Ovsené vločky na večeru?

aalzbetkaa
15. apr 2019

Ahojte baby...je dobrý nápad si dať raz za čas na večeru Ovsene vlocky, biely jogurt troska medu a jablko? Alebo jesť to len na raňajky?
Ďakujem za komentáre 🙂 a poraďte čo vy take zdravšie Veceriate 🙂

misa2704
15. apr 2019

Ahoj . Zbytočne veľa sacharidov na noc. Telo ti tú energiu nemá kde vybiť. Skús bielkoviny radšej ako sacharidy ktore na noc radšej vylúč.

misa2704
15. apr 2019

Morčacie prsia 100 g, zeleninový šalát cca 200 g
2. Tuniak vo vl. šťave alebo kvalitnom olivovom oleji 1 konzerva + zeleninový šalát 150 – 200 g
3. 100 g grilovaného kozieho syra, alebo iný druh – tofu, hermelín,... + grilovaná tekvica alebo
na pare pripravená brokolica...
4. Cottage syr 1 ks + zeleninová obloha surová, grilovaná, upečená nasucho 200 g
5. Rybie filé, alebo pstruh v alobale na prírodno 100 g + dusená zelenina 150 – 200 g
6. Grilovaná tekvica, alebo cuketa 170 g + 40 g ryže + strukoviny 70 g (hrach, fazuľka, cícer,...)
7. Ryža so šampiónmi 50g + na pare pripravený karfiol alebo brokolica 150 g...
8. Alternatíva z obeda, ak ste si pripravovali väčšie množstvo. Vyberať si však z jedál, ktoré
obsahujú menej sacharidov a najlepšie bez väčších gramáží ryže, zemiakov a cestovín – ryže
max do 40 g a zemiakov, cestovín do 60 g. Uprednostňovať však ryžu – ale najvhodnejšie je
kombinovať správne pripravené mäso so zeleninou.

aalzbetkaa
autor
15. apr 2019

@misa2704 ďakujem za radu 🙂

sisa0818
15. apr 2019

@misa2704 nemáte take skvele rady aj na obed a raňajky

ivanecka0602
15. apr 2019

@aalzbetkaa preco by to nebol dobry napad? Mozes prestudovat skupinu cesta k mojej premene a rady @packofit kde krasne vsetko vysvetli

aalzbetkaa
autor
15. apr 2019

@ivanecka0602 ta cesta k mojej premene je tu na MK? Mohli by ste mi poslať link? 🙂

ivanecka0602
15. apr 2019

@aalzbetkaa ano je tu...skus pohladat

dzt
15. apr 2019

@misa2704 prosim ta a na desiatu a olovrant je čo vhodne? Ja si dávam na desiatu ovocie (a pijem kávu) a na olovrant 100g tvarohu (vždy s niečim dochutený) myslíš že môže byť, či ani nie?

luccy89
15. apr 2019

Kludne mozes. Vzdy ide o to mat vacsi vydaj ako prijem. A bude sa ti po takej veceri kraaasne spat.

barbellka
16. apr 2019

@aalzbetkaa niektore zeny konzumuju cez den "naopak" ako je vsade popisane ....cize rano bielkoviny a tuky vecer skor sacharidy....vysvetluju to tym, ze bielkoviny a tuky cez den zasytia a sacharidy telo uvolnia a lepsie spia.....dolezity je pomer vydaj prijem...akj je v rovnovahe nepriberies 🙂

packofit
16. apr 2019

@aalzbetkaa začínať deň sacharidmi, jedine ak máš ráno tréning / si po nočnej smene / máš menej ako 15% tuku... Večer sa tlačiť bielkovinami nieje najlepší nápad , môže to byť veľmi ťažké pre trávenie - > môže to ovplyvniť spánok, následne aj chuť do jedla nasledujúci deň, energiu ...