Ovsené vločky v mlieku

silviavisz
3. mar 2021

Ahojte. Varili ste uz niekedy ovsene vlocky v mlieku? Ja zatial iba vo vode, ale maly (19 mes) akosi teraz odmieta tak by som chcela skusit nieco nove. Dakujem 🙂

nikpa
3. mar 2021

@silviavisz áno, skoro každý deň na raňajky

pribinak
3. mar 2021

@silviavisz fuj vo vode. Však mu to daj do mlieka alebo do jogurtu

simsalabim
3. mar 2021

@pribinak preco fuj? Napr. Skoti tak bezne varia svoju "porridge". Aj ja tak doma robievam a chuti vsetkym.... naozaj nemusi byt s mliekom (ale moze).

bory195
3. mar 2021

Ja sebe varím s kokosový mliekom, a pre deti jedna k jednej pomer voda a mlieko.

pribinak
3. mar 2021

@simsalabim však zo nikomu okrem Škótov nechuti a navyše to du takí lakomí , že nechcú ani to mlieko kúpiť 🤣🤣🤣

simsalabim
3. mar 2021

@pribinak 🤦‍♀️ Mne chuti 🤷‍♀️

silviavisz
autor
3. mar 2021

Dakujem kazdemu 🙂 . Uvarim mu vo vode a uvidim ci mu zachuti ;)

ivanizna
3. mar 2021

@silviavisz Ja robím svojemu bobku pekne v plnotučnom mliečku na raňajky, 200 ml mliečka, 3-4 polievkové lyžice vločiek, nechám zovrieť, do toho dám nadrobno nastrúhanú hruštičku, jabĺčko, alebo broskyňkový kompótik, alebo trochu banániku, nechám niekoľko minút povariť a dám mu do toho trochu masielka. Skús, veľmi dobré raňajky 🙂

silviavisz
autor
3. mar 2021

@ivanizna dakujem 🙂

enoula
3. mar 2021

Môžeš pridat kokos, mandľové maslo, skoricu, pomlete semiacka, nejake ovocie a aj taka varena vo vode je hned lepsia. Pridať aj trochu masla do nej. Prestriedat s ryzovou, psenovou, pohankovou

xjakubikovak
3. mar 2021

@silviavisz skoro všetko vo vode, sem tam v rastlinnom mlieku. Samozrejme že to nejeme také bez chuti, dávam sušené ovocie, čerstvé alebo aj mrazene, oriešky, semienka, kakao,čokoláda horká, možností je kopa. Keď si to správne ochutis tak je to úplne v pohode aj s vodou. Môžeš vyskúšať pohánku, pšeno.. 🙂

simca06022011
3. mar 2021

ja som malej tiez zacinala a varila vsetky mozne kase s vodou.. ak nechuti skor to treba ochutit, ovocim, orieskami, alebo na sposob "krupice" aj s maslom.. co moze. Su aj rozne sirupy - figovy je strasne dobry s tymito kasami nesladenymi. Aelbo uz pri vareni som do toho nastruhala hrusky, jablka. Inak sa kase daju robit aj "cez noc", skus vygooglit. Tie sa nevaria. A ked chces mlieko, kludne skus. Ja ked mliecne na teply sposob tak iba zohrejem mlieko a do toho to nasypem, uz to potom nevarim. Pockam kym nabuble. Aj spaldova kasa je super, to ma inu chut.. skus postriedat 🙂

andreatytler
4. mar 2021

@silviavisz Ja robim skvele vlocky vo vode, ale v mlieku budu urcite tiez dobre.
Ja po uvareni, pridam hrozienka a necham trochu postat. Tie hrozienka napiju stavu z vlociek a vlocky nie su vodave a hrozienka su krasne stavnate. Do toho davam postruhane, uvarene jablko/hrusku (toto je prirodzene sladke a netreba cukor). A aby to bolo chrumkave, davam slnecnicove alebo tekvicove semiacka.
Alebo pridaj cerstve jahody, nakrajane na male kusky a pridaj do vlociek kym sa este varia. Bude to akoby boli s jahodovym lekvarom.
Mrazene cucoriedky su tiez skvele.
Banan davam pokrajany na kusky ale az upne na konci. Nemam rada ked sa cely rozpadne a vlocky su z neho mazlave.
A ked nemam chut na zdrave, robim si s kokosom, javorovym syrupom(madom) a kakaom.