Niečo ľahké na obed

malickamia
15. júl 2020

Ahojte prosim vas skuste mi poradit co mam uvarit nieco lahke zdrave na obed? Na cely tyzden, nechcem vkuse rezne a td, rada by som nieco kuskus, grilovana zelenina kur. Maso, skuste mi dat nejake napady, popripade nejake recepty co radi robite muzom na obed a tak... velmi moc dakujem za radu

83bambulka83
15. júl 2020

Špargľa s kuracinou a slaninou (ak chceš zdravšiu verziu, tak bez slaniny) a k tomu kasa z batatu, alebo môžeš nakrajat batat na hranolky a dať upiecť. A k tomu dresing z jogurtu a byliniek

83bambulka83
15. júl 2020

Alebo kuracie prsia a ako prílohu špagety z cukety, batatu alebo tekvice

0silvia0
15. júl 2020

@malickamia pecene spizy, napichas si co chces, aj zdrave zalezitosti ako paprika, cibula, cuketa...

lintu
15. júl 2020

leco

zuzka251
15. júl 2020

cicerove alebo ovsene fasirky v rure, spenat, rizoto, hrachova kasa, zapekana brokolica, ..

tetaandulkova
15. júl 2020

Bulgurové rizoto so zeleninkou a cviklou; zapekaná cuketa/baklažán; zeleninový šalát s enciánom, kelový prívarok s volským okom; grilovaná ryba so zeleninovou oblohou; tuniakový šalát... atď.

engynka
23. júl 2020

Ja robim v teplych dnoch rada studeny cestovinovy salat: uvarim cestoviny, nakrajam zeleninu rajciny, paprika, uhorka, redkovka, moze byt aj kukurickq z kozervy alebo ina zelenina co sa ti hodi. vsetkozmeisam spoku s kyslou smotanou plus korenie sol, moze byt aj nejaky syr ci uz na kocky alebo posypat do taniera. Ak je nutne maso, dala by som kuracie prsia grilovane, my vsak bez masa zvykneme. Toto narobim za plnu misu a mame v chladnicke aj neikolko dni a len si ujedame.

eliska13
23. júl 2020

@malickamia tiež sa mi nežiada teraz mäso, tak jeden deň zapekaný karfiol, zeleninové rizoto a včera som si robila grilované údené tofu som v sójovej omáčke a koreninach obalila paradajku papriku cuketu cibuľu podusenu na panvicke a k tomu chlieb, ale nabudúce hodím na to vajco ako leco