Mútna polievka

biibiana
8. mar 2014

Prepáčte , že tu s tým otravujem no potrebujem pomoc a nemám sa na koho momentálne obrátiť ☹ Čo s vývarom ak je mútny ? Dala som tam pravdepodobne ešte nie celkom rozmrazené kura..a polievočka je teraz mútna .. je vôbec jedlá? a čo sňou ? ☹

katkas1
8. mar 2014

@biibiana treba z nej poriadne zbirat penu zo zaciatku a potom nema preco byt mutna, ja som velakrat robila zo zamrazeneho masa a nikdy som ju nemala mutnu

bosoriak
8. mar 2014

@biibiana Chceli ste číru polievku, ale vyšla vám mútna? Zrejme sa vám voda varila prudšie než mala, alebo ste použili jahňacie kosti. Dá sa tomu pomôcť. Stačí, ak vyšlaháte trochu bielkov a pomaly ich zamiešate do odstavenej polievky. Vráťte ju na oheň a nechajte veľmi pomaly variť pod pokrievkou asi štvrť hodinu. Potom stačí polievku precediť cez jemné sitko alebo obarenú čistú handru a máte znovu číru polievku.

Ale inak je aj mutna polievka normalne jedla, neries, ak ti nezalezi na vzhlade 🙂
Dobru chut!

evelynm
8. mar 2014

@biibiana , urcite je jedla, neboj. Skus dat do nej rozslahane bielko, nechaj povarit a vyber, niekedy to pomoze. nechaj ju pekne sadnut, preced ju cez jemne sitko.
Inac ja nikdy nezberam penu zvrchu, ale ked varim pomalicky,na slabom stupni - v pohode aj cele zmrazene dam a nemuti sa.

evelynm
8. mar 2014

@bosoriak , pozeram, ze sme pisali naraz a skoro to iste 🙂

biibiana
autor
8. mar 2014

@katkas1
@bosoriak dakujem za odpovede.. penu zbieram a preto aj nechapem preco je taka ☹ Len som sa zlakla toho maso..ked nebolo este uplne rozmrazene ci je vobec polievka jedla ..ci tam nenastal nejaky proces mrazene maso a horuca voda a pod.. 😒

pemizb
8. mar 2014

Musis ju proste nechat vriet len pimaly

biibiana
autor
8. mar 2014

varila som pomalicky, neviem preco sa to stalo..este sa mi to teda nestalo 😒 ..ale nakoniec nevyzera az tak strasne zle 🙂 Dakujem za rady 🙂 🙂

zanetamatej
8. mar 2014

ak môžem poradiť, keď postavíš vývar variť, nemal by sa zalievať horúcou vodou vôbec, ale studenou, možno letnou, trochu dlhšie trvá kým sa začne variť ale tak sa to má robiť je to ,,pošírovanie,, a variť na miernom stupni, tak sa docieli najkvalitnejší vývar 🙂

sharlotta
8. mar 2014

Niekedy pomoze aj cibula s tou zltou supkou.Ja tu uplne vrchnu dam dole a tu druhu,co je este stale zlta necham.

biibiana
autor
8. mar 2014

@zanetamatej no zle sa som vyjadrila. Jasne, ze som dala najprv studenu vodu masko,zeleninu atd.. a pomalicky varime. Nevarila som prvy krat 😀 No tento krat bola mutna ..myslela som, ze z toho mrazeneho kurata no , ale asi nie .. neviem co sa jej stalo..nuz ale uz je dovarena a myslim, ze nie je az taka strasna. Nie je uplne cira , ale zas ani strane mutna 🙂 A vďaka za rady este raz 😉

sharlotta
8. mar 2014

Cibulu povarit,som zabudla napisat.

fopka
8. mar 2014

mutna byva vtedy, ked polievka velmi vrie.. a ja maso este najprv obvarim a zlejem tu spenenu skaredu vodu a dam cistu a dam opat varit a uz pridavam zeleninu apod. a myslim, ze mutna polievka je v pohode jedla 😀

erikalich
12. mar 2015

Vyvar aby bol ciri treba zasadne varit odkryty na celkom pomaly aj 3 hod za žiadnych okolnosti nezakryvat!!! A čirost je zaručena

evittam
12. mar 2015

@biibiana Urcite si mala na vrchu,ked zacala vriet taku penu,môze byt aj do hneda-to treba lyzicou pozbierat a hotovo😉. Ja varim vyvar aj z mrazeneho aj z cerstveho a to max.2hodky-to hlavne napr.ramsteak a prikryty a vzdy je ciry.