Overený recept na pizzu

19. sep 2024

Moje deti majú pizzu veľmi radi a vzhľadom na financie, by som rada nejakú skúsila upiecť doma, len sa bojím neúspechu. Poradíte mi prosím vás nejaké tipy a dobrý recept?

petronellla87
19. sep 2024

@ovaaa tiež robím tento recept 😊

guudy
19. sep 2024

@ovaaa to ti vykysne za pol hodinu, ze? Presny opak toho, ako sa ma dobra pizza robit.
Vyskusajte zienky podla tejto kalkulacky, cesto po zamieseni rozdelit klasicky na bochnicky a strcit na 1-2 noci do chladnicky. Pred pecenim nechat zohriat na izbovu teplotu.
https://www.stadlermade.com/pizza-calculator/
Na obrazku vidite recept na 4 pizze po 250g (cesta). Nie, nie je tam chyba v davkovani drozdia ;)
@petronellla87

ovaaa
19. sep 2024

Ten recept je mám overený rokmi a pizza sa dá jesť aj na druhý deň, stále mäkká a chutná. Rozhodne patrí medzi tie recepty" mám chuť urobím si hneď" a nie dávať cesto do chladničky na 1 až 2 dni. Aj chuť by ma prešla 😄😄.

guudy
19. sep 2024

@ovaaa chapem chapem, radsej mas, ked ti este kysne aj v bruchu ;)
Ten recept je z principu zly kvoli obrovskemu mnozstvu drozdia ;)

autor
19. sep 2024

Ďakujem kočky, ste úžasné. Večer si to všetko prejdem.

romikk22
19. sep 2024

Odporúčam tento recept 👌 tiež ho mam z fb stiahnutý keď pani pridavala aj som vyskúšala pizza bola.vynorna už inu robiť nebudem 😊

ckocka
19. sep 2024

Na 300g múky úplne stačí 1/4 kocky droždia.

hefo
19. sep 2024

Ja som viackrát robil podľa tohto:
https://kuchynalidla.sk/recepty/pizza-so-sunkou...

Pizza bola dobrá (v rámci možností, keď človek nemá kamennú pec), ale ak mám byť úprimný, nechce sa mi to celé robiť, jednoduchšie je kúpiť mrazenú pizzu v akcii a hodiť ju do rúry.

veselo_neveselo
19. sep 2024

@romikk22 Prosim ta, kolko je polka toho sacku drozdia na gramy? Nemam sacky, mam velke balenie tak musim vazit. Dakujem!

michaela712
19. sep 2024

@ovaaa tiež robím podľa tohoto receptu a cesto je výborné.

ovaaa
19. sep 2024

@guudy netrep sprostosti!

guudy
19. sep 2024

@ovaaa kysnute cesto potrebuje cas, aby zrelo a nabralo chut. Pol kocky drozdia na 300 g muky je proste kravina. To je holy fakt ;)

frogieq
19. sep 2024
ovaaa
19. sep 2024

@guudy Keď cesto necháte kysnúť veľmi dlho, môže sa stať, že prekysne. Jeho štruktúra sa oslabí, kvôli čomu stráca svoj tvar aj ďalšie charakteristické vlastnosti, ako je napríklad vôňa alebo chuť, ktorá býva veľmi kyslá. Vy si čakajte 2 dni na cesto, ja teda čakať nebudem a zdá sa, že podľa ponúknutých receptov ste jediná. Recept je pre zakladateľku témy a podľa reakcii majú s ním maminy aj ja dobrú skúsenosť. Moja misia ponúknutého a osvedčeného receptu tu teda končí, tak si dajte pohov 😁😁.

guudy
19. sep 2024

@ovaaa len si potvrdila, ze o kysnutom ceste v podstate nic nevies… inak by si chapala, ze ti cesto s minimom drozdia a v chlade neprekysne ani omylom😂😂😂