Najjednoduchší recept na medovníky

17. nov 2022

Ahojte, prosím vás, u nas doma sa nikdy nepieklo, ale chcela by som s dcérou zaviesť takú tradíciu cez Advent, že stále niečo prichystáme, vyzdobime, upečieme. Viete mi prosím dať čo najjednoduchší recept na medovníky? Na nete je toho veľa, niekde sa čosi vari, inde sa cesto necháva odpočívať a ja som ale že úplný laik, čiže potrebujem niečo rýchle a overené. Vopred vďaka za pomoc 🙂

marca12
17. nov 2022

Najlepsie su od Adriany Polakovej,makkucke,chutovo vyborne. Recept vyhladaj cez google

basska_b
17. nov 2022

@marca12 Ja som minuly rok tiez robila podla toho receptu. Zial, nechala som ich dlho v rure a boli velmi tvrde. Presne pisu v tom clanku, ziadny recept v principe neni zly, ale nenechavajte to dlho v rure. Len par minut... takze urcite pozor na to

bimbambom
17. nov 2022

Ja som taká pekárka , že keď sa do niečoho pustím zvyčajne potrebujem psychoterapiu 😂
Ale tieto medovníčky sú naozaj super, podaria sa vždy , jednoduché a zatiaľ každému chutili 🙂
https://varecha.pravda.sk/recepty/medovniky-fot...

marca12
17. nov 2022

@basska_b to ano,aj mne sa to uz stalo. Treba hlavne na hrubsie vyvalkat a nenechat ich dlho piect.

basska_b
17. nov 2022

@marca12 Jj, treba to mat v oku 🙏

evkamotka
17. nov 2022

Cesto nechaj aspon den odstat v chladnicke. Vydrzi dlho, netreba robit vsetko naraz. Je okamzite mäkké

ketrint
17. nov 2022

Ak chceš totálnu medovnikovu istotu, tak Ti odporúčam tuto pani. Pozri aj iné jej recepty, čokoľvek čo sme podľa nej piekli (a že vacsinu aktívne pomáha dcéra 😅) tak absolútne vyšlo!!
A tieto medovníky sú bomba. Cesto nemusí X dni odstáť, ide tam maslo takze sú hneď mäkké a nemusis sa stresovať či zmaknu, a vydržia (v uzavretej nádobe) fakt dlho dlho mäkké, až kým sa nepovedia…

https://angiebakes.com/2014/10/30/najlepsie-med...

Zabavte sa! 😊👌

ketrint
17. nov 2022

*az kým sa nepojedia 😉

Len taký tip - ja davam viac medovnikoveho korenia, sú potom tmavšie a take výraznejšie chuťovo 😉