Niečo malé sladké na oslavu

20. sep 2024

Baby prosim poradite mi nejake pecene male sladke co mozem dat na stol pre navstevu? Robila by som linecke, ale tam ide maslo/margarin a to nemam (maslo nemozeme a margarin nejeme). Mam smotanu (rastlinnu), muku, kokos, vajcia, cukor, olej, kakao, mandle, aj susene drozdie sa najde a kypr prasok 😀 snad ma nikto nevysmeje za moju otazku, celkom tazko sa mi pecie taketo sladke drobnosti odkedy nemozeme maslo… dakujem

biba_18
20. sep 2024

mini pavlovky - alebo minilaskonky - také takmer jednohubkové ...

biba_18
20. sep 2024

alebo sladké kanapky z piškotového cesta - také jednohubkové tortičky ... alebo muffinky pekné ...

kavasmliekom
20. sep 2024

Urobila by som bublaninu s ovocím. Jednoduché, vďačné.

ina2405
20. sep 2024

Hrnčekový perníkový koláčik, alebo kakaový a na vrch poliať čokoládou a posypať kokosom.

akinomel
20. sep 2024

Hrnčekový, vrch posyp kokosom a po upečení ešte horúci polej smotanou. Keď vychladne, bude chutný, vládny.

luciaruz
20. sep 2024

Sprav bublaninu hrncekovu. A dovidenia. 2 hrnceky muky, hrnček cukru, hrnček mlieka, pol hrnčeka oleja, 2 vajca, 1 kypriaci prášok. Podla chuti môžeš do cesta prihodiť orechy, alebo kakao, hrozienka, vanilkovy cukor, alebo 1 hrnček muky vymenit napriklad za mak ... na vrch daj ovocie. Ked nebolo ovocie, tak som kolac po upeceni natrela lekvarom a poliala polevou.

valiant
20. sep 2024

Navsteve kup, alebo napeč to, co moze navsteva. To ze ty nemozes maslo, neznamena, ze ho nemozes kupit, napiect a ostatni zjest.

andovka007
20. sep 2024

Akurát včera som robila bábovku.. suroviny si vieš upraviť podla toho co mas😁 https://tinkinerecepty.sk/spaldova-babovka-s-ma...

autor
20. sep 2024

Dakujem pekne za tipy, urobila som nakoniec minilaskonky.
@valiant kde sa pytam, ci mam dat na stol jedlo podla seba alebo podla navstevy? Ved otazka je polozena jasne.
@biba_18 take sladke jednohubky chcem urobit nabuduce, uz dlhsie pokukujem po nich 🤩

svetlonos
20. sep 2024

@luciaruz
je to znie super jednoducho! Je ten koláč aj šťavnatý?