Mrazená zelenina mix - dajte tipy na čo ju použiť.

kiqusiq
29. sep 2020

Dobrý den. Videla som v lidli mrazenu zeleninu taky mix neviem co presne tam bolo, tusim nejaka brokolica, mrkva, atď. Zaujalo ma to uz davno, ale neviem k comu a ako taku zeleninku pripravit??? Dajte tipy dakujem 😊

3petka
29. sep 2020

Ja to robievam väčšinou na panvici posolím okorením a trošku opražím, kým nie je hotová. A dávam to k mäsu keď nie je omáčka. Alebo pridávam do rizota, do sotéčka a keď som mega lenivá aj polievka je z toho fajn.

domculik
29. sep 2020

@kiqusiq svagrina z toho robi taku rychlu polievku, uvari, zmixuje, do toho halusticka a celkom dobra polievka 🙂.

stary_ujco
29. sep 2020

Na panvici urobiť podľa návodu. K tomu nakrajana kuracinka, maso, šunka, čokoľvek. Pred koncom 2 3 vajíčka, okoreniť a mas kybel relativne zdraveho jedla za par centov a hotove do 20 minút

osky
29. sep 2020

Podusit na troske vody,alebo mozes i naparit...
Do hotovej vmiesat kvapku panenskeho oleja-
Priloha ku vsetkemu moznemu.
Alebo podusit,ochutit soj.omackou,kurkumou,trochu pretlaku,sol,chilli....co chces.zamiesat s cestovinou,posypat syrom...mnaaam.
Alebo aj pod mäso,k rybe,na pizzu,rizotto,kuskus,s pohankou ci psenom...aj polievka je z toho fajn..
Robim aj tak ze osolene a okorenene rybie file rozlozim na pomasteny pekac,ma to vysypem mrazenu zeleninu a tak to dam piect-prvych 10 min.prikryte,potom uz odktyte,aby sa odparila voda.
Mozes podliat i slahackou alebo rastlinnou smotanou-priloha zemiaky,alebo to cele popucim a je fajn omacka na cestovinu...

rembura
30. sep 2020

aj k masku ju davam a k tomu ryzu, podla mna sa to da ozaj na rozne sposoby vyuzit, aj polievku som robievala, teraz nastastie nemusim z mrazenej 🙂