Mrazené rezne a mrazený obaľovaný syr

1. sep 2024

Mam zopár kusov toho aj toho, v mrazničke. Sú to obaľovanie potraviny, syr bol obalovany doma a len za Mrazený, rezeň je tuším polotovar, mozno bol predsmazeny neviem... Ale ako na to teraz? Mam ich len vybrať a rovno dat do pan ide smazit? (Jasnwcze syr a mäso separe), alebo ich treba nechať odmrznut vonku a až potom smazit? Ďakujem

lentilka78
1. sep 2024

Nemám s tým skúsenosti, nekupujem polotovary, ale syr by som určite aj zamrznutý dala do panvice, dávam pred vyprazenim nachviľku do mraziaku aby nevytiekol
Ale treba prazit na malom plameni, nech sa to pekne prepecie, aj mäso aj syr

katka533
1. sep 2024

@lentilka78 no syr urcite nie na malom ohni, ved vytecie

h2
1. sep 2024

@lentilka78 Syr sa práveže nemusí prepiecť, na rozdiel od mäsa.
Autorka, ak je rezeň polotovar, tak bude mať niekde na obale návod na prípravu. Ak si už obal vyhodila, tak skús pohľadať na nete podobný výrobok a pozri tam.

kacena4
1. sep 2024

ja mrazim domace oboje. vytiahnem rezne nechám prirodzene rozmrznut aspon na 1/2 a na miernom ohni opekam. syr rizmrazujem na cca 30-60 sec. v mikrovlnke a porom na panvicu. ak mas kupovane rezne davaju sa rusim rovno na panvicu. na obale by mal byt navod

michaela789
1. sep 2024

Syr nerozmrazuj, rezne áno. Syr opeč zprudka, nech sa ti nerozleje, tam ide len o to aby sa upiekol trojobal.

ibrunova
1. sep 2024

Ani jedno sa nerozmrazuje. Syr daj na silnejší plameň, mäso na slabší.

btus
1. sep 2024

ak je to polotovar, tak na obale je napísaný spôsob prípravy. Ale ja by som syr veľmi nerozmrazovala a upiekla prudšie, a mäso by som nechala rozmraziť a vyprážala pomaly. Ako keď robíš nemrazené - syr rýchlo a mäso pomaly

alickapusinka
1. sep 2024

nič nerozmrazuješ dáš len na olej.