Nápad na rýchlu večeru

shewinka
26. máj 2023

Prosim Vas, hladam inspirativny napad na rychlu lahku večeru, niečo ako paradajkove pyre mozzarella a podobne.
Nic mi nenapada, poraďte niečo.

elenka.k
26. máj 2023

@shewinka rizeto, grenadír, lečo s klobaskou, cibulka s vajíčkom, špagety

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
26. máj 2023

mrkvový šalát s ananásom

pribinak
26. máj 2023

@kvetinka75 toto si dávam ja a potom zjem ešte 2 Horalky, sacik kešu a ešte rozmyslam čo malé zdravé by som si mohla dať

a_alexandra_a
26. máj 2023

uvar pohánku, orestuj cuketu, zmiešaj, nakrájaj zeleninu podľa chuti

vikusjk
26. máj 2023

@pribinak 😂😂😂

prunee
26. máj 2023

kus kus, zaparis vriacou vodou, pridas roznu zeleninu, sparglu, tofu, avokado, paradajky, cicer, co mate radi ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
26. máj 2023

@vikusjk takto u mna konci každý pokus o zdravú večeru a konečná ak zistím že je nutela

tyrkysova_kobyla
26. máj 2023

@elenka.k ja by som chcela vediet, ako ten granadir uvarit rychlo, lebo ono je to easy jedlo, ale teda nevari sa do polhodky 😃😃

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkati
26. máj 2023

@tyrkysova_kobyla Presne a keď potrebujem narezať kilo zemiakov na malé kocky.🙂

oila
26. máj 2023

A máš na mysli ľahké na prípravu alebo ľahké na žalúdok? 😀 Lebo to sú dve dosť rozdielne veci, už som sa tu takto viackrát oklamala 😀

kvetinka75
26. máj 2023

no dievčence ale ja,, večeriavam,, o 17 hod. - to mám olovrant a toto mám pred spaním ako drobnú večeru, okolo 19-19:30 hod. takže do rána vydržím. Ja nie som že od obeda nič nejem a potom len večera. Ja pravidelne a potom zakončím ľahkou večerou mrkvou.😉.

shewinka
autor
26. máj 2023

leco s klobaskou, hmm lahka večera 😂

kvetinka75
26. máj 2023

@shewinka ale veď tej klobásky si nemusíš dať pol kila. Ja si vždy dám 2-3 kolieska a zvyšok zjem potom na obed. Ani grilovaná ryba alebo kuracie so zel.šalátom nie je ťažké - ani pripraviť a ani na žalúdok.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prunee
26. máj 2023

u nas su este oblubene rezance s tvarohom, na sladko, aj na slano

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
26. máj 2023

@elizabet173 akurát som. Šla písať ze omeleta, k tomu syr a zelenina....
@shewinka kľudne aj ovsenu kašu, dá sa na sladko ak na slano, alebo šalát tuniak vajce, alebo cottage s tuniakom, alebo cottage s vajcom a k tomu zelenina.
Ak máš 10 min tak cestovinový šalát, alebo čínske nudle s kuracím masom

kvetinka75
26. máj 2023

@elizabet173 tak keď ideš spať neksôr, jasné že ti to nestačí. Chcela tipy na ľahkú rýchlu večeru, tak som napísala.

tyrkysova_kobyla
26. máj 2023

@katkati ja robim najprv zemiaky v supke, to kym vychladne a osupem... 🙄 Ale kocky potom pretlacim na takej tej "gitare", to uz mam rychlo 😃

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sudocek
26. máj 2023

@sense ak sa môžem spýtať ako robíš tie čínske nudle s kuracím mäsom?

marcellka32
26. máj 2023

Tak rýchla večera je u mňa kúpená konzerva Rio mare tuniak s kuskusom, k tomu paradajky a uhorka...iné tuniakove šaláty mi nechutia
Teda ak sa bavíme o rýchlej priprave

h2
26. máj 2023

@tyrkysova_kobyla Granadír do pol hoďky: dáš variť vodu, kým zovrie, ošúpeš a nakrájaš zemiaky, osolíš vodu, dáš variť zemiaky. Očistíš a nakrájaš cibuľu, orestuješ na masti, masle, alebo oleji, pridáš do toho mleté čierne korenie a mletú červenú papriku. Ja dávam aj vegetu (Podravku), ak nechceš, tak len soľ. K dopoly uvareným zemiakom do tej istej vody nasypem cestoviny, dovarím spolu, scedím a zmiešam s cibuľou.

marcellka32
26. máj 2023

Granadír: olej cibuľa, surové na malé kocky zemiaky, dusím, uvarím cestovinu, zmiesam....mne to trvá teda viac ako pol hodinu a to nie som suchtava....záleží či sa čistí kilo zemiakov alebo len 3 ks

lelelienka
26. máj 2023

- Kupis predvarenu cviklu, nakrajas na kolieska, potries medom a das zapiect. Serviruje sa poprekladana s platkami mozzarely, rukolou a nejakou fajnou celozrnnou bagetkou.
- Slany zavin z listkoveho cesta - napr. sunka, syr, domaci kecup, kukurica o 20 min je vecera hotova.
- salat konzervovana sosovica, vajicka na tvrdo nakrajat, cervena paprika nadrobno, kysla uhorka nadrobno, tatarka+kysla smotana ako zalievka (jogurt, co mate radi) vsetko zmiesat, podavat same alebo s bagetkou
- rychly letny studeny salat z paradajok, vajicok na tvrdo (obe nakrajat na kolieska) a kyslej smotany - len zmiesat a dochutit solou, podava sa s pecivom
Rychle, lahke, chutne, dobru chut 😉

simonah73
26. máj 2023

u nas dnes budu cestovniny (zmiesane spagety, fusilli a penne) k tomu omacka basilico barilla do tej dcera nakraja na drobno 2-3 struciky cesnaku, pridame struhany parmezan, zohrejeme aby sa parmezan roztopil, potom do toho pridame uvarene cestoviny aj s trochou vody s tych cestovin ale naozaj len trochu, premiesame a na tanier si davame na spodok platok alebo struhanu mozzarelu a aj navrch struhanu mozzarelu.

onedaynick
26. máj 2023

@simonah73 a to preco miesas spagety s penne?