Môžem zamraziť korpus s krémom?

nikoleta999
23. aug 2024

Caute cukrarky 🙂

Vcera vecer som zacala piect tortu na zajtrajsiu oslavu. Klasicke piskotove cesto a krem ovocny : cucoriedky a cernice, varene na rozvar a potom vychladnute zaslahane do masla s cukrom do nadychaneho kremu. Druha plnka uvareny puding, do vychladnuteho pridany tvaroh a maslo a preslahat.
Lenze od rana mi je zle, niekolko krat som zvracala a mam triasku a obavam sa, ci to nie je viroza, kedze zle mi je o 7 rana… A ja nie som schopna tortu dokoncit, nepohla som sa este z postele odrana a v pripade, ak to nedam, na oslavu nepojdem…
Moja otazka znie, kedze mam len naplnene korpusy s tymito kremami, myslite, zeby som ju mohla dat zamrazit, tak ako je a obtriet napriklad o tyzden ( mascarpone + cukor) pouzivam po rozmrazeni? Mame totizto dalsiu oslavu, tak by som ju aspon pouzila tam 😅🙈 Vobec netusim, co s nou a chlapovi to dokoncit pod mojim vedenim, by asi nedopadlo dobre 🙄 Len sa obavam, ci bude chutovo taka ista, ci nebude moc mokra atd. chapete…
Vdaka 🙂)

patka06
23. aug 2024

Môžeš, len poriadne zbaľ, aby v mrazničke nenapáchol.

pinkgirl
23. aug 2024

Ahoj, a v akom štádiu to máš všetko rozdrobené? Ja by som zamrazila zvlášť korpus a zvlášť krém, potom deň vopred preložiť do chladničky, cez noc to povolí a následne vyskladať koláč/tortu. Korpus do potravinovej fólie, krém do nádoby.

katie253
23. aug 2024

@nikoleta999 bežné mrazom asi všetky druhy koláčov, nič im nie je

roja01
23. aug 2024

Ja mrazim rozne zakusky a cim cerstvejsi ho dam zamrazit, tym je po rozmrazeni lepsi.
Teraz som dala zamrazit cely plech slivkoveho kolaca s tvarohom.
Dufam, ze aj tvoja torta bude po rozmrazeni chutna.

nikoleta999
autor
23. aug 2024

@pinkgirl Praveze uz su korpusy rozmrazene a naplnene a chladne to 🙈

nikoleta999
autor
23. aug 2024

@katie253
@roja01
Dakujeem baby, tak vyskusaaam, ak ma tato pliaga neopusti do vecera 🙈 A budem dufat, ze bude dobra aj po rozmrazeni 😆

pinkgirl
23. aug 2024

@nikoleta999 to druhý raz mrazíš korpus?,nepiekla si čerstvý?

kristina82
23. aug 2024

@nikoleta999 po rozmrazeni uz sa nema opat zmrazovat

pralinka86
23. aug 2024

Hmmm, ja len ze.. asi mas nejaku virozu a ty chces tortu chystat a ponuknut tortu pre dalsich ludi? Rozniest dalej, co nevies co ti je...
Asi by som to neriskovala....a uz vobec nie tam ist

ina2405
23. aug 2024

@nikoleta999 zamraz, ale zjedzte ju potom vy..ja by som neposúvala ďalej koláče, ktoré som pripravovala s nejakou brušnou virózou.

iwesska
23. aug 2024

Rozmrazeny korpus chces znova zmrazit? To je dufam len vtip. Za mna su pudingove kremy po rozmrazeni zle. Skusala som zamrazit,ked mi zostalo vela maslo+puding a po rozmrazeni to bolo hnusne.

nikoleta999
autor
25. aug 2024

@pinkgirl
@kristina82
@iwesska

Ja tu prídeem a kukám, kde píšem o zamrazenom korpuse :D :D a naozaj tam píšem, že korpus je zamrazený :D mal byť samozrejme rozrezaný a naplnený :D Nebojte viem, že rozmrazené veci, sa nezamrazujú 🙂 Pečiem torty a v živote by som si nedovolila použiť zamrazený korpus a ani kupovaný preboha ...

kristina82
25. aug 2024

@nikoleta999 Praveze uz su korpusy rozmrazene a naplnene a chladne to 🙈 :::::;; ved tu si to pisala to som skopirovala

nikoleta999
autor
25. aug 2024

@kristina82 ved ano, preto píšem, že naozaj je to tam napísané a bol to preklep samozrejme ... ziadne korpusy neboli mrazene 🙂