160 stupňov asi 40 minút, záleží od rúry.

A keď dopečieš, otvor rúru na polovicu a nechaj vychladnúť vo vnútri, aby ti nepraskol.