Pečenie torty - rady

miirkka1
3. nov 2021

Zienky prosim prosim pomozte mi aky krem urobit a hlavne ako a kolko coho na detsku oslavu?Mam predstavu nejaku ovocnu no dam na vas.Ja sa nevyznam velmi
Torta by mala byt z 3korpusov, bude 12deti a asi 10dospelych.Hadam to staci.
Kupila som aj 500g ruzoveho fondanu,strasne by som to chcela skusit.Prosim vas to sa valka na praskovom cukre? A moze to byt aj na stole?Nemam nejake specialne podlozky.

rachel36a
3. nov 2021

@miirkka1 pre 22 ludi rataj s tortou cca 4,5 kg, cize 500g fondanu ti bude malo ak chces tortu celu potiahnut...ja fondan valkam na solamyle priamo na ocistenom stole

petranelkova
3. nov 2021

Zalezi aku mas predstavu o torte, ze ako chces porobit s tym fondanom a co konkretne. Ja ked som robila nieco, tak s praskovym cukrom, ale tak to je na tebe 🙂

ddaassuullaa
3. nov 2021

nemozes cakat, ze ti tu baby pod jeden prispevok spisovat cele know how. kopa navodov a postupov je na nete, vratane rad k mnozstvu na osobu a podobne. videa na youtube su nekonecne a fakt skvele. len to chce cas a najst si to, co od torty ocakavas. orig cukrarky ani jedna nemaju cas tu vypisovat a urcite ani necitaju forum

nikuska625
3. nov 2021

A aké veľké sú deti? Mojim deťom fondan nechuti. Vlastne ani žiadnemu dospolemu ktorého poznám - ani mne. U nás je top čokoládová torta. A pre malé deti sa hodí Miša torta.

gerfinka
3. nov 2021

@miirkka1 ja som sa prvý krát, keď som piekla takú riadnu tortu aj potahovanu, inšpirovala na stránke Torty od Lorny. Skus vygooglit, má tam pekne návody, aj recepty na korpus, krém... Plus teda som na YouTube napozerala videa, ako sa torta potahuje. Dá sa toho nájsť veľa.

stevvvka
3. nov 2021

Ak nepecies, je tazke natiahnutnrovnomerne krem a na to fondan. Neodradzam ta, ale mozno by som si vyskusala malu tortu na skusku.
Najlahsi krem je "pribinacikovy" - tvaroh, smotana, alebo aj s mascarpone. Ja vacsinou robievam pudingovy (najlepsi je bananovy pte mna, vyber si podla chuti) do pudingu hotoveho maslo a ptaskovy cukor. Vela urobi kombinacia. Ci das hruskovy dzem a bananovu plnku.. To nejde moc dokopy..ale cokoladovy, vanilkovy krem idu ku vsetkemu. A vrch je najlahsie potoahnut kremom/cokoladou a oblozit - zakryt nerovnosti. Vela zdaru

miirkka1
autor
3. nov 2021

Dakujem vam baby..no googlim uz peknych par dni.Deti maju od 3-10rokov...budu to kamarati a aj deti zo skolky.Chcela som nieco jednoduche aby som to stihla s dvomi detmi ked som doma.

gerfinka
3. nov 2021

@miirkka1 moja prvá bola takáto. Fakt som išla podľa tej Lorny a potahovku som mala len z kauflandu nič speci. Tiež mám 2 deti😉takže som prácu rozdelila na 2 dni, jeden upiecť korpus a ďalší plniť a zdobiť. Ozdoby na nej sú len na farebno vytlačené. Je tu tiež skupina Tortickarky, tam sa tiež dá nájsť kadečo.

stefi_k
3. nov 2021

https://tortyodmamy.sme.sk/pomoc-pre-zaciatocnika
Pozri tuto stranku. Tažko sa radi, ked nevime na akej urovni si s pečenim a komplet všetko rozpisovat sa tiež neda. Plnku by som vybrala podla toho aku mate radi. Potahovku sa da valjat aj na praškovom cukre aj na skrobe, ja preferujem škrob.

miirkka1
autor
3. nov 2021

@gerfinka wauuuu.ta je uzasnaaaaaa...ved to je pre mna profesionalna praca

danka808
5. nov 2021

@gerfinka nadherna, to kiezby som vedela aj ja taketo urobit, ja mam nervy ked sa mi to zacne lepit, nedrzi to ako ma 😀

miirkka1
autor
8. nov 2021

Baby tak vysla mi.Prvykrat fondan sice sa trochu potrhol tak sa maskovalo

miirkka1
autor
8. nov 2021