Pečený čaj

17. dec 2022

Prosím Vás, chcem robiť pečený čaj, a ako začínajúca gazdiná si potrebujem vyjasniť pár bodov. V živote som sama nezavarala, tak sa asi pýtam ako blb, ale chcem to použiť ako darčeky, takže to musím spraviť dobre 🙃

1) poháre a viečka najprv umyjem v teplej jarovej vode, potom ich vysterilizujem v hrnci s vriacou vodou cca 10 minút, a potom ich vyberem na utierku a nechám vychladnúť voľne?

2) keď budem mať ovocie upečené, do takto pripravených pohárov ho dám, potom ich zašrobujem apotom čo, našla som recepty že potom ich otočila hore dnom a nechala vychladnúť, alebo na plechu z horúcou vodou hore dnom, aby sa chytili viečka, alebo ešte že zas do rúry. Ako teda prosím?

viestta
17. dec 2022

Nikdy som poháre nesterilizovala. Nikdy neotacam poháre, stačí ich zabaliť do deky ak ich plním horúcim obsahom.
Najdôležitejšie je aby hrdlo pohára bolo čisté aby gumičky tesnili.

autor
17. dec 2022

@viestta Takže len by si umyla v jarovej vode poháre a viečka, naplnila ich upečeným horúcim ovocím, zasrobovala a potom hore dnom či normálne nechala vychladnúť? A zabaliť čo akože tie viečka či celé poháre? Ospravedlňujem sa fakt sa pýtam ako debil 🤦

hilda08
17. dec 2022

Ja umývam poháre v mycke na silnejšom programe, ked som nemala mycku tak len v horúcej jarovej vode tiez..a naplnené poháre obratim hore dnom a cele zabalím do deky a tak su do ďalšieho dna

viestta
17. dec 2022

Umyté poháre nechám odtiecť, naflaskujem horúce ovocie, zavieckujem, poukladám na plech viečkom hore, celé prihodím utierkou, na to hodím poskladanu deku a nechám do druhého dňa vychladnut

autor
17. dec 2022

@hilda08 ďakujem veľmi pekne

autor
17. dec 2022

@viestta ďakujem veľmi pekne