Nealkoholický punč

uzanka16
26. dec 2022

Chcem sa poradiť, kde sa mohla stať chyba. Prvýkrát som robila punč, lebo deti si pýtali - mali v škole, v MŠ a že veľmi chutil a že by chceli aj doma. Tak som urobila, len im nechutil, lebo taký horkejší. Čo mohlo spôsobiť horkosť? Dala som nakrájané pomaranče ošúpané a troška pomarančového džúsu a korenie na punč, ktorý som kúpila v obchode. Mohla dužina z pomaranča to spôsobiť alebo džús? Chcem vyskúšať ešte raz, kukám na nete a všade, že pokrájané pomaranče dať. Ďakujem.

viestta
26. dec 2022

mohla to sposobit ta biela cast pod korou, niektore su riadne horke

bibina32
26. dec 2022

@uzanka16 Tak nemusíš dať pomaranče, môžeš dať aj jablká. U nás na trhoch predávali s jablkami a bol tam pomarančovi džús.

pribinak
26. dec 2022

Pomaranč ošúp, daj dole aj tie biele blanky čo oddeľujú mesiačiky. Ja dávam sj mandosky, jablcka a čučoriedky

ana82
26. dec 2022

ja uvarím čaj, najlepšie nejaký ovocný voňavý čerešňový, jahodový....pridám celú škoricu, klinčeky, jablkový džús a nakrájané ovocie (pomaranč, jabĺčka, madarinky) ak je treba dosladčím medom 🙂

uzanka16
autor
27. dec 2022

Urobila som bez pomarančov, dala med a vanilkový cukor z našla som ďalší recept na nete a konečne nebol horký a dcérka že mňam.

anicka176
27. dec 2022

@uzanka16 dávam pokrájaný pomaranč až do šálky, tiež mi inak punč horkol 😅