Neviem čo mám jesť

9. nov 2023

Ahojte mam taký problém že neviem čo počas dňa jesť. Priblížim- momentalne nepracujem, doma sme dvaja. Partner ma náročnú prácu a ja sa snažím aby bola každý deň tepla vecera. A tu nastáva problém, veľakrát cely deň nič nezjem ( niečo malé na raňajky, káva čaj počas dňa) a navarím až na večeru ktorú potom jeme obaja. Neviem to akosi celé zorganizovať aby som sa najedla aj ja a potom spolu večeru lebo nechuti mi dať si na obed to čo potom budeme obaja jesť na večeru.a zase nemám v pláne variť si sama obed a potom zase večeru a stať pri hrncoch cely deň. Keby som v práci mala by som tam obed a doma už len uvarila na večeru ale takto neviem čo si urobiť alebo ako to skombinovať.
Asi aj vďaka tomu sa mi dosť spomalil metabolizmus a pribrala som, lebo ani nejem veľa a napriek tomu nechudnem. Pripisujem to dosť tomuto
Alebo siahnem len po niečom narýchlo ako pecivo natierky ..
Možno ste niektorá mala podobnú situáciu budem rada keď sa podelíte o vaše nápady ako ste toto riešili a ako ste sa stravovaní.
Ďakujem 😊

anjelicek26
9. nov 2023

Tak var na dva dni... alebo krabicky dopredu a potom smer mrazak a uz len vyberat hotove porcie... tvojmu telu takyto styl stravovania neprospieva... ja mam vzdy predrobene aspon nejake omacky v mrazaku, co len hodim na cestoviny, vyvar, co len doplnim napriklad do rizota a taketo drobne urychlovace casu, tiez ked dojdem s prace moc nestiham, ale varim kazdy den (hlavne kvoli detom, nech maju druhy den teply obed)... ale uprimne nie vecer, ale v drvivej vacsine o piatej rano...

nyusika
9. nov 2023

jas by som uplne vyhodila z hlavy to, ze si pribrala kvoli spomalenemu metabolizmu.
pribrala si preto, lebo priujimas viac kalorii, ako vydas.

normalner sa snaranajkus, na obed nieco male a lahke - mne by stacila prazenica, alebo nejaky salat, polievka, bulgur s niecim, cottage s tuniakom...a na veceru to, co navaris.
alebo navar uz obed, na obed daj mensiu porciu, na veceru normalnu.

zuzkaa1991
9. nov 2023

Ja varim na 2 3dni manzel je o 18 ked pride z roboty viac menej ma kazdy den teplu veceru ja si to dam cez obed a večer zjem nieco ine naco mam chut alebo ked beham cez den vybavujem tak dammsi vecer s muzom....tiez varim viac menej poobede na veceru ale na druhy den si to dam na obed....kedze mame dceru polievku u nej trvam pravidelne takze mame kazdy den ak nie je v skolke....ale určite nie som otrok 🤣🤣aby som varila kazdy den....tiez zvyknem mat den ze zjem hoc co dobnem nezdravo ale malokedy

lucia13022023
9. nov 2023

A keby uvaris normálne teply obed ktorý si ty dáš v čase obedu a priateľ si to dá na večeru a tým pádom ma teplú večeru. Ty si dáš len chlieb alebo šalát napr. Takto máš vybeveny obed aj večeru, nebutede jest 2x to isté za deň a máš po probléme 😁

autor
9. nov 2023

@zuzkaa1991 deti ešte nemáme keby hej samozrejme to robím inak.on ma obed v práci, konci neskoro veľakrát sa naje až o 8 aj 9vecer, vynimocne občas aj neskôr a ja keď mám čas mu tu teplu večeru rada pripravím keďže sa narobí a počas dňa on ma len obed nič iné . Neobťažuje ma to toto nemám v pláne meniť skôr pre seba neviem čo take si dať aby som dačo do brucha dala aj keď mi nie vždy chuti ( tiež lietam kade tade počas dňa a som potom rada keď zjem aspoň nejaké pecivo) ale chcem to zmeniť lebo takéto stravovanie sa na mne odrazilo vo viacerych smeroch

autor
9. nov 2023

@lucia13022023 hej asi to skúsim takto len niektoré veci čo varím su dobre hneď teple čerstvé nie ohrievané tak ich robím radšej predtým ako príde on😂a je to zároveň pre nás dvoch čas strávený spolu pri dobrej večeri bolo by mi ľúto potom dať si nejaký rožok😂 skôr by som chcela si ja počas dňa dať niečo zdravšie čo nezaberie veľa času na prípravu možno veru nejaké šaláty tuniak a pod pripadne si urobím pre seba jednu porciu niečoho losos zemiaky ale tých nápadov nemám v tomto tsk veľa

nafka0483
9. nov 2023

Ako bolo spomenute:
1. Navar na obed a najedz sa. Vecer si das nieco ine (salat, pecivo s natierkou...)

2. Na obed si daj omeletu, salat, rychle cestoviny, pecivo s natierkou a veceru bacsr a jedzte spolu

Alebo ;)
3. Na veceru navar viac, zjete spolu a zvysok dojes druhy den na obed. Tak budes mat navarene 2 rozne veci, nejes v jeden den 2x to iste ale varis len raz.

heidy222
9. nov 2023

Však navar na obed, najedz sa a večer si ty daj chleba so šalátom a partner si ohreje obed

januska12323
9. nov 2023

Musíte mať varené večer keď partner má teplé jedlo v práci? Ja by som na tvojom mieste robila varený obed na viac dní, keď chce nech si dá a ty si večer daj čo ješ teraz na obed. Alebo ak máte polievku aj druhé tak si daj večer len jedno z toho. A určite by som nevarila každý deň maximálne prílohu keď vám nechutí ohrievaná.

siska53
9. nov 2023

A preco, ked si doma, si nevies normalne vydelit cas na ranajky a obed? Ak by si uz teda vynechala desiatu... Sak si doma!!!
Ty si daj to, co on zje vecer, na obed a vecer si ty daj lahsiu veceru, daco suche a pod...
Musi mat vzdy teplu veceru??? Ved ma v praci hadam teply obed, nie?
A osobne to nepoznam, ze nenajst si cas na jedlo. Vzdy som si ho vedela najst...
Sama vidis, ze si si tak spomalila metabolizmus...

autor
9. nov 2023

@siska53 on si ju nepýta ja to robím lebo chcem, je to statny chlap namaka sa tak mu nedam len rožky s pastekou.jasne občas aj taká vecera je ale prevažne varím na večeru a beriem to aj kvôli sebe že aj ja si ju dám, radi sa spolu najeme keď už počas dňa nie. A niektoré jedla sú najlepšie hneď po uvarení napríklad take krémové rizoto osobne nemám rada keď sa zohreje lebo sa už konzistencia zmení. Hľadám skôr alternatívu pre mna na obed aby som nemusela počas obeda jesť to čo na večeru

autor
9. nov 2023

@nafka0483 áno niekedy mi to takto vyjde že si na druhý deň dám to čo bolo na večeru ale ten môj je veľký šrotovnik dokáže zjesť za hrniec lebo varím myslím dosť dobre 😂darmo mu poviem už si nedávaj nech zostane na zajtra

autor
9. nov 2023

@januska12323 tak nejak sme si zvykli a už sa mi to veľmi nechce meniť lebo sa na to sama teším ako niečo dobre uvarim a spolu si večer dáme
Len mám pocit že ja stále jem len pecivo buď natierky alebo vajíčka alebo sladké až už ani nápady nemám možno skúsim aj nejaké smoothiecka a šťavy

lindous
9. nov 2023

Ja sa snažím si pripravovať veci tak, aby som to čo mám pripravené vedela využiť na viac jedál, proste taký mini meal-prep, ale neurobím si krabičky na celý týždeň, len si premyslím čo budem variť a skĺbiť podobné jedlá dokopy....ja väčšinou to čo mám na večeru, mám ďalší deň na obed v práci - snažím sa variť také, aby sa to dalo zohriať a bolo dobré.... ale skúsim otočiť na tvoj prípad napr. na večeru robíš grilované marinované kuracie prsia s pečenými zemiakmi, ktoré sú najlepšie čerstvé, ale tak si napácuješ viac mäska a na obed ho vieš iba opiecť rýchlo a hodiť na šalát alebo so zeleninou zabaliť do tortilly, zo tyvšku tortíl máte večer super quesadilly... alebo robíš neviem čínu s ryžou, tak opäť naložíš do marinády viac mäska, na druhý deň si ho iba opečieš, ryža sa možno zjedla, ale ryžové rezance zaleješ horúcou vodou a máš prílohu za 5 minúť.. alebo taký kuskus je tiež jedlo, že iba zaleješ vodou + ak ti z večere zostane grilovaná zelenina napr. iba prihodíš, nadrobíš balkánsky syr a obed hotový za chvíľočku 🙂 to sú iba príklady, ale takto sa snažím rozmýšľať nad jedlom, aby som mala aj rozmanitosť, aj šetrila čas

kubkovamama
9. nov 2023

Ak priberas (práve kvôli tomu ako to celé prevádzkuješ) ,musíš počas dňa normálne jesť a večeru proste zruš, ľúto neľúto,dáš si niečo ľahké a nie dva teplé chody.Mas dosť času sama na seba,doobeda chod cvičiť,behať a uvidíš ako ti ten teplý obed dobre padne.Chlep ak je normálny to určite pochopí.

nyusika
9. nov 2023

@kubkovamama kludne moze mat vecer hlavne jedlo dna, ja to tak mam a som fakt stihla...neranajkujem, prve edlo mam taky lahky obed, castokrat len pokievka - okolo jednej-druhej..potom nejaku hlupost este zjem poobede (hlupost myslim drobnost) a na veceru mam hlavne jedlo dna - najneskor okolo siestej-siedmej

linda117
9. nov 2023

Ja by som navarila na 2-3 dni nejaku sytu polievku a tu si dala na obed s kuskom peciva 🙂 kludne si ju mozes aj namrazit do krabiciek..a veceru si date spolu napr maso so zemiakmi alebo co zvyknete

zuzkaa1991
9. nov 2023

Tak to co mate na varene si dat cez den na obed a večer nejaku suchu veceru pre seba..pre muza jasne aj moj na narobi robi kazdy den 12tky

hortenziaj
10. nov 2023

Neviem, ked napíšeš statny chlapd, predstavím si nejakého vysokého s nadváhou. Myslíš ze je preňho ok a vhodne (ak má nadváhu ako som vydedukovala), taka veľká hlavná večera, a tak neskoro vecer? Ja len ze aby si mu z lásky neskodila, proste večer môžte robiť aj iné veci ako jesť spolu, môžte si dt striedmu veceru a rozprávať sa pritom, hrať hry, kukať film... A cez víkend alebo voľný deň si dat spolu obed, a tak.
Lebo co vidím u niektorých žien, že chcú chlapovi z lásky navariť a potom ten chlap aj vyzera, a aj zdravie je uňho aké je, lebo žena si nevie predstaviť čakať chlapa len s rozkom,lebo ch lap potrebuje mäso a nie zeleninu a podobne. Co nevravím ze je tvoj pripad,

siska53
11. nov 2023

Ok..len si nevysvetlila ako to, ze si mevies najst poriadne cas na jedlo cez den, ked si doma..
A obed by som mozno vyriesila polievkami.. sytejsimi..mliecnymi, ale aj roznymi nemliecnymi,.kde das na zahistenie ebkocky a tak.

siska53
11. nov 2023

@siska53 oprava - zahustene napr.vlockami, nasteuhanym zemiakom, strukovinami rozneho typu ako je napr.aj cervena sosovica, mungo a ine klasicke strukoviny.
A urcite treba ranajkovat!!! A na desiatu dake ovocie aspon . Napr.
Na jedlo si prosto najst cas musis!!!