Môže 1 ročné dieťa jesť divinu? Prosím recepty

lubinka9
10. mar 2011

Mam moznost varit synovi maso z diviny. Len mam trochu obavy ci je taketo maso vhodne pre deti po prvom roku. Neviem do akej miery je toto maso kontrolovane co sa tyka zdravotnej nazavadnosti..
Mate s tym skusenosti, varite vasim detom aj jedla z diviny? Ak ano posuniete mi pripadne aj tip na recept? Dakujem 😉

latvia
10. mar 2011

divina je vhoda uz pre prve masove prikrmy, je lepsia nez hovadzina 😉 pokial mas teda istotu ze je maso v poriadku a beries ho z masiarstva alebo overeneho polovnika, tak smelo do toho 😉 recpet neporadim 😅

katecameron
10. mar 2011

moje su odchovane na divine fakt od 1roku mm vraví ze najzdravsie maso ale v konecnom dosledku je to asi fakt lebo co tie obchodne masá ved to krmia kadejakymi svinstvami 😉 aj kurcata tie zmesky karcinogenne

denduska
10. mar 2011

my robime casto divinu (mam doma polovnika 😉, najcastejsie jelenie stehno s brusnicovou omackou a knedlou- davam v pohode aj mensej (bude mat 11 mes),ide sa za tym zabit alebo diviaka peceneho s rozmarinom - to vsetko robi mm, on sa v tom vyziva 🙂 Je to urcite lepsie aj chutnejsie ako antibiotikami napumpovane kurca z hypermarketu 😅

mircalla
11. mar 2011

Mne divina nechuti, ani sama to nejedavam....mne to pachne, nepomozem si. A k tomu napumpovanemu kurcatu - suhlas, ale treba kupovat ale slovenske vyrobky a nie maso z ciny a podobne.....

bubelko
11. mar 2011

tiez davam divinu pocas polovnickej sezony. kedze nemam polovnika doma, kupujm od overeneho masiara a bud robim gulas alebo uz kupim rovno napacovane maso. deti to maju velmi radi. 🙂

majus246
16. mar 2011

Ja mám doma poľovníka takže z divinou nemám problém pokiaľ viem z každého streleného kusa sa dávajú vzorky na veterinárnu správu takže ak niekto berie mäso z dobrých zdrojov podľa mňa sa nemusí báť u nás doma sa kuracina vyskytuje fakt len výnimočne väčšinou ju varím v kuchte aby som si skrátila čas a bola mäkučká a môj malí je na nej viac menej odchovaný má teraz 10 mes a začala som mu divinu dávať hneď ako prvé mäsko.Môj názor je že kvalitnejšie a čistejšie mäso neexistuje.Má dostatok železa čo je pre deti veľmi dôležité a určite nieje v ňom žiadna chémia.Varím z nej tak isto ako z iných druhou ak sa jedná o diviaka tak to pokladám ako bravčové a z vysokej varím ako z hovädziny ale na nete je veľa receptov a aby sa stratí pach je dobré ju napácovať alebo aspoň deň pred tým pomočiť vo vode s pridaním octu.

kjara27
4. okt 2018

Ja som davala divinu (sme z polovnickej rodiny) uz od 8 mesiaco.. 🙂