Olej pri vyprážaní veľmi pŕska

16. feb 2024

Dobrý deň, ako mám vyriešiť tento problém. Dnes som smažila bravčové a kuracie mäso na slnečnicovom olej a na panvici extrémne prskal. Celá kuchyňa je od oleja, popálila som si ruku.

Mám používať iný typ oleja?

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibina32
16. feb 2024

Ja používam tiež slnečnicový, ale neprská mi. Mala si suchú panvicu, keď si tam dala olej? Niekedy stačí aj kvapka vody a prská olej.

patka06
16. feb 2024

Každý olej prská, Keď sa do neho dostane voda.
Musíš ho dať na suchú panvicu a počítať s tým, že aj v mäse môže byť voda.
Hlavne ak si ho pred obaľovaním umývala alebo ak si robila z mrazeného.

simca06022011
16. feb 2024

Znížiť teplotu, počkať kým vyprska. Dostala sa tam z niekade voda. Každý olej by to robil

ibrunova
16. feb 2024

Prská, lebo mäso bolo vlhké. Na prskanie pomáha trochu olej na panvici posoliť.

tundra
16. feb 2024

Mäso obsahovalo vela vody.Bud vysus papierovou utierkou alebo pouzi sito na panvicu a este jedna rada,zniz teplotu pri vyprazani.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
btus
16. feb 2024

@stvura to nie je pravda. My síce vyprážame asi 3x do
roka, a neprská kúpenske mäso. Pani ho musela mať mokré a zle obalené alebo mala vodu na rukách.

tundra
16. feb 2024

@stvura mozem potvrdit,mäso vo Švajciarsku je ovela kvalitnejsie, ako na Slovensku.Prskanie je vyrazne,mensie nez na Slovensku...

patka06
16. feb 2024

@stvura mäso kupujem prevažne v Kauflande a vôbec neprská, keď vyprážam čerstvé - pred spracovaním neumývam
Prskalo, keď som obaľovala rozmrazené

egonsk
16. feb 2024

maso pred vysmazanim je vhodne papierom osusit. A ak robis 3-obal, tak urcite vajco nicim neried. Vysmazam takmer vylucne na slnecnicovom oleji a nemam problem.

minesasubu
16. feb 2024

Google
Pokiaľ si s prskajúcim olejom neviete rady, stačí do neho pridať štipku soli a prskanie okamžite prestane. Ešte lepšie je, ak najprv do panvice nasypete soľ a olej prilejete až neskôr. Podobný efekt bude mať mrkva nakrájaná na malé kolieska alebo malý kúsok chleba.

autor
16. feb 2024

Mäso nebolo obalovane, len korenie bolo na ňom 🙂 Panvica bola suchá, takže predpokladám ako ste vyššie písali že mäso obsahovalo veľa vody.

h2
16. feb 2024

Keď mäso vyprážaš bez obalenia, je potrebné ho dobre osušiť. A dať len minimum oleja, nemá v ňom plávať, ako keď vyprážaš obalené. Doslova len taká vrstvička oleja má byť na panvici.

luccija
16. feb 2024

Stačí, že si ho napacovala cesnakom, horčicou vždy mi prska mäso stis stupne, alebo na začiatok zakry pokrievkou

autor
16. feb 2024

@h2 ďakujem

hiro
16. feb 2024

@stvura "lebo je dobre napichane vodou a kadecim" - ach jaj... Ano, este aj banany tam pichaju a stonky zo slnecnice....

tundra
16. feb 2024

@hiro mozno keby si videl na vlastne oci a ochutnal rozdiel,nepisal by si takyto komentar.Mal som tu cest poznat pana mäsiara,ktory nazyval mäso z obchodu bublifuk,frfa...Pekne to vidiet na panvici,krkovicka z Lidla alebo domaca.Hovädzia svieckova z obchodu alebo od chovatela...Alebo divina-versus mäso z obchodu.Takze odporucam ochutnat a az potom komentovat🤗😉.

stanulienkat
16. feb 2024

@stvura by si sa cudovala, cim krmia aj tie zlate tetusky tie zvierata, ked vedia, ze ich budu predavat.
Prska vlhke maso. Kupujem maso hocikde v retazcoch, aj u masiara a prska iba trolinku, co je normalne. Ale je pravda, ze nie je maso, ako maso.

lilyianka
16. feb 2024

Prskal, lebo v mäse bola voda.