Na koľko stupňov a ako dlho pečiete kuracie stehná?

kukulienka999
24. nov 2022

Ahojte.
Otázka pre skúsene kuchárky…stále sa mi nedarí dotiahnuť obyčajne pečene kuracie stehna do dokonalosti.
Chcem z vonku chrumkave a vnútri šťavnaté kuracie stehna. Na koľko stupňov a ako dlho ich peciete. Mne sa ich podarí buď vždy vysušiť, alebo nemať chrumkavu kozu alebo take obyčajne, nič speci. Dakujem za rady

trgypadl
24. nov 2022

@kukulienka999 200 stupnov, hodka a pol az dve, pravidelne polievam vypekom

roja01
24. nov 2022

@trgypadl dtto a niekedy polejem...

20erika07
24. nov 2022

1h 160stupnov,horny dolny ohrev bez ventilatora, 30min na 200, polejem obcas, az pri tej vyssej teplote aj to asi len 2x. Vzdy su mnam ,stavnate a koza chrumkava

t1nusa
24. nov 2022

@kukulienka999 180°C, horný spodný ohrev, prvá hodinka - hodinka a pol (závisí od veľkosti stehien) zakryté alobalom, zvyšná polhodinka odkryté a pravidelne polievam výpekom kým koža nie je chrumkavá

p.j.jacky
24. nov 2022

@kukulienka999 cca 40 min peciem pod álobalom na 220 stupňov. Potom odkryjem a peciem dalších 20-30 min a otocim ich potom kožou navrch a dám gril na cca 20 min . Sem tam polievam vypekom .

alantroj
24. nov 2022

@t1nusa presne tak isto, pod alobalom sa uvaria a su makke a stavnate a potom sa uz len dopecie koza. Viac soli a trochu rasce. Aj maslo davam

verka1818
24. nov 2022

@t1nusa
@alantroj baby a tiez bez ventilatora? Iba vrchny a spodny ohrev? Ja peciem vsetko s ventilatorom, viete poradit kedy ho pouzit a kedy nie?
Inak tie stehna sa mi malokedy podaria, skusim Vase rady 🤗

kukulienka999
autor
24. nov 2022

Tak to vyskúšam ten ohrev bez ventilátora ✌️ lebo skusala som aj 220, aj 180 a môže byt, že je to tým
Ventilátorom. Ďakujem! V nedeľu sa ozvem 😁

sovica
24. nov 2022

@kukulienka999 Robím presne ako @t1nusa Svokra mala vždy super upečené stehienka, tak som odkukala od nej😉 Ja som ich mala vždy vysušené, také bez chuti a takto sú super👍

t1nusa
25. nov 2022

@verka1818 áno bez ventilátora 😊 presne ako písala @alantroj mäsko je mäkké až sa samé oddeľuje od kostí a koža chrumkavá 🤤😍

qetka
25. nov 2022

tak ja kvoli tej opecenej kozicke pustim na konci na 10 minut gril na 220 odokryte

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryetta
25. nov 2022

Ventilator vysusa. To nie.
Tiez davam alobal. To akoby “udusi”. A potom dam dole a pekne sa zapecie “pokozka” ako to volaju moje decka.
Kazdopadne cca 180 a hodina. Ono aj zalezi ake je maso. Raz som piekla skoro dve hodiny a aj tak to bolo bleeee.

nila31
25. nov 2022

@qetka prosim ta a ked pouzivas gril to nechavas maso na tom istom "poschodi" len prepnes na gril a odokryjes? Lebo ja mam ruru s grilom a v navode je, ze griluje sa na prvych dvoch hornych "poschodiach" a ja som v tomto taky zaciatocnik 🙂

svokrinjazykmonika
25. nov 2022

@kukulienka999 záleží aj podľa rúry lebo ako tu čítam, každý robí inak. Ja pečiem čosi vyše hodiny, na super gril, na 190 stupňov

saxana000
25. nov 2022

Nakprb peciem.zakryte na mensej teplote.teda.dusim.ked su hotove odokryjem a pridam im.polievam a vytvaram chrumkavu kozku.

maryetta
25. nov 2022

Uz ked je tu táto tema. Co všetko dávate na masko?
Ja to obmienam. Raz sa mi podarilo uplne pecka mnam. Ze do teraz na to spominam. A netusim co som vtedy dala 😂

vikusjk
25. nov 2022

@kukulienka999 vzdy som piekla na 200st zakryte asi hodinu a potom odkryla, ale v poslednej dobe peciem pri nizsej teplote a dlhsie, pricom mam pekac zakryty alobalom. Napriklad 160 st a kludne dve hodinky, potom odkryjem, zapnem gril s ventilatorom a teplotu zvysim na 220 st a kym sa mi to opticky nezda pekne prichytene, cca 20-30 min zalezi od velkosti kusov masa, ktore tam mam. Morcacie stehno vykostene horne napriklad ulozim v celku na pekac a tiez na 160 peciem dve a pol hodiny a potom dam dopiect s grilom. Muz si to strasne chvali, ze to maso sa rozplyva na jazyku a je stavnate.

qetka
25. nov 2022

@nila31 ja to neriesim 🤣 necham tak odokryjem, prepnem na gril. Navod k rure som necitala 😆

nila31
25. nov 2022

@qetka aha dobre dakujem 😁 a este otazocka: neprska to potom v rure? 😅

luxus10
25. jan 2023

pol kila soli-1 kg soli dam do vrchnaka jenske misy, poukladam stehna, zvrchu narezem, posolum, posypem korenim na kura a sup do rury- 205 st, vrch . aj spod. orev v komb. s ventilatorom, 90 min, stale odkryte= skvele upecene, prepecene, zvrchu chrumkave, zvnutra stavnate...