Orechové rožky

lucinka62
6. dec 2022

Ahojte žienky prosím vás nie je to veľa cukru v tom recepte?všade inde čo som pozerala recepty je o 40-50g menej,akože už je to teraz celkom jedno lebo cesto mám už hotové a už oddychuje v chladke ale uložila som si recept tak či si mám do budúcna upraviť ten recept,inak môžem nechať cesto aj dlhšie v chladničke? Ďakujem všetkým za rady,pekný večer 😊

lucinka62
autor
6. dec 2022
ckocka
6. dec 2022

Tak ich po upečení neobaluj v cukre dokial neochutnáš. No a až ochutnáš tak poznáš či máš recept upraviť. Cestá nechávam v chladničke aj tri dni.

mila19
6. dec 2022

Ahoj, pozrela som nas rodinny recept, ktory pečiem, už som robila aj s menej cukrom aj ubratim hery.
Tam je 350g hladkej muky, 280g hery, 140g praškového cukru, 140g mletých (predtým opražených) orechov.
Na cukre keď uberieš 40g nebude citit, pretože obaluješ bez obalovania nase nie je sladke.
Ale ten recept, ktory si dala ty, 100g cukru mne nepride veľa pri 300g muky.

morgane1975
6. dec 2022

@lucinka62 mne to príde ok

lucinka62
autor
6. dec 2022

@ckocka jasné to ma napadlo tiež,Ďakujem 😊

lucinka62
autor
6. dec 2022

@mila19 joj tak potom super už som sa zľakla ze som pokazila cesto lebo dvojitú dávku som urobila tak som zvedava teda ako to vypáli,Ďakujem ti 😊

lucinka62
autor
6. dec 2022

Ďakujem žienky moc 😊

lucinka62
autor
7. dec 2022

Tak dnes sa deti vybláznili do sýta,tie krásne tvary by vyhrali po vizuálnej stránke hadam aj prvé hahaha....cesto perfektné tak akurát a su krehulinke chutné joj a málo ich bude 😅