Môžem toto zamraziť?

21. júl 2024

Ahojte dnes som to prehnala s varením obeda a ostalo mi veľa paradajkovej omáčky a v nej mäsové guličky robené z mäsa mix hovädzie bravčové vajíčko strúhanka korenie. Otázka znie či sa toto môže zamraziť a či sa nepokazí zamrazené to mäso aj s omáčkou? Ďakujem za rady.

viestta
21. júl 2024

Bezne zmrazjem, nic sa tomu nestane. Odporucam zmrazovat po porciach pre jedneho, rozmrazis kolko potrebjes

autor
21. júl 2024

@viestta ďakujem ja nie som nejaké skúsená kuchárka preto sa.pytam..a to vajíčko v tom mäse sa tam nepokazí?

viestta
21. júl 2024

Vsak uz je to uvarene. Co sa na uvarenom v mraze moze pokazit? Skus si na to odpovedat

autor
21. júl 2024

@viestta neviem čítala som že nie všetko sa môže.mrazit preto sa.pytam radšej

danyelia
21. júl 2024

Ja by som nič nemrazila, ale zjedla na večeru, alebo zajtra na obed alebo zajtra na večeru 🙂

autor
21. júl 2024

@danyelia pýtala som sa doma či to budú jesť zajtra alebo večer a všetci že už to jedia dva dni a stačilo tak preto zisťujem to mrazenie

viestta
21. júl 2024

@danyelia ja taketo jedla, ktore potrebuju pol dna na to aby boli uvarene varim planovite v dvojnasobnych davkach, co sa nezje zamrazim a mam zasoby na "casy nudze". Uvarit tolko co sa zje na obed a na veceru ani neviem ci viem. Ja mam jeden suflik v mraznicke na "hotovky".

egonsk
21. júl 2024

kludne zamraz. Akurat po rozmrazeni ta stava bude mat trosku inu konzistenciu a mozno aj gulky sa mierne rozpadnu, kedze zaprazka i zatrepka nemaju moc radi zmrazovanie a vajco so struhankou tiez povolia mierne tie gulky...

dadka1997
21. júl 2024

Ved nechaj na zajtra a na pozajtra, ci zas budes zajtra nove varit ?

monitka80
21. júl 2024

Tak varila si to dnes alebo to už jete 2 dni? Lebo dvojdňové jedlo by som už vôbec nemrazila.

la_dolce_vita
21. júl 2024

Zamrazit sa da, ale mne to uz potom z mraznicky nechuti..

danyelia
21. júl 2024

@viestta Ja varím radšej menej, lebo viem, že sa všetko zje, hoci aj na druhý deň, predsa len, sme doma 6-ti. Nikdy som doma jedlo nemrazila, neviem si predstaviť vytiahnuť jedlo po týždni z mraziaku a dať deťom, na to by som nemala chuť ani ja, max tak 2 dni sa zje ,,rovnaké,, a potom už chcú niečo iné, my radšej čerstvé 😁 Ale chápem, že niekto to rieši tak...

viestta
21. júl 2024

@danyelia každý ako jemu vyhovuje. Ja nechcem byt otrokom sporáka.

autor
21. júl 2024

@monitka80 j som varila dnes svokra u seba to isté včera tak sa vzbúrili.moji doma

autor
21. júl 2024

@dadka1997 ja varím každý deň nové ..veľa nás je

dadka1997
21. júl 2024

Ufff byt otrokom kuchyne, to by ma nebavilo