Netradičný zemiakový šalát

heidy222
21. dec 2022

Prosím poraďte nejaky naozaj zaujímavy zemiakový šalát bez majonézy. Rozmýšľam napr s reďkovkou a zeruchou alebo s kaparami? Recepty prosím sem, stačí aj inšpirácia, recept doladim. Na Google som toho zatiaľ moc nenašla

dskjhfdlkdjhl
21. dec 2022

@heidy222 Skus viedensky zemiakovy salat.

zuzulik75
21. dec 2022

@heidy222 ja mám recept na skvelý salat,ale nie je zemiakovy ale zelerovy, keby náhodou.No robime ho k reznom. Je výborný. Neni mi z neho zle. Majonezovy zemiakovy nerobime uz dávno

ckocka
21. dec 2022

Ak chcem odlahčený, robím ruský vinigret. S hráškom, bez kapusty - dám viac uhoriek.
https://www.igurmet.cz/recepty/salaty/zeleninov...

monillia
21. dec 2022

@zuzulik75 poprosím recept

heidy222
autor
22. dec 2022

@dskjhfdlkdjhl
@onedaynick áno ten je veľmi chutný, ten vývar v ňom spraví veľa, ale ten poznáme a mávame v reštike vždy lebo žijeme v Nemecku

heidy222
autor
22. dec 2022

@ckocka ten znie zaujímavo. Čiže namiesto kapusty hrášok z konzervy?

svetlonos
22. dec 2022

@heidy222
ahoj, ja davam namiesto majonezy grecky jogurt, salat je lahky, nezatazi zaludok.

viestta
22. dec 2022

@heidy222 redkovku neodporucam davat do salatu, ktory ma postat. Ta celkom specificky pachne ak postoji v kyslom naleve

ckocka
22. dec 2022

@heidy222 Zemiaky, mrkva, repa, hrášok, kyslé uhorky, cibuľa + zálievka.

ketrint
22. dec 2022

@heidy222 redkovku by som nedávala, ta vie zhorknut keď šalát postoji 🙈
Keď, tak len cerstvu nakrajat a primiešať tesne pred podávaním…

heidy222
autor
24. dec 2022

@ckocka robila som teda ten vinigret a dala som aj trochu kapusty z Čalamády z trhu a super bol, manžel sa zalizoval a ževraj najlepší šalát aký kedy jedol 🤗

qetka
24. dec 2022

my robime zemiakovy - zemiaky, hrasok, mrkva, uhorka, vajcia a namiesto majonezy pomixujeme - varene vajcia, olej, horcica, sol, cierne korenie a voda z uhoriek a tym zalejeme.

ckocka
24. dec 2022

@heidy222 Som rada že som pomohla rozšíriť rady milovníkov tohto gurmánskeho skvostu.