Obed do práce

petus2
16. máj 2023

Kočky poraďte obed, ktory by som mohla navarit vecer dopredu a vziat kolegyniam do prace( v Anglicku) Sme 4 a striedame sa. Nieco nie moc narocne na dlhu pripravu, nieco co bude chutne aj ked sa to zohreje🫣a keby to bolo nase slovenske, to by bol plus 😝
Nejake napady? 🤗

pribinak
16. máj 2023

@petus2 kuskus s maskom

babulkomale
16. máj 2023

@petus2 nase slovenske francuzske zemiaky 😂
Milujem ich a su dobre aj zohriate.
Urob z predvarenych, nech su makke, davam sunku, nie kadejake spekacky a vyborne boli aj s lančmítom ked nebola sunka na chate a zaliate smotanou rozmiesanou s vajcami dobre ochutit bylinkami a petrz.vnatkou.
Plus samozrejme hrasok s karotkou, posypane struhanym syrom, mnam! 😋

petus2
autor
16. máj 2023

@babulkomale prave minule som im o nich hovorila😂 ze som varila francuzske zemiaky - gol samozrejme, ze s Fracuzkom nemaju nic spolocne 😂 ulozim si tvoj recept🤪 lebo ja poznam- zemiaky- vajce- klobasa- parka- cibula- zemiaky a zaliat smotana s vajcom, navrch syr

sasitimi17
16. máj 2023

rizoto s krevetami mňami :D

kp7333
16. máj 2023

paprikas alebo gulas

onedaynick
16. máj 2023

@sasitimi17 krevety by som urcite nezohrievala

jumama
16. máj 2023

Mne sa pacia take pohare zeleninovo salatove - v podstate si tam navrstvis co lubis, aj maso, tofu, balkansky syr, mozes dat olivovy olej alebo dresing a pred jedlom iba zahrkas, aby sa premiesalo. Aj polievky sa tak daju, ze do poharov si nachystas zeleninu, slize, masko, a vyvar zvlast, zohrejes, zalejes... pozri si v Googli obrazky salads in jars alebo soups in jars.

babulkomale
16. máj 2023

@petus2 ano preto pisem slovenske 😂 Francuzi len cucali ked sme im to vraveli ze my vieme ze u nich to nepoznaju ale ze my to tak volame.
Vymastim misu z jenskeho skla maslom, poukladam zemiaky predvarene v slanej vode, na to sunku na male kocecky pokrajanu z platkov, hrasok s karotkou z konzervy, trosku polejem tou smotanou na varenie kde som rozhabarkovala vajcia, sol, bylinky ake lubis, prip.vegetu, ja davam Podravku bez glutamanu.
Zasa zakryjem zemiakmi, polejem smotanou, navrch nastruhana mozarella alebo eidam.
Zakryjem, peciem, cca po 50 minutach odokryjem nech syr navrchu zozlatne.
Mnaaaam, prave sme ich dojedli, aj manzel si brava do prace. Nema rad cibulu, varim bez cibule.
Dobru chut 🙂

sasitimi17
16. máj 2023

@onedaynick ježiš no tak mäso, tofu, zelenina, hocičo kto čo má rád... 😝

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kakawah
16. máj 2023

Koložvarsku kapustu, Segedín s knedlikom. Ja mam kamosky angličanky a týmto som ich hostila. Ešte aj langoše jedli.

jana0215
16. máj 2023

@8aslan147 tie nie sú prihrievané bohvie čo.. :/

Súhlasím s francúzskymi zemiakmi. Tie sú topka 😍

katuskamala1
16. máj 2023

Granadir :D
Kolienka s vajcom :D
Zemiaky na kyslo so spekackou :D

To mas ozaj rychle,lacne,jedmoduche a hm mozno i slovenske :D

jesenzima
16. máj 2023

@petus2 mne hneď napadli francúzke zemiaky alebo perkelt a halušky

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petus2
autor
16. máj 2023

@jumama jasne viem co myslis🤗 dobry napad

petus2
autor
16. máj 2023

@kp7333 mmm, gulas mnam

petus2
autor
16. máj 2023

@babulkomale super, urcite vyskusam aj tieto spravit😉

petus2
autor
16. máj 2023

Diky baby za napady. Urcite nieco vyberiem👍🏼👍🏼👍🏼

vanilkovazmrzka
16. máj 2023

Francuzske zemiaky su bozi trest.

onedaynick
17. máj 2023

@katuskamala1 ja neviem, ved je tolko uzasnych, zaujimavych jedal na svete, a ja by som sa hanbila urobit nieco typu spekacka, ci kolienka s vajcom .
@petus2 napr krupoto - s kopou nadrobno nakrajanej zeleniny - to sa dobre zohrieva,
ragu z cervenej sosovice so spagetami/linguine na sposob bolognese, gulicky z mleteho hovadzieho v rajcinovej omacke s bazalkou s cestovinou, spanielsku zemiakovu Tortillu, chilli con carne - vegetarianske ci masove, plnene canneloni..
"slovenske" - nuz tu neviem, mozno plnene prsia susenou rajcinou a feta syrom so salatom, maso na prirodno s bulgurom - to sa dobre zohrieva, gulas, alebo brokolicove/zeleninove fasirky.. toolko receptov.

babulkomale
17. máj 2023

@vanilkovazmrzka ako so vsetkym, sto ludi, sto chuti. Niekomu nechuti vanilkova zmrzka 😃 svet je pestry

katuskamala1
17. máj 2023

@onedaynick suhlasim. Uz viac rehotajucich smajlikov sa dat nedalo aby bolo zrejme,ze si robim srandu.🙂

onedaynick
17. máj 2023
juliet86
17. máj 2023

my ked sme.si s kamoskou varili do prace casto sme mali napr sosovicovy privarok. vajicko chlebik/ slaninka. pripadne spenatovy privarok. pripadne cestoviny s hocicim/lasagne.

vanilkovazmrzka
17. máj 2023

@babulkomale ale isteze. vsak i ten noj komentar treba brat s humorom ;)