Nosíte si do práce cesnačku?

28. jún 2023

V práci máme kuchynku, v ktorej je mikrovlnka aj taká dvojplatnička. Často si nosíme jedlo z domu. Dnes som mala na obed cesnačku a ako obvykle som si ju zobrala do kancelárie, že pri obede dačo pokukám na internete. Kolegyňa mi povedala, či si to nemôžem zjesť v kuchynke, že je teplo, že nechce okná otvárať. A potom ďalšia kolegyňa sa pýta, že čo tu tak cítiť. To ako môžu takto hovoriť na jedlo a ešte na cudzie???? To je zakázané do práce nosiť cesnačku? Ani šéfka sa ma nezastala a povedala mi, že nech obedujem v kuchynke, aby som neobliala aj papiere. To môže mi zakázať???

melanta
28. jún 2023

Neverím že toto sa niekto pýta vážne. Nikto nemôže byť tak blbý, aby sa čudoval, že kolegom bude v kancelárii vadiť cesnačka.

irusa
28. jún 2023

kuchynka je na to , aby si tam jedla a nie za stolom v kancli...inak je to riadny puch, tak sa kolegyni ani nečudujem...tiež by som ťa poslala z kancelárie preč...inak mňa by toto nenapadlo zobrať na obed do práce a zvlášť, keď ideš potom komunikovať s ľudmi

koniarova
28. jún 2023

@melanta ako vidíš,môže. 😉

belllinka
28. jún 2023

Čo sa rozčuluješ, veď majú pravdu. Také "aromatické" jedlá by sa nemali nosiť do kancelárie. Keď už, tak možno to zjesť v kuchynke, tak ale určite máš xy ďalších možností, čo si uvariť, aby si tým neobťažovala okolie.

patka06
28. jún 2023

Nemyslíš vážne?
Každé jedlo by si mala zjesť v priestore na to určenom - kuchynke a nie nosiť do kancelárie

mafia102
28. jún 2023

Mne by to tiez vadilo a dost.....

domak2
28. jún 2023

Nabudúce odporúčam rybickovu natierku 😅
Ako ja mam kadejake aromatické veci rada, ale do prace v uzavretých priestoroch fakt nie.

zuzubb007
28. jún 2023

Jasne, ze to mas zjest v kuchynke, trosku ohladu by nezaskodilo, smrdiet bude cela miestnost az do vecera

diewcatqoo
28. jún 2023

Ohladuplnost a sebareflexia level 100 🙂

mamusa123456789
28. jún 2023

Ja som raz bola u zubára po cesnakové pomazánke 🤣 pre vysvetlenie mal ísť manžel, ja som ráno robila cesnakovu pomazanku a samozrejme som si dala, potom mi manžel volal, ze majú nejaký problém v práci a nedá sa mu ísť, ze mam ísť ja... Je tomu už pár rokov a doteraz mi je zubára ľúto 🤣

autor
28. jún 2023

Nemám stále čas variť. Toto som mala doma už navarené. Už raz takto sa na mňa ohradila, keď som zobrala do práce sardinky, že či viem, že toto je na zozname, prečo nemajú kolegov radi!! Ale vtedy mi na to šéfka povedala, že nám nebude robiť rozhodcu, že sme dospelé, či sa nevieme baviť normálne. Teraz je zrazu na jej strane. Má na to právo mi rozkazovať čo mám jesť??? Či mám byť hladná, keď nestíham???

dada13288
28. jún 2023

Ak mate kuchynku alebo jedalen urcite by som to jedla tam. Za spinavym pocitacom, klikat popritom na spinavej klavesnici a mysi a okolo mna same spinave papiere a dokumenty co mi ini zamestnanci obchytali. A po dalsie ano tie vone nie su prijemne, kancelaria nie je jedalen, aby to tam smrdelo.

veronikaszabova
28. jún 2023

Omg... Teba mat za kolegynu, to je teda vyhra 😂😂😂😂😂

patka06
28. jún 2023

To to sa dospelá žena pracujúca v kancelárii pýta vážne?
Nemá právo rozkazovať čo máš jesť - to je na tvojom zdravom úsudku, má právo povedať, kde to máš jesť .... určite nie v kancelárii

simsalabim
28. jún 2023

Nabuduce, ked nebudes stihat, si dones oloumoucke syrecky 🙈

dskjhfdlkdjhl
28. jún 2023

Skus olomoucke syrecky, budu Ta mat este radsej😉

dskjhfdlkdjhl
28. jún 2023

@simsalabim sme mali rovnake pochody😉

mimi252
28. jún 2023

Ako moze niekomu vadit a smrdiet cesnacka? Je velmi zdrava a je to krasna vona, hned by sa mi zacali zbiehat slinky keby mi niekto zavonia v praci s cesnackou 🙂 no moc tolerantnych kolegov teda nemas

diewcatqoo
28. jún 2023

Nie, nikto nema pravo ti rozkazovat, co mas jest. Ale su veci, ktore ostatnym mozu smrdiet a ohladuplnost nam kaze, aby sme ich nejedli v spolocnych priestoroch. Co keby si nejaka tvoja kolegyna vedla teba otvorila olomoucke syrecky alebo surströmming? Bola by si urcite nadsena, ze?
Verim, ze toto je len nejaky troll.

sajmonka_1216
28. jún 2023

no v zákone to určite nie je, ale normálny človek má hádam zdravý rozum a nebude si nosiť také jedlo medzi ostatných ľudí..
ja síce milujem cesnak, ale isto si ho nedám ráno napr., nejdem do roboty, aby som tam nesmrdela na 100 kilometrov.. nie ešte si to tam nosiť omg....

vevesh
28. jún 2023

Moje deti maju zakazane nosit do skoly na desiatu cesnakovo-cibulove pomazanky, rybacie veci, varene vajcia. Pri dospelych je to hadam automatika a netreba to extra zdoraznovat pisomne, ze taketo veci sa do kolektivnej kancelarie na ranajky/ obed neberu. Jedlo si pripravujes den vopred, kludne mozes namiesto cesnacky a sardiniek zabalit salat s dresingom ci kuraci vyvar...😎

mtn112233
28. jún 2023

Im nevadí konkrétne cesnacka ale to že jes za stolomza PC.. tiež som robila v kancli za PC a mali sme vyslovene zakazame jesť na pracovisku ale v kuchynke.. aj pitie sme museli mať v uzatvorenych flasiach alebo iných nadobach nie len tak v pohári aby nedošlo k poškodeniu PC keď sa rozleje voda alebo sa trusili smeti na klávesnicu

h2
28. jún 2023

Zober si radšej do kuchynky mobil a keď chceš pri obede niečo pozerať na internete, môžeš na mobile. V kancelárii, kde ste viacerí, je to obťažujúce.

viestta
28. jún 2023

Neviem, ale tak pripecenu kolegynu som nastastie nikdy nemala. Ale tebe zrejme chybaju zaklady slusnosti. Kazdy civilizovany clovek vie, ze nema do roboty nosit nic co by svojou aromou zamorilo cele pracovisko. A kazdy civilizovany zamestnanec vie za akym ucelom ma na pracovisku zriadenu kuchynku a svacinaren

aduskatt
28. jún 2023

@mtn112233 vadí im konkrétne aj cesnačka, keďže sa pýtali na vetranie...

janinah
28. jún 2023

Dajte like kto by autorku nechcel za kolegyňu.mozno pochopí.

simca06022011
28. jún 2023

no v ramci slusnosti a ohladuplnosti sa aromaticke jedla do kancelarii nenosia, plati to takto desatrocia... je to normlane, ja by som to tiez okomentovala ako riadny smrad... cize este ti pekne povedali :D Ved tak zjedz si to v kuchynke ak je to taketo a bude po probleme, alebo chyt tie tovje polievky a sardinky do ruky, sup pred budovu a zjedz to na lavicke/schodoch... v tychto horucavach viac veci proste smrdi tak, ze sa to neda zniest.. a duplom ak sa neda vetrat.

sissy27
28. jún 2023

milujem cesnak v akejkoľvek forme, ale mám toľko zdravého rozumu a rešpektu k svojmu okoliu vrátane kolegov, že ich nebudem obťažovať smradom - ani telesným, ani tým z potravín. A kupodivu všetci sme tu takí - nikto si nenosí cesnačky, olomoucké syrečky, údenáče a podobné chuťovky.
A to ti teda povedali veľmi taktne, ja by som taká citlivá k tebe nebola 😀

hiro
28. jún 2023

Mne to vonia. Vzdy sa mi paci vona jedal ktore si ludia do prace donesu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz