Náhrada šuhajdy

katwenka
9. dec 2014

internet ma zasypal vsetkym moznym.hladam recept na suhajdy tak trochu inak.akoze cokolada dole,plnka a cokolada hore.akurat tu plnku chcem zmenit len neviem ze co....aby to bolo fajne ale zaroven dost tuhe....p.s. som zaciatocnik 🙂

dashenka75
9. dec 2014

A aká by to mala byt iná plnka? Lebo býva zo salka, orechová, gaštanová.. Kadejaka..

martina28p
9. dec 2014

ja robím orechovú tak,že dám zovreť mlieko s cukrom a potom zabarím pomleté orechy....alebo takto isto miesto orechov dám kokos a deti sú spokojné...
@katwenka

katwenka
autor
9. dec 2014

@dashenka75
neviem mozno aj ta zo salca.chcem to robit do tych malych pralinkovych kosickov...take chutovkx...

katwenka
autor
9. dec 2014

@martina28p
ahoj a kolko cukru a mlieka?zhustne mi to? dakujem

ikke
9. dec 2014
martina28p
10. dec 2014

@katwenka fúú,isto to zhustne,ja dávam od oka,lebo neviem akú dávku budeš robiť...do trošky mlieka sa toho dosť zmestí,skús si dať pol deci mlieka a potom prisýpaj,cukor dávam podla toho ako to chcem sladké...aj hustotu si mením,niekedy mi viac chutí taká šťavnatejšia ako taká hustá....to by si isto zvládla,je to moc lahké...

dasenka1203
10. dec 2014

ja robievam len salkovu 🙂 ta je naj.. salko vymiesam s kokosom a je to 🙂

eraa
10. dec 2014

Ja namiesto mlieka zaparím iba vo vode, nema sa tam potom co pokazit 😉

janebi
10. dec 2014

My robievame len salkové, hore a dole čokoláda, v streda salková plnka (nad parou 1 salko, 2 lyžice kakaa, 1 vanilkový cukor, do teplej zmesi zamiešať celú heru, tá sa tam vstrebe, ešte variť spolu nad parou aby sa to spojilo, potom už len naliať na spodnú čokoládu a navrch znova čokoláda). Najlepšie šuhajdy, my nemáme radi tie orechové, a tieto robievam pre celú rodinu.

yvanielka
10. dec 2014

Ja robievam iba salkové - naspodok rozpustená čokoláda (čokoláda na varenie + Cera) aj navrch a do stredu salková plnka - zvyknem použiť 2 karamelové Salká a jedno 250g klasické maslo, to rozmixujem s mixérom a sú skvelé, ako také karamelové pralinky 🙂 A navrch ešte nejaký orech (vlašský, mandla) alebo lentilka