Nepodarená bublanina. Čo som spravila zle?

jankastraskova
23. jún 2019

Ahojte žienky, mám taký problémik, minulý víkend aj tento som robila bublaninu, a vobec sa mi nepodarila vobec netuším čím sa to mohlo pokaziť, robila som recept v prílohe a vzdy sa mi podarila ale teraz dvakrát pi sebe vobec, ten prvykrat sa mi akoby vobec neupiekla ani mi nenapuchla a vcera sa upiekla ale vôbec nenapuchla ja nerozumiem tomu 🤔🤔🤔ked som ju piekla u partnera tam som napiekla dva plechy krásna nadýchana a,teraz ja neviem. Moze to byť múkou? Pouzila som muku z kauflandu tak neviem. Ruru som neotvarala tak fakt neviem, a cukru 😶 som dala menej 250 g, mohlo to byť tým? Alebo mi dajte nejaký vás recept lebo som normálne zostala zúfalá toho ze jednoduchú bublaninu som nejako dovrzala aj ked neviem čím 🤔

ildiko36
23. jún 2019

@jankastraskova ja robym hrncekovu bublaninu z internetu.normalne dam do googla a co mi vyhodi

ildiko36
23. jún 2019

varecha.pravda.sk..hrncekova bublanina..hned prvy recept..to mam odskusane

111alenka
23. jún 2019

2 vajcia,2 hrnčeky pol.muky,1 hrnček kryš.cukor,1/2 hrnčeka oleja,1 hrnček mlieka,vnilkový cukor,1 prašok do peciva.Tento recept použivam aj na bábovku alebo mufiny.Ešte nikdy som nemala problém

magic08
23. jún 2019

@jankastraskova možno máš inú rúru a bublanina potrebuje viac, alebo vyšší stupeň.

stefi_k
23. jún 2019

Maš ruru v poriadku mne sa toto stalo ked sa pokazila jedna špirala v rure.

deti95060810
23. jún 2019

tento recept robím stále, ja ho mám z knihy Recepty to života....To sú vyskúšané, overené recepty od kuchárov resp. čitateľky poslali recept a kuchári ešte upravili a vyskúšali či sa vydarí....Ešte sa mi nezdalo žeby sa mi nevydarila táto bublanina.
pečiem pomaly na vymastenom plechu cca 40 min. pri teplote 180 st.
menej cukru dávam aj ja, to problém nie je....

mrkvicka060
23. jún 2019

@jankastraskova mam rovnaky recept, cukru tiez davam menej a zatial sa vzdy podarila. Skontroluj ruru, mozno je nejaka vada, zly teplomer/termostat (alebo co to je co kontroluje/reguluje teplotu), alebo fakt tie spiraly, ventilator na teplovzduch (neviem ako pecies). A este mozes mat nejaky nafigu plech.

timetotime
24. jún 2019

hm a trubu mas v poriadku, ked vravis, ze idne sa ti ju podarilo spravit? ako moze byt problem kludne aj tam

janina1127
24. jún 2019

Mne sa tiež niekedy nedarí, nepodarí sa mi niekedy aj recept čo robím už roky, takže nerob si z toho ťažkú hlavu. Ja mám recept na piškótový korpus v knižke ešte po starkej a podľa toho pečiem aj bábovku, aj bublaninu 🙂

leangela
25. jún 2019

@mrkvicka060 mne sa nepodarila, ked termostat bol zly. Ked strajkovala rura, treba zmerat teplotu alebo skusit upiect aj nieco ine 😉

milan_branik
3. júl 2019

bublanina je najednoduchsi recept skus toto https://recepty.pozri.sk/recept-visnova-bublani...