Občerstvenie pre návštevu

1. feb 2023

Ahojte dievčatá, dajte mi prosím inšpiráciu čo chystáte pre návštevu. Ja mám pocit, že dokola robím len jednohubky a šnekov z lískového cesta. Ďakujeeeem ☺️

s_o_n_i_k_e
1. feb 2023

u nás ked robím pohostenie robím pizza tyčinky, slaný tanierik - nite, salámka, olivy, pareničky, mini mozzarela 🙂 chipsy, jednohubky z bagety

gejb
1. feb 2023

Kamoška raz robila minirezniky s čerstvým chlebom a zjedli sa ako prvé 😁 ..ale napr. nachos + salsa, quacamole, syrová roláda, slaný koláč quiche, cestovinový salat, zelerový šalát, mrkvová nátierka na očká, alebo chrenova, syrový tanier s olivami...

jaja20
1. feb 2023

Ja robím aj plnené vajíčka, vyzerajú veľmi efektne a obložené misy s rôznymi druhmi salámov, zeleniny a syrov.

dadis
1. feb 2023

Ja mam najradsej oblozene misy..

marca12
1. feb 2023

V poslednej dobe robievam oblozene misy rozne sunky,salamy,syry,klobasa k tomu bud nejaka pomazanka alebo salat napr.kapustovy,cviklovy,cestovinovy a pecivo,chlebik. Korbaciky alebo syrove nite.

nikoleta999
1. feb 2023

Mini bagetky rozpoliť potrieť rozrobeným olivovým olejom s cesnakom a trošku soli, na to plátok šunky, nakrajané cherry paradajky a platky mozzarelly, na to oregano, bazalka a dať zapiecť 🙂
Prípadne v lidli kupim pizza cesto aj dve tri a na to môžeš dať čokoľvek a spraviť akoby domácu pizzu, to cesto vôbec nie je zle 🙂 Väčšinou robím havaj, šunkovú a takú z klobásov a slaninou a chilly pre chlapov, nakrájam na štvorce a ľudia sa nevedia dojesť :D
Spomínané mini rezníky, ktoré dopredu namocím v jogurte s cesnakom a obaľujem ale v panko strúhanke
Obložené misy, ale skôr už na taký modernejší štýl s kvalitnými šunkami, syrmi, hrozno, melon, oriešky, prípadne slané také tyčinky a tie ešte obalím do proscuita
Dosť často robím bryndzové, syrové pagáče, ale foccacia z bazalkovým pestom, cherry paradajkami a mozzarelou, alebo len cesnak mozzarella, chilly
Noo a my sme si tak rozmaznali hostí, že už skôr varíme, čiže každý kto k nám príde vie, že sa naje od polievky cez hlavné jedlo až po dezert, lebo nie vždy sa mi podarí pri malom synčekovi robiť tieto mini prplačky, tak radšej navarím celé menu a pre mňa je to jednoduchšie :D

simona20201309
1. feb 2023

To sa ešte robí? To pri akých príležitostiach takto hostite návštevu? Ja jedine pri oslavách a inak ak mám koláč, tak ponúknem.
Ani ja sa nesttetavam s tým, aby ma na návšteve čakali obložené misy.

vmiri
1. feb 2023

Juhoslovsnské koláce z kysnutého cesta a pridávam do plnky aj cesnak, vždy robím z dvojitej dávky a len tak sa po nich zapráši 🙂

autor
2. feb 2023

@simona20201309 normalne sa k nam nahasi navsteva ktora pride z väčšej dialky tak im nachystáme jedlo. Veď aj oni sú hladní po ceste a prídu na pár hodín tak ich nenechám vyhladovať. Príde mi to normálne. 🤷🏼‍♀️ My keď niekam chodíme na návštevu tak tiež sú na nás vždy nachystaný, niekedy až nechápem. Takže ano, u nás sa to ešte robí 🤣🤣🤣

lenka567899
2. feb 2023

@simona20201309 nie každý je anti sociálny

kvetinka75
2. feb 2023

@simona20201309 ono to záleží na návšteve. Keď príde kámoška na kávu alebo sa niekto len tak zastaví, tak ponúknem čo mám hotové, niekedy aj večeru, čipsy, sladké alebo aj nič. Ak nechce. A ak príde niekto kto dlho nebol alebo z diaľky, tak chystáme také, aby sa aj najedli. Príp. aj prespia, tak aj večeru.

kvetinka75
2. feb 2023

také fajn tipy ste dali. Ja teraz dosť často chodím po návštevách pomaly každý týždeň u niekoho, keď len u kámošky na skok a toľko toho čo som videla. Čo varia, pripravujú, skúšajú. Ale ja nemôzem mliečne, tak len slintám. 🙂

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona20201309
2. feb 2023

@lenka567899 antisocialny? Pre boha žena... antisocialny...

@kvetinka75 takto to tiež robim