Môže 10 mesačné dieťa papať ružičkový kel?

eristoff
23. mar 2012

ahojte maminky mozem dat 10 mesacnemu mladatku ruzickovi kel? uz neviem co mu mam davat jest.

karmelka77
23. mar 2012

@eristoff a to si len na zaciatku🙂)) jasne mozes, len pozor aby ho nenafuklo a ked bude kakat bude to asi inej farby a moze ho prehnat🙂) aspon nas prvy krat riadne prehnal🙂))

eristoff
autor
23. mar 2012

jeden malinky z maskom a zemiakom. snad mu nic nebude.
@karmelka77 co davas svojmu chrobakovi?

tibinka22
23. mar 2012

@eristoff jasné, že kel môže, aj ja som dávala, ani som dokonca nemala pocit, že ju nafukuje 😕 alebo som si to len nevšimla 😅

eristoff
autor
23. mar 2012

@tibinka22 co mu mozem este zaradit nove? papka uz dost vela veci ale stale sa mi zda ze je to iste stale dookola

karmelka77
23. mar 2012

@eristoff ja uz vsetko🙂)) ale teraz sa ti to zda ze je stale to iste, to aj ja som malaten pocit vo vasom "veku"🙂) ale pre nich je to vsetko vyzivne, bud rada kym ti je zeleninku pekne, striedaj aj ked to iste, ale co najviac zeleninky donho dostan, lebo ak raz "pricuchne" k normalnemu vasmu jedlu uz si bude vyberat a zeleninke sa bude vyhybat z vacsej casti🙂)

anjelicek26
23. mar 2012

No nasho z neho ide roztrhnut, tak aj ked ho dam do polievky, potom ho lovim.. u nas vela strukovin z tohoto dovodu nie je mozne davat, bez ohladu na vek.. inak ty kludne mozes, daj len troska, odskusaj, ak sa nic nestane, nabuduce daj viac. Nas napr. dusi dusenu cervenu kapustu na kila a nic mu nie je, ako nechapeme, miluje to.. a ine zasa robia zle... je to fakt indi vindi...

eristoff
autor
23. mar 2012

ale kapustu az po roku alebo? mne aj kelik pride ako kapusta.

tibinka22
23. mar 2012

@eristoff no tak @karmelka77 to vystihla, aj moja malá si už vyberá čo zje a pokiaľ zeleninku "nezamaskujem" tak ju vyberá, poprípade si vyberie "mmičku"(mrkvičku) 😅 ale postupne skúšaj... ja som napr. zeler- vraj alergén, ale nevedela som o tom, dávala som a v pohode a nič sa nestalo....

anjelicek26
23. mar 2012

@eristoff - podla mna nie je dovod akukolvek zeleninu posuvat za hranicu jedneho roku, preco aj? Nie je to alergen, maximalne nafukovadlo a to clovek zisti po prvom podani ;) Niektore deti zareaguju, ine nie, ale na crievka je fajn vec, precistuje + vela vitaminu C, vapnik a magnezium..

eristoff
autor
23. mar 2012

no aj ja davam trosku zeleru a nic. mama mu dala aj coko brumika a jahody, hrozno zboznuje

eristoff
autor
23. mar 2012

@anjelicek26 ja neviem a ked na alergeny nereaguje moze mu to stale vyvolat alergiu

anjelicek26
23. mar 2012

@eristoff - ano moze, mozu to byt spustace, kedze vela potravinovych alergii je kombinaciou s pelovymi alergiami. Aspon tolko teoria. Dieta pri prvom kontakte s alergenom nezareaguje - pri druhom raze uz moze byt mierna reakcia - pri tretom uz velmi silna. Moze sa to stupnovat. Hlavne tie silne potravinove alergie ako vajicko, arasidy, ryby je to tak.

lji
23. mar 2012

@eristoff ja by som na tvojom mieste skúsila a uvidíš čo to spraví. my sme dávali všetko postupne. ale to že ked pričuchne k vašej strave priskoro znamená amen zeleninke nie je pravda 😉 každé dieťa je individuálne. Ja som sa všemožne snažila všetkých krotiť aby do malej nepchali blbosti a to nemali problém ani ked mala tolko ako tvoj malý a ked píšem blbosti tak hovorím o chipsoch, čoko a pod. 😔 a aký je výsledok? malá sa im na to vykašle, ked tak si dá len trošku ale nechce to a ked jej pripravím papať tak vyjedá len zeleninu a keby do nej nepchám na silu aj chlieb tak by to sama do pusy nedala. ale ked zbadá rajčiny, papriku, uhorku...... tak nám nič neostane 😉

eristoff
autor
23. mar 2012

@lji aj mne zacina vsetko papat ale chyba je ze som mu mixovala od mala a neviem sa toho zbavit, ale zacina pomalinky aj male kusocky

lienkao
28. mar 2012

môj synček má síce deväť mesiacov, ale aj kožná lekárka nám povedala, že kapustu a jej podobné zeleninky do roka nie. Nám kvôli atopickému ekzému. A ja milujem kel a aj ružičkovy kel. Rada by som mu ho dala, ale neriskujem. Ja mám tiež pocit,, že malý papá to isté dookola, aj keď každý deň to obmieňam. Iná príloha, iná zelenina, iné mäsko. Je to ťažké s tými príkrmami. Všade píšu ináč, detská lekárka ti povie ináč. Človek nechce tomu dieťaťu ublížiť, ani sa niekam ponáhľať, ale už sme mi mamičky také, furt by sme varili iné. Ja mu dávam: mrkva, zemiak, brokolica, karfiol, kaleráb, špenát, tekvica, ryža, cestovina, pohánka, ovsené vločky.