Oslava pre 10-ročné dievčatá - občerstvenie

2. máj 2023

Ahojte, prosím poraďte, čo pripraviť pre 10rocne baby na oslavu na občerstvenie? Neviem, či chcem robiť chlebíčky alebo jednohubky, dám ovocné špízy, nejaké mufiny, bude torta, ale niečo na jedenie by som chcela, no netuším, čo... Nie varené. Premýšľam, že pizzovniky, a ďalej? Ďakujem za rady...

matullienka
2. máj 2023

Pizzove slimáky, mini hotdogy, prípadne im objednať pizzu a vybavené

marci77
2. máj 2023

mam sice syna, ale ked chodi na narodeninove oslavy, resp. boli u nas, objednavali sme pizzu okrem toho klasickeho obcerstvenia
sunka syr kukurica (taku si chlapci zelali)

slniecko5
2. máj 2023

Tiež pizza 🍕

keiko33
2. máj 2023

Tie pizzovniky a muffiny sú fajn. A s chlebíčkami je to také, že deti vymýšľajú. Jeden nechce vajíčko, druhý zeleninu, tretí zas maslo. Skôr by som dala obložený tanier,nech si vyberie kto čo chce. Alebo pizzu podľa želania.

oskorusa
2. máj 2023

Naša si od 10rokov pripravuje sama pohostenie - napečie mafifiny, misu s nakrajanym ovocím, popcorn a pomazanku - vajickovú alebo tuniakovú na jednohubky so zeleninou - čo je poruke. Vždy sa všetko zjedlo a všetci boli spokojný.

saxana000
2. máj 2023

Pukance jednoznacne a pizzove slimaky to je klasika.
Alebo toasty so sunkou a syrom.

autor
2. máj 2023

Ďakujem krásne, tak som rada, že s mojim plánom nie som až tak vedľa 😊 Tak budú pizzovniky, pukance, ovocie, mufiny a vybavene. Snáď nebudú hladné.

mima172
2. máj 2023

@oskorusa Snáď sa nenahneváš, no ja sa tu šúlam od smiechu, ty tam máš tak úžasný preklep 😃 Mafifiny 😂😂😂

zuzanka.zuzu
2. máj 2023

@oskorusa 10r jedli tuniakovú pomazánku? 😀

matullienka
2. máj 2023

@zuzanka.zuzu moje baby milujú tuniakovu nátierku

autor
2. máj 2023

Aj moje baby majú rady tuniakovu nátierku, ale neviem, ako tie slečny, ktoré k nám prídu. Radsej stavím na to, čo väčšina detí zje. Moje napríklad aj cesnakovu chcú, ale to už ani toľko by som neriskovala 😁

oskorusa
2. máj 2023

@mima172 😂 to neviem čo mi ten mobil píše 🤣

oskorusa
2. máj 2023

@zuzanka.zuzu a prečo by nejedli? Veď je výborná 👌

zuzanka.zuzu
2. máj 2023

@matullienka
@oskorusa podľa mňa sa občerstvenie robí hlavne pre hostí, takže je úplne jedno čo majú radi domáci... ale ak hostia majú radi tuniakovú, prečo nie. no väčšina detí čo poznám ju rado nemá takže radiť ju ako univerzálnu pre autorku mi príde scifi 😀

oskorusa
2. máj 2023

@zuzanka.zuzu práveže u našich hostí tuniaková padne vždy prvá, aj deťom chutí, tak neviem, asi máme šťastie na podobne chuťovo ladených priateľov 🙂

tanyan
2. máj 2023

Na občerstvenie môžu byť aj kuracie nugetky alebo mini-pagáčiky (napríklad syrové).
Ja som robila aj misky s rôznymi drobnosťami (samostatne, nie mix) - marshmallow, želé cukríky, chrumky...
A tiež ovocie - jablká na mesiačiky, hrozno, ošúpané mandarínky. Je to síce babračka, ale radšej to zbavím odpadu vopred a potom sa už len konzumuje bez zvyškov (šupky, ohryzky).