Odber vianočných koláčov už dnes. Nebudú staré?

21. dec 2022

Ahojte baby, tento rok som si prvykrat objednala vianocne kolaciky a pani napisala, ze odber bude dnes vecer.
No mna to zaskocilo, nebudu do Vianoc uz stare? Ked chcem nimi nukat este navstevy, co chodia vacsinou na Stefana...
Alebo davate do mraznicky? Poradte prosim. Ide mi hlavne o tie plnkove kolace, je mi jasne, ze grilaz, linecke a podobne vydrzia.

moze
21. dec 2022

6 dnovy zakusok by mi asi nechutil. Nevedela si o tom skor, kedy je dodavka? Ved plnkove zjedzte do Stedreho dna a poponukaj iba suche.

gabriela2952
21. dec 2022

A to si myslíte, že všetky koláče sa plnia plnka mi dnes alebo zajtra? 😀 Véd to by sa predpokladám ani nestihlo pri takých množstvách objednávok 😀

veselo_neveselo
21. dec 2022

Vobec sa tym netrap, ide hlavne o skladovanie.
Ved aj maslo mas len zabalene v papieri, a ked ho raz otvoris, tiez ho nezjes za dva dni cele, ci?

Daj len pozor aby kolaciky nenapachli od inych veci v chladnicke, a bude dobre. Nemrazila by som to.

slavomira236
21. dec 2022

A čo si si myslela to by nestihla všetko spraviť keby každý chcel na piatok sobotu aj tak by to plnila skôr predpokladám že to robí doma

matullienka
21. dec 2022

Ja som tiež svoje včera už niektoré plnila a zajtra ešte laskonky, aby som si dala v piatok už všetko na poriadok. Koláčiky mám buď v krabici na balkóne alebo v chladničke a nikdy sa nepokazili. Len treba dať pozor na pachy. Mne teda zamrazene a rozmrazené už nechutia

biaa
21. dec 2022

Bezne sa to tak v cukrarine robi aj pri plnkovych kolacoch. Dokonca pri suchých niektorý pečú aj mesiac dva vopred ja to teda nemusim osobne.

biaa
21. dec 2022

Ja by som teda nemrazila. Suche studene miesto špajz a podobne budú dostačujúce 🙂 pokial zamraziť olejový kolac niektoré zvyknú zvlhnut a zvodnatiet zalezi od zloženia plnky

misinka0611
21. dec 2022

Ja som ešte plnkový ani nerobila. Budem zajtra, pre mňa je týždňový plnkovy starý. No tie čo pečú na objednavku robia skôr aby stíhali. Takže ten plnkovy by bol na 26.12 pokojne aj starší ako týždeň. Suché bežne mesiac pred Vianocami, to mne príde tiež skoro, ale niekto si také odležané pochvaľuje..

mpg
21. dec 2022

@biaa Ani ja som nikdy nedávala koláče do mrazničky, krémové do chladničky a linecké do izby, špajzi kde sa nekúri. Od toho skladovania záleží veľa, koľko vydržia.

nuni11
21. dec 2022

Ake su to priamo kolace?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lasona
21. dec 2022

Bohužiaľ, to sa tak robí. To by nestihli. Suché korpusy za začínajú piecť začiatkom decembra. Ja osobne tiež nemám rada staré koláče, takže buď si upečiem sama, alebo nemám.

sense
21. dec 2022

Záleží o aké koláče ide, aj doma ne pecies x koláčov v ten deň alebo deň vopred plus keď si vezmeš suroviny tiež nemáš čerstvé z daného dňa. Pri dobrom skladovaní ti koláče do Štefana určite vydržia hlavne tie maslové.
Aj krstná piekavala vždy víkend pred Vianocami, aj moja mama medové rezy par dni pre Vianocami a nikdy im nič nebolo.

terezka1947
21. dec 2022

Preto ja sebe všetky s plnkou pečiem večer,z 22-23. Či 23.12. lebo máme čerstvé. Tie ženy,čo pecu,určite koláče nebudú robiť na posl.chvilu. to sa ani nedá.
Zase,keď dnes večer odber,tak včera ich mohla dokončiť, narezať alebo aj predvčerom.

deti95060810
21. dec 2022

ak je odber dnes, tak plnené boli pred min. 4 dňami...
ja som ešte len včera začala robiť lístkové cesto... plním v piatok všetky moje koláče...

rachel36a
21. dec 2022

Ja si prave preto neobjednavam..stare kolace by som neponukala...ja az v piatok zacnem plnit keemove..teraz mam len suche a grilaz... Tartaletky, gulicky, kremese a rezy budem robit v piatok

nikha2809
21. dec 2022

Robila som v cukrárni, zákusky sú už dávno urobené, len keby si dáte odber neskôr tak vás proste budú čakať zatiaľ v chladničke.Toť vsjo.P.s puncka. A podobne srandy sú urobené aj od 15.12.Dobru chut

stefi_k
21. dec 2022

Ak su to suche kolače tak v pohode, kremove by som už na vianoce nejedla.

mpg
21. dec 2022

@nikha2809 Aký dátum uvádzali (koľko dní) /spotrebujte do:

nikha2809
21. dec 2022

@mpg Netusim...my sme ich len robili, balili ich do krabíc inde

fiffinkaa
21. dec 2022

Tak mne by toto vadilo, ja by som koláč/zákusok zo stredy zjedla najneskôr štvrtok, no dobre ešte piatok...potom už ee..daj do mrazničky radšej ak máš miesto.

terezka1947
21. dec 2022

To máte ako s koláčmi na svadbu. Mnohé krémové sa dajú zjesť,jasné....ale už je cítiť,že ten koláč nie je čerstvý. A mne nechutia ani zmrazené kolace.
Bohužiaľ,to je daň za pohodlie. Nemusím to ironicky,lebo nie každý chce piecť,čo je ok. No musí s týmto rátať.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz