Môžem dať 15 mesačnému dieťatku citrusové plody?

katie23
27. nov 2011

Aké mate skúsenosti s podávaním citrusových plodov, respektíve ja nechcem malému dávať multivitamínové tabletky, ale radšej mu dám pomaranč, ktorý obsahuje vitamín C a navyše bez chemikálii a barviv.... 😒

katren
27. nov 2011

nasa mala rok ked dostala citrusy, dostala od Mikulasa, tak musela ochutnat....

mata1001
27. nov 2011

ahoj ja som dala malemu prvykrat ochutnat mandarinku vcera...ma 16mes. 🙂

olifcek
27. nov 2011

my papame a vsetko je ok. skusaj pomalicky

katrinka8
27. nov 2011

Nasa dcerka prvykrat ochutnala pomaranc v 16. mesiaci - chuti jej viac ako mandarinka 😀

stanislavao
28. nov 2011

ja si myslim, ze take velke deti by uz mali jest vsetko. vecne tieto otazky na kazdu jednu potravinu.

zuzana581
28. nov 2011

Samozrejme, že môžeš. Dávaj už všetko, jedine ak by mal na niečo reakciu, tak tú potravinu načas vylúč a skús neskôr.

akika722
28. nov 2011

moj a 15m davam mu papať všetko /okrem hub a korenia/ ale mandarinky nam dr.vylučne zakazala..neviem prečo 😅 no manžel mu minule dal ochutnať 😅 reakcia nebola žiadna..

pe
28. nov 2011

potroske by som urcite dala vyskusat, moja dcerka ma 14 mesiacov a uz som jej dala mandarinku, pomaranc, aj citronik oblizla a napodiv jej chutil 🙂

bambola
28. nov 2011

ja som malej uz dala davnejsie , dokonca aj pomelo aj grep 🙂 15mesiacov uz je dost 😉

tinki
28. nov 2011

Mne hovorila alergologička, že citrusy ona svojim deťom dávala od troch rokov. Ale ja som svojej staršej dávala od 14 mesiaca a nič a teraz ešte čo kojím mladšiu (9 mesiacov má,) som sa ja napila šťavy z pomaranču a malinká sa vyhádzala na brušku.

vinifred
28. nov 2011

..ja som dávala všetko od jedného roka..ale pomaly..nedávala som naraz dve nové zložky,keby nastala nejaká reakcia,aby som vedela z čoho..nikomu sa nič nestalo 🙂 jedine je dobré po citrusoch a kyslej kapuste umyť pusinku..

inffinity
28. nov 2011

moje malá tlačila pomeranč v 5ti měsících, jedla jsem ho já ona se natahovala tak jsem ji dala měsíček do ruky moc ji to chutnalo a neměla žádnou reakci, tak jsem ji ho pak začala normálně dávat..15měsíců už je dost, můžeš vyzkoušet už všechno.. 😉

trinka
28. nov 2011

pred rokom na Mikuláša mala skoro rok a z mandarinky sa nam obsypala okolo ust, tak sme ešte počkali, teraz papala a nič jej nebolo- takže je to individuálne. vyskúšaj, nie velke množstvo a uvidiš. 😉

sofia2008
28. nov 2011

ja som vcera malej odstavila jablka, mrkvu a dala so 1x aj mandarinky a pomaranc a ziadna reakcia 😵

abbie
28. nov 2011

samozrejme, v 15 mes. uz moze vsetko ... 😉

pimpulienka
28. nov 2011

Ano môže. My sme začali v 16 mesiacoch, ale s tvrdením, ako to tu viackrát odznelo, že už môže papať všetko nesuhlasím!

adrianai
3. dec 2011

musíš vyskúšať - radšej pár dní v menšom množstve 😉 naša jedáva už takmer všetko ovocie cca od roka, nemala žiadnu reakciu, a napr. mandarínky u nej kraľujú, tie si pýta aj 2-3 naraz 😅

tosomja
3. dec 2011

dávam aj mandarinky, pomaranč, lízla aj citrón, ľúbi kivi...pokiaľ nemá žiadnu reakciu, tak nevidím problém.

moncicatko19
3. dec 2011

ano moze vsetko papkat my papame uplne vsetko od ca 10mesiaca a tym mysli vsetko okrem hub a ovocie konkretne hrozno to zie viac ako ja alebo manzel....

lji
3. dec 2011

ja som dala malej prvý krtá pomaranč asi ako 13 mesačnej.len ochutnať,chutilo jej tak jeden mesiačik vycuckala a na dalsi den znovu aby som skontrolovala prípadnú reakciu. nič sa nedialo a mala lubi vycucať všetku šťavu a zvyšok vypluť a takto vie spracovať celý pomaranč na posedenie.

marthuska
3. dec 2011

nieze mozes, ale musis. je vedecky dokazane, ze deticky, ktore papali pomaranc resp citrusove plody po troske medzi rokom a dvoma, v mensom pocte alebo vobec nedostali leukemiu. (pise sa o troske, cize mesiacik, dva, sem tam glcik cerstvej stavy)
vsetko by som jest nedavala, do troch rokov su diskutabilne parky, udeniny, huby, sladkosti, kravske mlieko, hranolky atd,

barchee
3. dec 2011

@katie23 moj malý bude mať teraz rok a už papá mandarinky veselo a mal už aj pomaranč kúštik a je v pohode úplne 😉 skúsili sme najprv jeden mesiačik, nebola žiadna reakcia tak papá mandarinku každý deň a pomaranč občas, lebo ten je kyslejší odosť 😉

shira_
3. dec 2011

my už papáme, bez problémov...

bianca
3. dec 2011

podla mna nie.Su veci naktore maju deti urcite cas.Nevidim dovod preco.Ja som za jablka,hrusky,slivky.Ovocie nase bez chemie,dopestovane na zahrade

katka3012
3. dec 2011

podla mna potroske kludne mozes davat 😉

sorciera24
4. dec 2011

moze, od roka sa moze, moj papka od cca. 14mes. a velmi mu zachutili hlavne grepy, teraz cely spraska na posedenie 😀

zuzana17
4. dec 2011

Kľudne už môže 😉 , od roka sa môžu citrusy začať podávať 🙂