Neviem variť, mám ročného syna

mia2906
10. jan 2022

Ahojte, je tu niekto ochotný, skúsenejsi ako ja, kto by mal čas a chut mi pomoct, poradit, úplne polopatisticky vysvetlit nenáročné recepty pre ročného syna a celú rodinu? Neviem toho veľa , častokrát sa mi jedlo nepodarí, nemám nikoho takeho kto by mi pomohol, ani rodinu, ani priateľov zaťažovať už nechcem 😔 a nechcem potom ani tráviť poldna googlenim prečo mi jedlo nevyšlo. Ďakujem krásne ak sa nájde daka dobrá duša.

h2
10. jan 2022

@mia2906 Netráv čas googlením, prečo Ti jedlo nevyšlo. Googli predtým a nepozeraj recepty, ale rovno videá. V dnešnej dobe sa dá zo toho naučiť variť všetko.

martul
10. jan 2022

@mia2906 akože máme prísť k tebe a naučiť ťa to?! Alebo každý deň pol dňa previesť a radiť?!
Ja by som skúsila deň vopred nájsť recept, na you sú videá a podľa toho variť.
A to ani obyčajnú polievku, cestoviny nevieš? Ale no...nie každý má zmysel života vo varení, ale toto sa musí vydarit aj keď nechceš.
Doteraz ste čo jedli? Donáška?

mia2906
autor
10. jan 2022

@martul nechápem čo taká útočná sprava. Myslela som skôr poradiť čo druhí varia deťom, celej rodine, nejaké typy, rady. Googlenie akosi nikam nevedie. Áno nejaké polievky viem, aj halušky, palacinky, kur. soté, Franc.zemiaky ...Ale je toho ešte veľa čo sa mám učiť a nejako mi chýbajú inšpirácie... Napr chutné omáčky na cestoviny, netuším ake pre celú rodinu robiť.

gladys_07
10. jan 2022

@martul teta a vam co kvasok dneska nevysiel, ze ste taka mrzuta?

@mia2906 Tak asi zacinajuca kucharka nie si, ked zmaknes sote a tak. Ja dost casto varim z bonvivani.sk, tam su recepty dost blbuvzdorne popisane. A teraz som si kupila 3tyzdnovy jedalnicek od “co jedia zdrave deti”. Celkom v pohode aj ked teda recepty su napisane velmi zhruba. Ale to by ti mozno tiez pomohlo, ako inspiracia

dusankomoj
10. jan 2022

@mia2906 prečo útočne? Lebo tu si na MK a sem chodia iba tie dokonalé! A svoje problémy riešia anonymne😉 Keď potrebuješ poradiť,kludne napíš,je tu fúra báb,ktoré poradia aj bez poznámok.

lenusiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuska9999
10. jan 2022

@mia2906 kuchyňa lidla ma aj video recepty na youtube. Ak urobíš všetko podľa videa, tak neviem ako by si to mohla pokaziť..

domireb
10. jan 2022

@mia2906 sú ženy, ktoré vedia všetko najlepšie na svete a najviac sa ich nachádza práve v anonymite na MK, nerieš, nestojí to za to... Najlepšie sú fakt videá na youtube, ak vieš anglicky (titulky), sú aj kanály, kde varia aj jednoduché jedlá. Ale pokus - omyl je proste spôsob, ako sa niečo naučiť najlepšie, ako môžeš. Ja mám aj hotelovku s kucharčinou a dodnes neviem uvariť ryžu. A inšpirácie môžeš aj na instagrame či pinterest, prip. nejakú knižku s receptmi pre deti.

trema
10. jan 2022

Varim podla roznych blogov, pripadne varecha alebo mam mamu na telefone.. a vzdy varim len polovicne množstvo z noveho receptu, aby som to nemusela dlho tlacit do seba, ak sa to nepodari

enoula
10. jan 2022

Tazko radiť, ked nevieme co sa konkrétne nedari..
Za seba odporúčam stranku bonvivani a Tinkine recepty (mozno aj knihy od nej skus) tam najdes vsetko mozne, za radom mozes ist. Dobre postupy.
A super rychle su ryby, napr filety lososa s batatmi, ked chces aj nejaku dalsiu zeleninu -mrkva, lusky, tekvica. Zeleninu na male kocky, dat do vyhriatej rury na pekac na 200 st piect na 5-10min, potom pridat k tomu filety lososa (jeden filet=jedna porcia) a piect este 15min. Staci len sol, ku koncu trochu masla. Ak ina ryba, tak aj menej piect. U nas dieta sa ide zdrhnúť za tym

gladys_07
10. jan 2022

@enoula hej, tinkine recepty su tiez dobry napad 👍

victoriab
10. jan 2022

@mia2906 všetko všetko všetko robím s googlom. Neznášam variť, googlim recrpty s fotopostupom, prípadne videá, neznášam recepty typu od oka a ved uvidis ake tk bude a zahustis. Nie som gazdinkovsky typ, netusim tipy ani triky, vsetko potrebujem prinitivne vysvetliť. Nebud na seba zla, vsetko je na google, youtube. Chce to len prax. Skusaj. Vies kolkokrat sa mne nevydarilo presolene prekorene no tak čo nabudúce sa toho skusim vyvarovat. Ale mne napr mne moje jedlo ani moc nechuti ja lubim jest ale nie varit 😆 hlavu hore ver si. A neboj sa zlyhať si len človek. Pusti sa do toho určite to zvladnes 🤩

martina1201
10. jan 2022

@mia2906 skús napísať čo konkrétne sa ti nedarí keď aj sukromne. Ale varenie podľa YouTube nie je zlá rada. V každom prípade ak chces napíš a možno budem vedieť poradiť....

vanda323
10. jan 2022

@mia2906 Tak nápis čo radi papkate. Ja tiež niesom úplne zdatná kuchárka , ale navarim, no teraz ani veľmi nie lebo mám rizikové tak varia mamka ,a manžel, ale napríklad také cestoviny sa dajú na viac spôsobov a není to nič extra náročné môžeš spraviť s tvarohom, s kuracím mäsom so zeleninou....ja mám cestovinu veľmi rada

sibea1
10. jan 2022

ahoj, ak sa to stále nenaučíš a chcete si dopriať kvalitnú a výživnú stravu, skús novinku na trhu 🙂
https://fgeurope.net/sk/herbcleaning/category/11

lukina20
10. jan 2022

@mia2906 Ahoj ak mas IG tak ja velmi odporucam profil Marikine recepty... velmi vela krat jednoduche veci, ma tam jedalnicek od 10mesiacov vlastne do cca 2 rokov... neviem presne kolko ma to dievcatko pre ktore vari... a ma tam presne rozpisane, ze co na ranajky, desiatu, obed olovrant veceru... vela krat odtial beriem inspiraciu na varenie aj ja, ked uz neviem co...
a vela krat do servirujem aj nam dospelym, len to dosolim, dokorenim, ochutemim

dadis
10. jan 2022

@mia2906 Netrap sa. Ja ked som sa vydavala, nevedela som nic varit. Len parky a francuzke zemiaky. Z domu som si od mamy zobrala kucharsku knihu a varila som podla nej vsetko, este aj vyvar, lebo som fakt nic nevedela 🙂 Ja napriklad neznasam varit podla videi, mam radsej knihy. Lebo pozriem video - ok, potom idem robit a musim sa pozriet zas : D a stojim bezradne nad tabletom v kuchyni a zen ten cas uz by som to mala 2x navarene 😀. Teraz uz vari aj moja dcera a miluje knihu Kuchyna Lidla...prelistuje, napise na papier suroviny co mam kupit a sama navari...ma 12,5r a ide jej to podla tej knihy, nemusim jej ani pomahat. Velmi ju chvalim, lebo ja som si vedela v 12r natriet chlieb, ale aj to mi ho musel niekto nakrajat 🙄😀

mia2906
autor
10. jan 2022

@victoriab presne toto si vystihla. Aj ja to neznasam. A moje jedla častokrat práveže nemajú chuť, nenaucila Som sa dobre vhodne ochucovat ... A tiež mi často nechutia ...a keď sa ti jedlo nevydarilo a šlo do koša , čo ste jedli na obed? Ja mám len jeden pokus a hladné krky doma...🤔😁

dadis
10. jan 2022

@mia2906 A tuto knihu som si zobrala od mami, pozeram ze je este stale v predaji https://www.martinus.sk/?uItem=17054 . Su to sice oldschool recepty, ale vysvetlene ako pre debilov 😀..napriklad take jednoduche polievky som sa naucila varit podl anej...

tomikejt
10. jan 2022

@mia2906 ja som sa vydala za kuchára a mam vyriešené 😄

lala123
10. jan 2022

@martul prečo hneď tak útočne? Veď len normálne poprosila o pomoc, radu....

oblecenie99
10. jan 2022

Ja som objavila videá od Viktora Nagya, taký mladý chalan, má tam aj uletené veci, ale veľa základných receptov, a vyhovuje mi, že používa dostupné suroviny, ktoré kúpim všade. A niekedy keď vážne neviem, najmä pre dieťa, mrknem na stránku jasličiek, kde chodí malý, na inšpiráciu :D

PS: neznášam variť a od toho viac už neznášam len vymyslieť, čo navariť. Už sa zmierujem so skutočnosťou, že ja proste nie som typ gazdinky, ktorá dá dokopy večeru z doma dostupných surovín, v kuse mi niečo chýba.. Za jedno z najpozitívnejších dôsledkov jasličiek považujem najmä to, že nemusím riešiť jedlo na celý týždeň 🙂

oktoberka
10. jan 2022

@mia2906 myslím,že vieš variť.
Neexistuje,že nevieš. Ale neporovnavaj sa s nejakými celebritami,kt.jedlo nejesť,iba vidíš a živia sa tým.
Zober kuchárske knihy, aj staršie-tie sú naj napísané. Či pozri YouTube. Neverím,že jednoduché jedlo,čo uvaria je tak zle,že ho vyhodis. Tiež som začínala,ale zjedli sme všetko. Katastrofa to nebola. Keď jedno jedlo uvarí 10zien,10x bude chutiť inak. Nájdeš si svoj štýl,chute,kto.budu vyhovovať tvojej rodine.

oblecenie99
10. jan 2022

@victoriab Presneeee, ja keď uvidím recept "podľa chuti" alebo "od oka", tak utekám preč... rovnako som na tom aj s "jednoduchými" hrnčekovými receptmi, keď to proste nie je presne napísané, koľko to váži, tak som skončila :D

vlucifuk
10. jan 2022

@mia2906 Ja som sa naučila variť hlboko po tridsiatke štýlom pokus,omyl. Mäsité jedlá som vôbec nevedela variť. Keď som si googlila recepty a videla, že začína vetou "opražíme cibuľu do zlatista", tak som to hneď zrušila, lebo uz toto bolo pre mňa nad moje sily. Ale keď som zistila, že 90% "mäsitých" receptov začína touto čarovnou formulkou, tak som sa to musela naučiť a hlavne premôcť. Takže za mňa len skúšať a skúšať. Inak na staré kolená som prišla na chuť tlakovému hrncu. Veľký pomocník. Moja rodina moje jedlo zje, i keď ja si stale myslím, že nie je nič moc pre cudzích radšej nevarím.🤦‍♀️Držím palce, to sa poddá.

janewithane
10. jan 2022

Este odporucam si jedla proste zapísať podla kategorii cca.. Aby si mala tahak ked nebudes vediet co.. Pokojne si tak vytvor aj celu kniznicu konkretnych receptov z internetu..

nykkushka
10. jan 2022

@mia2906 ja som nehľadala na googli ale väčšinou na fb - Čo jedia zdravé deti ma aj podstranku o receptoch a potom na instagrame je veľa mamičiek, ktoré vymýšľajú recepty pre detičky. Ja mám na svojom profile tiež zopár. Ale tak ja väčšinou varím nám iné a malemu iné 🤷‍♀️😊 u nás najviac idu halušky - špenátové, mrkvové, tekvicove rôzne lievance, palacinky, domáce rybie prsty, sosovicove placky, rôzne privárky, rizoto, že kus kus, cestoviny...
A ako tu je písané, najlepšie sa aj mne vari s foto alebo video postupom, proste potrebujem to aj vidieť 😊

martul
10. jan 2022

@lala123 útočne? Je dospelá má dieťa a pýta sa ako variť, len som chcela vedieť ako si to prakticky predstavuje. A mimochodom som jej poradila.

martul
10. jan 2022

@gladys_07 mrzuta som není, teta tiež nie a nekvaskujem.
Poradila som jej.