Osvedčený recept na Cheescake?

kvetinka1405
18. sep 2018

Maminky poraďte nejaké super recepty na cheescake

jana755
18. sep 2018

rozdrvim sušienky zmiešam s roztopeným maslom (kto má rád môže pridať aj pomleté orechy),dám do formy. Potom zmiešam 500 g jemného tvarohu, 250 g kyslej smotany, 1 vajíčko, 150g cukru, 2 Pl hl.muky môže pridať ešte vanilku a pomarančovú kôru.potom to pečiem pri cca 150 stupňoch cca 45 -50 minút . Ked budete vyberať z rúry možno sa bude v strede trochu triasť ale to je v poriadku. Necháme vychladnúť a presunieme na pár hodín do chladničky. Zdobíme kto ako má rad napr. karamelom, orechmi,ovocím,....

anemone123
18. sep 2018

@jana755 toto je taky "slovensky" cheesecake 😊. Ja davam namiesto 500g tvarohu jednu ricotu a jedno mascarpone (niektori davaju neochutenu smotanovu natierku). Do original receptu ide Philadelphia, ale to by sa dooost predrazilo. Peciem tak, ze na spodok rury dam plech s vodou a po upeceni len pootvorim ruru kusok a tak necham uplne vychladnut, aby kolac nesplaskol. Navrch ganache alebo ovocne coulis, tym to date o level vyssie 😉

jana755
18. sep 2018

@anemone123 áno súhlasím, je to troška udomácnený slovenský cheesecake :D, ale doma veľmi nemajú radi mascarpone tak ja ho nahrádzam tvarohom poprípade ricotou ako píšeš.... ale tento trik s vodou nepoznám, vyskúšam najbližšie 🙂

zuzuliennka1
18. sep 2018

@jana755 mascarpone sa da dobre nahradit jedine banoveckou neochutenou natierkou... parkrat som tak robila tiramisu, dost velke tiramisu 😂
inak robim len s mascarpone

dianaa22
18. sep 2018

@kvetinka1405 https://varecha.pravda.sk/recepty/cokoladovy-ne... zatiaľ mi vyšiel každýkrát 😊😊

lucass81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz