Plníte palacinky?

zeldia
27. jún 2023

Či prosim plníte palacinky? Nutela orechy na vrch šľahačka, dzem orechy alebo aj kokos a na vrch šľahačka, nutela banán, ešte občas na šľahačku lentilky.
Čo dobre dávate pre zmenu?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macekovam
27. jún 2023

@zeldia dávam aj jogurt+maliny + čokoláda ale to studené plním.. Ovocie môže byť rozne

stellarstar
27. jún 2023

Mám rada šunka a syr

zeldia
autor
27. jún 2023

@macekovam aj ja som už premýšľala nad ovocným jogurtom to by šlo aj bez tej šľahačky studené by nám asi nevadili.

kvetinka75
27. jún 2023

ja robievam tiež naslano. šunka, syr, cibuľka, a vysmažiť. Ak sladké stačí my džem a ovocie,

zeldia
autor
27. jún 2023

@kvetinka75 ako to myslíš vysmazit? Že urobíš palacinku naplnis syrom šunkou stočiš a ešte raz do oleja?

petulda333
27. jún 2023

@zeldia naplnis cim chces. Zabalis ako tortilu,obalis v 3obale a vyprazis

kvetinka75
27. jún 2023

@zeldia spravím palacinku, ja iba trošku potriem panvicu aby sa nelepili. Potriem kečupom, na polovicu dám syr, šunku, hríby, cibuľu, kto má na čo chuť. Preložím, obalím v trojobale - prichytím kraje špáradkom a potom na troške oleja osmažím do chrumkava

struhanka
27. jún 2023

@zeldia Tvaroh a džem. Tvaroh, holandské kakao, banán.

viestta
27. jún 2023

@zeldia tvaroh so smotanou alebo dzem. Kludne aj cerstve ovocie s kyslou smotanou. Obcas ich polejeme cokoladovou polevou alebo rozvarom z cerstveho alebo mrazeneho ovocia. U nas slahacka na palacinky nie je podmienka.

gejb
27. jún 2023

@zeldia nájdi si na internete akukolvek palacinkaren a tam sa inspiruj, ja mam rada kavovu, s pudingom, na slano s tuniakom alebo bryndzou...

zeldia
autor
27. jún 2023

Tak toto som ešte nepočula že do trojobalu no asi najdravšie jedlo to nebude ale vyzerá to zaujimavo😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
27. jún 2023

@zeldia a rezne sú zdravé? Veď ich nerobíš každý týždeň

zeldia
autor
27. jún 2023

@kvetinka75 to nebola kritika len som to nepoznala

simca06022011
27. jún 2023

ovocie, jablka struhane, niekedy povarene aj, pripadne hrusky, malinovu plnku uvarim alebo len cerstve maliny,... karamel zo salka, mandle... ale teda vacsinou klasika, ovocny dzem rozny a granko :D

kvetinka75
27. jún 2023

@zeldia ja viem ale sem-tam si každý dá niečo menej zdravé.

simca06022011
27. jún 2023

a inak na lievance robievame smotanu kyslu s lyzicou cukru praskoveho vymiesanu a ovocie, tak to moze byt aj na palacinky.. aj jogurtova verzia :D

vemi23
27. jún 2023

@zeldia ja zapekam palacinky s tvarohom a karamelovy puding na vrch davam este domacu karamelovu omacku 🤤

dagmarovita
27. jún 2023

kakao s cukrom. Nemci si inak davaju nakrajena pasiky palacinky do polievky.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bolarazjedna
27. jún 2023

U nás od detstva sme robili plnku tak, že 1 vaječny bielok sme vyslahali s 1 lyžicou cukru a keď už bolo, tak ešte sa pridala 1 lyžica lekváru - slivkový, marhuľový najčastejšie. Tu už sa len raz-dva zmiešala a pena bola hotová. Je to mňamka, ale nemôžeš to skladovať, lebo potom ta pena splasne.
A inak ešte tvaroh s hrozienkami, dzem+kakao, dzem+ kokos, na vrch šľahačka a maliny alebo jahody.

tosomja
27. jún 2023

@zeldia moje deti čisté, len s práškovým cukrom. Najstaršia má rada tvaroh, kyslá smotana, ovocie, alebo Granko. Ja to nejem. Ale robím so všetkým možným, čo mám doma. Minule vraj výborná bola s džemom, arasidovym maslom, banánom a šľahačkou.

uctovacik123
27. jún 2023

skúste naplniť s jablkovou výživou, fantastické . posypať práškovým cukrom, mňamka 🙂

zeldia
autor
27. jún 2023

jablko nastrúhat nahrubo + cukor + orechy na troche oleja osmahnut a odpariť vodu tiež dobre. Jablkova výživa je asi niečo podobne

gelifil
27. jún 2023

skorica a javorovy sirup

cacianka
27. jún 2023

@dagmarovita tzv. celestínske rezance, pred 18r. som to dala na oslavu

ivangeline
27. jún 2023

tvaroh,jablka,dzemy,orechy,smotana/jogurt,....ale na slano tiez lubim! S maskom napr. :D

viestta
27. jún 2023

@dagmarovita to su celestinske rezance alebo vajecny zvitok, trosku ine cesto ako palacinky

river_song
27. jún 2023

Lucina zmiesana s vanilkovym cukrom a par kvapiek citronovej stavy do toho, to je celkom univerzálna plnka či do koláčov, či do palaciniek.. okrem hore vymenovaných..