Oplatí sa kúpiť sušička ovocia?

3. jan 2023

Oplatí sa sušička ovocia? Chcela by som si robiť taký vlastný ovocný čaj zo sušeného ovocia.

hilda08
3. jan 2023

Da sa to aj v rure dobre ususit…ale ak mas na v kuchyni priestor tak preco nie

viestta
3. jan 2023

Keď máš vlastne ovocie oplatí sa sušiť, ale dá sa sušiť v rúre na teplovzduch, dajú sa kúpiť aj rošty do rúry. Ja som kupovala na forte-katalóg.sk

simonah73
3. jan 2023

nam tu nechali rodicia, ked sa odtialto stahovali do ineho domu. raz za cas v nej susim jablka, zalezi od urody. obcas som susila aj vnat zeler, petrzlen a ligurcek a teda muz v nej najviac susi chilli papricky a to si teda fakt neviem predstavit ze by susil v rure 😀

simonah73
3. jan 2023

a zase tie susicky nie su take velke polozky, takze ak mas na nu miesto, ze nebude zavadzat tak preco nie. myslim, ze bude mat aj podstatne nizsi vykon ako ma rura.

viestta
3. jan 2023

@simonah73 rúra pri 80" nezozerie o nič viac ako susicka

simonah73
3. jan 2023

@viestta neskumala som to ale velmi tomu neverim, ked pozriem napr na nasu susicku, ktora ma minimalnu spotrebu el. energie.

viestta
3. jan 2023

@simonah73 príkon a spotreba sú dve rôzne veci. Rúra ma teleso s príkonom 2000 W, ale ak spočíta koľko minút za hodinu to teleso kúri, tak sa dopracuješ k tomu istému číslu na elektromeri ako ma 200 W sušička

vulka
3. jan 2023

Za mňa nie. Tá naša sušila nerovnomerne a maximálna teplota bola 70 stupov.V rúre mám možnosť sušiť na 5tich plechoch naraz. Keď zapnem teplovzdušný režim, tak to ide rýchlo. Ale spravidla len obsuším(predsuším) ovocie ostatné dôjde na roštoch na radiatoroch.

simonah73
3. jan 2023

@viestta ach boze, ze ty musis vsetko riesit...... fakt ani kvoli tebe nepojdem teraz studovat stitky na rure ci susicke. autorka sa pytala ci sa oplati alebo neoplati napisala som jej svoj nazor tak nech sa rozhodne sama, ak jej pojde o spotrebu tak sama si to hadam skontroluje.

h2
3. jan 2023

Neoplatí sa. Máme sušičku ovocia, dostal ju muž do daru, primárne kvôli čili papričkám, ktoré pestuje, suší a melie na prášok. Žerie, jak sviňa a dlho to trvá, kým ich vysuší. Rovnakú, ak nie lepšiu službu ti urobí aj teplovzdušná rúra. Ale my aj tak najradšej sušíme nad krbom. Tak ale chápem, že takú možnosť nemá každý k dispozícii.

syslik81
3. jan 2023

mama ma susicky a susi v nej hriby ..ovela rychlejsie a jednoduhsie ako v trube .. a nema po byte sita.. takze ma aj ine vyuzitie ako ovocie ... nezabere vela miesta akurat pozeraj aka je velka a kolko ma poschodi ..lebo su aj mensie aj vacsie

viestta
3. jan 2023

@simonah73 nie, naozaj to riešiť nemusíš. Len si napísala, že sušička žerie menej. S najväčšou pravdepodobnosťou je to na rovnako

avanka
3. jan 2023

@vulka asi nebola kvalitná..naši si kúpili teraz takú drahú, kde je niekoľko poschodí, nič nemusia otáčať a robí sa to rovnomerne. Aj spotreba nizka..trochu hučí, ale sušia na balkone.sušia rajčiny, jablká, hrušky, marhule, slivky, figy, hríby.
Úplne bio..

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dankanka
3. jan 2023

Ja kupu nelutujem, susim domace ovocie alebo huby ale aj bylinky..

eeffka
3. jan 2023

Na hriby sa oplati, my bezne za sezonu nasusime 5 velych 5l flias, by som sa doma zadusila kym by uschli, na susicke su suche za par hodin

alenamihal
3. jan 2023

za man top masina...ja susim domace jabka a hriby..cca 10hod a super...

janetinka27
3. jan 2023

ak tato bavi, tak je to dobra vec. urcite na hriby, tie susim len tam. tiez jablka, zeleninu na veceru,bylinky atd

marcela64
4. jan 2023

My sme akurát včera boli vyberať mamine, my máme už dlhšie a teda je to dobrá vec, kadečo sme v nej už sušili a keď je sezóna húb, tak u nás ide jedna radosť a mamina si ju zakaždým takto na zimu požičiavala lebo si jabĺčka krájajú a sušia, ale zajtra má meniny, tak som sa rozhodla, že jej pôjdeme kúpiť aby mala svoju, tak sme boli vyberať 🙂

karima512
10. jún 2024

ci sa oplati zalezi od toho ako casto planujete vyuzivat, ak dva krat rocne tak asi nie 🙂 my mame od vitariana kupena v sade aj s odstavovacom, sme spoko, susi rovnomerne nastavitelne teploty