Môžem dať plnku do mrazničky?

nika23t
16. júl 2022

Kočky, zvýšilo sa mi dosť veľa pudingovej plnky (puding, maslo, pr.cukor)... Môžem dať do mrazničky, alebo radšej vyhodiť? Vdaka...

karelova
16. júl 2022

Ved to zjedzte (s piskotami, atd, kadecim). Ved to je jedlo, prečo to nemôžete zjest? Nechápem túto modu vyhadzovať jedlo.... 🤦🏼‍♀️

elizabet173
16. júl 2022

@nika23t môžeš, keď ju vyberieš, prešľahaj s trochou masla, nebude jej nič. Ale maslo bolo dúfam čerstvé, nie z mrazničky

viestta
16. júl 2022

Môže sa ti po rozmrazeni zdrcnut. Ale jedla bude

nika23t
autor
16. júl 2022

@karelova pretože sladkého budú mať deti už aj bez toho cez hlavu. A nerada jedlo vyhadzujem, preto aj táto moja otázka.

nika23t
autor
16. júl 2022

@elizabet173
@viestta
Vďaka. Maslo bolo čerstvé, a naozaj to nemám kde použiť. Tak skúsim, ak to nebude použiteľné, potom to vyhodím.

karelova
16. júl 2022

@nika23t ja som vyslovene alergická na to ked ľudia vyhadzujú jedlo, ktoré je v poriadku. Radšej z toho čosi vykuzlit este a darovať ako vyhadzovať von oknom jedlo, ktorému nič nie je len tak z rozmaru. Ale už z tejto temy odchádzam, kedze odpovedať na tvoju otázku neviem a rozohnila som sa uz dosť 😅

viestta
16. júl 2022

@nika23t keď bude zdrcnut vyslahat zamknuté maslo s troškou cukru a po lyžičkach do toho zaslahas tu plnku, ale musí mať izbovú teplotu.

nika23t
autor
16. júl 2022

@karelova ja to chápem, tiež nerada vyhadzujem jedlo. Nevyhadzujem, odkladám 😊

nika23t
autor
16. júl 2022

@viestta vďaka ešte raz 👍

matullienka
16. júl 2022

Ja by som radšej urobila roládu pridala ovocie a radšej ponúkla susedov ako by som ju mala potom vyhodiť, poprípade zabalila po troške domov návšteve ak idete mať nejakú oslavu

bessie12
16. júl 2022

mne ked sa zvysila maslovo pudingova plnka, urobila som roladu s dzemom a plnkou. Priatel odniesol do prace a tam sa vsetko zjedlo.

elizabet173
16. júl 2022

@nika23t bude to použiteľné, keby sa aj zdrcla, pridáš kúsok masla, ak nepomôže, kúsok masla nahreješ v mikrovlnke a prešľaháš, bude ok. Moja svokra takto vyrobila nový zákusok, ostal jej krém z metrového koláča, šupla ho do mrazničky a po čase ju napadlo ho vybrať a natrieť na biskvit so strúhanými jablkami, ktorý dovtedy len potrela džemom a poliala čokoládou. Dala krém (nebolo ho veľa) pod čokoládovú polevu a že koláč zmizol rýchlosťou blesku. Odvtedy ho ináč nerobí.

iwesska
16. júl 2022

Mozes,ale ked to vyberies,bude to zgrcnuty hnus 😝 Vlastna skusenost. Nepomohlo ani preslahat.

elizabet173
16. júl 2022

@iwesska ked pridas nahriate maslo, bude z toho hladky krem, preslahat nestaci

antonka321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz