Nápady na dva obedy pre rodičov

21. okt 2022

Ahojte, prosim poradte mi obedy na 2 dní pre rodičov ktori prídu v sobotu ráno a budú u nás do pondelka rána. Pre 4 osoby, tak aby nikde neboli paradajky a hlavne aby to bolo rýchle na prípravu, v sobotu ešte povedzme čokoľvek ale v nedeľu chceme ísť ráno do kostola, neviem co a ako urobiť aby bol nedeľný obed tak, ako sa patrí. Niesom extra kuchárka, ale chcem žeby mali čo jesť a ja aby som nestala pol dna v kuchyni 😶

zuzubb007
21. okt 2022

Segedin je rychlovka za hodinu komplet a mozes navarit toho na tri dni

jankalukasova
21. okt 2022

@zuzubb007 tak to asi nebude ten "nedeľný obed tak, ako sa patrí" (citujem autorku), ak budú jesť celý weekend segedínsky guláš.

hederamonstera
21. okt 2022

Dobry vyvar(sa moze varit aj ked ste prec), rychle jedla mas z kuracieho/morcacieho masa, na stave s ryzou

deti95060810
21. okt 2022

@zuzubb007 no keby som mala jesť kapustu 3 dni tak koniec... stačí jeden deň... a to nadúvanie...😨

alexandramb
21. okt 2022

@zuzubb007 ja by som sa bála spoločného poprdkavania 🤣

deti95060810
21. okt 2022

a kedy bude kostol... ráno o 7 alebo, na obed..

evkamotka
21. okt 2022

Na pekac stehna+ryza, spravi sa to sa, k tomu mozes nejaky salat (salatove uhorky, smotana, cesnak, kopor)

zuzubb007
21. okt 2022

Tak ako sa patri vyvar a rezne potom :D, ale to je na dlhsie, ja by som zemiakovu kasu a lososa to je rychlovecka a neda sa na tom nic pokazit, ked nevarievas

evkamotka
21. okt 2022

Predchystas si do chladnicky kocky kuracieho, morcacieho napacovane so zmesou korenia (ake mate radi), v nedelu to hodis na cibulku/cesnak, prisypnes balik wok zeleniny. Ryza

Varene zemiaky a kuracie pečienky na cibulke, to je fakt za 30min cele ak si vopred pocistis pecienky

slavkadi
21. okt 2022

Podľa toho čo majú radi. Rýchle je platky z kuraciny na paprike, s ryžou, a prípadne na ozvláštnenie k tomu gratinovane zemiaky (na plátky nakrájať, poukladať do pekáča na šikmo, zaliať sladkou smotanou osolenou okorenenou, zapiecť 20-30min) Polievku zeleninovú zo strúhanej zeleniny s mrvenickou, to môžte mať aj na dva dni. Alebo hocičo čo vieš, že sa ti vždy vydarí 😁

lubkavargova1
21. okt 2022

Boooze kde su tie zlate casy ked stacila kuracia polievka a salat a risky....

deti95060810
21. okt 2022

roláda z mäsa - pripravíš aj deň pretým, dáš na pekáč v sobotu a v nedeľu len pečieš...https://varecha.pravda.sk/recepty/rolada-z-mlet...
na nete nájdeš kopu receptov...

katulienkax
21. okt 2022

@deti95060810 no napriklad moj oco je milovnik kapustovych jedal a veru segedin robia aj na 3 dni. Autorka a nevies co si rodicia zvyknu varit? Tazko tu radit, kazdy lubi iny typ jedal, niekto cerstve, niekto je aj 2 dni

katulienkax
21. okt 2022

@katulienkax a my nemame s rodicmi ziadne tajnostky, ved su to rodicia, normalne sa ich spytam co by si dali na obed a aj oni sa nas pytaju alebo ked sa nespytaju musime zjest co je 😉

lilke
21. okt 2022

Napr. zemiaky s lososom na masle,k tomu šalát, sú rýchlo.

terezka1947
21. okt 2022

@hederamonstera kura,z neho vývar,potom ho dať zapiect,ryžu a obed raz,dva....presne ako píšeš.
Alebo mäso na prírodno do pekáča. Či krkovičku nakrájať, dať na kyslú kapustu zapiecť spolu do rúry. K tomu dorobiť zemiaky. Kopu toho sa dá.

babababka
21. okt 2022

Na sobotu hŕstková,hustá pol.a kúpené langoše alebo pagáče.Na nedeľu ostatok polievky,fašírky,zemiaky.Pri fašírkach nebudeš celý deň v kuchyni,stačí ich dať do rúry alebo do oleja.Ešte u vás neboli,keď nevieš čo papajú?

luccija
21. okt 2022

Spravila by som gulas tak, aby som v nedelu po kostole nemusela varit, alebo hovadzie na hriboch, hrasku ryzu...takze v sobotu vecer uvarit na nedelu, pondelok..a v sobotu obed minutku z kuracieho masa, morcacieho, kare a k tomu pecene zemiaky v rure.Alebo nieco bezmasite nepises ake to ma byt jedlo.Alebo sprav bolognske spagety na 2 dni, ked mate radi...ja tu klasiki vyvar a rezne ci kura nemusim🤣
@evkamotka pecienky nie kazdy ma rad my ich robime ako zivansku na spajdli pecienka cibula, slaninka, sojova omacka, cesnak su vyborne a k tomu opecenyl chlieb...
Pre mna by bol ideal losos a zemiaky, salat rychle, zdrave...alebo kup v Lidli polotovar vyprazaneho syru😆 dalsi den maso

pinkgirl
21. okt 2022

V sobotu kľudne pečená klobása a hurky v rúre k tomu chlieb, kyslé pochutiny, večer urobíš fašírky alebo fašírku pečenú v rúre vcelku s vareným vajíčkom, na druhý deň ju len ohreješ nakrájanú na plátky a k tomu zemiakový šalát či varené zemiaky. A klasika rezne 🙂

guliver19
21. okt 2022

@pinkgirl kriste pane to akoby si sa zasekla v roku 1971 napriklad😄.to je hroza

ivanka33
21. okt 2022

vopred napácované kuracie mäsko, ryža, hranolky do rúry a šalát bez paradajok 😁 alebo aj maďarský guláš vopred pripravíš, knedle kúpiš.. najlepšie v reštaurácii, tam robia ako domáce.... ohreješ, hotovo.

layla123321
21. okt 2022

Aj McDrive po ceste z kostola je rýchlovka 😂.

Ale teraz vážne, nemôžete ísť niekam v nedeľu na pekný obed, rezervovať si stôl a poprosiť ich, nech Vám slávnostné prestrú? Lebo teda z popisu "problému" je to veľmi málo na špecifické rady... A nápadov je na nete milión.

layla123321
21. okt 2022

@pinkgirl och, to by som si dala! Som nemala už riadne dlho takéto mnamky

lilyianka
21. okt 2022

V nedeľu si daj variť vývar kým budete v kostole a ako druhé môžeš urobiť panenku obalenu v slanine/prošute a k tomu klasické pyré resp s troškou chrenu

evkamotka
21. okt 2022

Lososove filety/pstruhy (kupis chladene v lidli, kauflande) - das nabylinkovane piecť, varene zemiaky

evkamotka
21. okt 2022

Ano po kostole do restiky je tiez fajn napad

lucka2019
21. okt 2022

sobota: tekvicova kremova polievka, morcaci perkelt s haluskami,
nedela: vyvar hov. alebo slepaci, pecene kuracie stehna s ryzou a kompot,
este v piatok by som urobila vecer bublaninu s ovocim a posypkou urobila, to ti vydrzi a mozes aj dezert podavat..... mozno by som aj tiramisu - krem si urob dopredu a potom len po obede das do dezernych misiek namocenu piskotu v kave, na to krem, posyp kakaom a hotovo 😋a drzim paste, aby si to zvladla, vela stastia 😘

jasminet
21. okt 2022

@pinkgirl dakujem za napad na obed - toto sme uz veru dlho nerobili a pritom take vyborne....
autorka - na sobotu napr. pecene kura - same sa to robi, mas cas sa venovat hostom. alebo bravcova panenka, pecene zemiaky a hribova omacka. a v nedelu by som sla do restauracie.

banalu
21. okt 2022

Suhlasim s @lucka2019 takto by som to riesila aj. Halusky uz dokonca kupis ako polotovar, len hodit do vriacej vody a hotovo.

mamatroch
21. okt 2022

Kuraci perkelt - mozes pripravit i vecer predtym a po kostole uz len kolienka alebo halusky, to je chvilka uz. Ja tak bezne robievam.
To iste svieckova ci spominany segedinsky, vies pripravit den vopred a potom uz len zohrejes jedlo i knedľu (kludne i kupenu).
Alebo na sobotu kyslomliecna polievka (zemiakova, strukova, kulajda...) a zemiakove placky. To je tiez rychlovka.
Pripadne koprova omacka a k nej uz podla chuti varene vajicko / klobasu / platok masa na prirodno a knedlu.
Ak nevies velmi varit, pozri stranku bonvivani.sk , tam byva postup dost podrobny aj na tieto klasicke jedla.
Este mi napadaju z takych nie prilis komplikovanych jedal spaghetti ci lasagne bolognese... Alebo hlivovy paprikas ak maju radi huby...

Pomoct vedia i videorecepty...