Máte tipy na desiatu a olovrant po prvom roku?

piacere
3. sep 2011

Prosím vás o tipy na jedlo medzi raňajkami, desiatou a večerou 🙂

Synátor má 14,5 mesiaca a mne dochádza akákoľvek inšpirácia...

Sladké jedlá nechce, takže ani na obed nevaríme ryžové nákypy, buchty, či žemľovky... Kaše neznáša od malička, takže som to s nimi vzdala v roku... Výživu spraská ako nič a o 15 min. je po nej hladný.... Chlebík s čím? Malý je závislák na paradajkách.. desím sa, čo bude jesť v zime 😅 Chlieb s maslom/syrom a paradajkou, paprikou, mrkvou, džemom... a čo iné? Fakt som v koncoch...

Dajte svoje tipy, napíšte vaše jedálníčky....

😵

andrema
3. sep 2011

no my papame na desiatu ovocie a na olovrant jogurt, alebo puding,alebo pribinacik 🙂

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka1603
3. sep 2011

@piacere a vyskúšala si dať do jogurtov aj piškóty? alebo miláčik, pribináčik s piškótami? môjho malého to zasýti akurát na tie 2-3 hodky 🙂

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrema
3. sep 2011

@piacere no tak skus nakrajat jablko a nech sa zabava jablkom medzi jedlami, alebo inym ovocim

ivka1603
3. sep 2011

@piacere to je divné, lebo deti väčšinou milujú sladkosti..a Bebe brumik neľúbi? akurát dnes som malému kúpila sadu 5ks Brumíkov+plastový box zadara na mňamku 🙂 malý také zbožňuje a jedol by to stále 🙂

zuzca30
3. sep 2011

Celkom fajn je aj 'banana sheik'. Roztlaceny banan, mlieko a piskotky alebo ine kekse🙂

zuzca30
3. sep 2011

A este k tym jogurtom...maju aj tvaroh s jogurtom alebo jogurt s tvarohom, teraz neviem 😀 A to by ho mohlo zasytit.
Pripadne mozes spravit aj nejake pomazanky (rybaciu, tvarohovu, porovu, paradajkovu...)

kaja73
3. sep 2011

@piacere Moj rano vypije kakao-take z ceralii-dostat to v napr v Dm ku-vypije 250ml a zasyti ho to na 3h,potom ma na desiatu smotanovy tesco jogurt-ten je fakt syty,alebo zvolenske smotanove jogurty,na obed klasika-husta polievka,alebo daky zeleninovo masovy mix,ci palacinky-ale len na slano-tiež sladke nelubi,olovrant ma vyživku a po hodinke čerstve ovocie,no a to chrume až do vecere-po troske,veceru ma bud zvysky z obeda,alebo HIPP vyživu-tu zbožnuje-rozne zeleninovo -masove mixi,alebo si da kasu-ta sa mu dost sprotivila a jedinu co teraz zje,je z klasickeho plnotučneho mlieka,plus 3korn kasa z DM ka do toho este kinder musli,tiež z DM ka a cajova lyžicka toho jeho kakaa-to zje s chutou.Obcas cez den chrume tyčinky-bud zemiakove,alebo klasicke a 1-2 krat do tyždna ma pribinačika namiesto vyživky na olovrant.Sladke tiež nemusi-iba cokinu by zjedol-potvora.Zeleninu zje vsetky druhy co mu dam aj maso a v podstate aj ovocie.Co teraz nechce jest je chlebik-zje tak 3-4 kusky a dost-iba ako bundas-teda chlieb vo vajičku-ho zje za krajec. Este ma napadlo,že na večeru niekedy zje tuniaka so syrom a k tomu ten kusok chlebika.No a pred spanim ma niekedy mlieko,alebo kakao-ked menej veceral-inak len cajik.

pimpulienka
4. sep 2011

Ja davam biele jogurty do toho ovocie, ovsene vločky, chlebik, polku rožteka striedam tmave s bielym pečivom na to lúčina, maslo, eidam, rozny druh zeleniny, vianočka s džemom sem tam, banan + jablko, alebo mrkvu nastruham, špaldove sušienky za ovocim, alebo ryžove kolieska bez cukru. Všetko to proste striedam.

adriana7
5. sep 2011

@piacere , najhoršia kombinácia pre malé dieťatko z hľadiska stráviteľnosti je kombinácia pasterizované mlieko - biela múka a rafinovaný cukor (kaše, jogurty s piškótami, ochutené tvarohové krémy). ono sa to nazbiera a potom v zime to zahlienenie a chorobnosť sú fakt riadne, sliznice sú zanesené. ono sa to dá ľahko nahradiť, napr. sladiť rozmixovanými hrozienkami, ďatlami, medom. papať chlebík s nátierkami a so zeleninou dookola je určite lepšie, neviem, ako sa stravujete, ale ak by si mala záujem, je tu téma recepty - vegetariánske dieťa - je tam kopec zdravých receptov

denduska
6. sep 2011

@piacere moja mladsia je tiez taka, furt chce nieco obhryzat, najnovsi hit je toto http://www.mini-market.sk/minimarket/eshop/10-1...
tiez nema rada sladke ale toto by chrumala...su aj muslicky..a je to dokonca aj bezlepkove 😉 s tym sa aj super zabavi..ja to malej dam na stol, je sice uz trochu vacsia a zatial aspon co to urobim 😅

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nibiru
6. sep 2011

ahoj moja sladke tiez nelubi aj ked na to nevyzera u nas je to rano sa koji cca okolo 9.00 papa jogurt clever tie su najhustejsie a ma ich najradcej alebo chlebik s maslom,syrom a zeleninou paradajky miluje nadovsetko obed vätcinou polievka akakolvek miluje ich takze tu mame vzdy alebo klasika masko zelenina,ryza zemiak podla toho co varime mi pred dochutenim jej odoberame.olovrant bud vyziva alebo ovocie vecer obcas krupicova kasa klasicka instantne mi vobec nechce ak ma na olovrant ovocie tak obcas na veceru dam vyzivu kedze kojim na poziadanie niekedy na veceru vela nezje a vynahhradza si to mliekom.sladkosti vobec brumika vzdy roztalci a roztrusi tak ho ani nekupujem ale ticinky miluje tie klasicke chrumky obcas..

zhrkz
6. sep 2011

@piacere
Nas ma presne ten isty vek, zje toho pomerne vela. Rano kojim, potom o pol hodku na to ranajky - chlebik (30-40g) s cottage syrom, mrkvovo-zltkovou pomazankou, rajcinami, troskou detskej sunky, tvrdeho syra, domaci dzemik, vajicko, alebo len maslo. Sem tam ranajkuje makovnik, vianocku alebo makovku/lupacku. A za ranajkami spraska aj cely biely jogurt (vacsinou robim vlastny smotanovy). K tomu zapijame vodu, nesladeny caj. Desiaty mame dve: ovocne / ovocno piskotove/susienkove. Z ovocia zje vsetko okrem jablka (maly ma len 6 zubkov a to sa mu neda pozut) citrusy este nedavam - krajam mu ostatne surove ovocie, kludne zje aj 100-150g ovocia. A o dve hodky zase ovocie s piskotkami. Obcas dam pribinacika alebo iny tvarohovy dezert, ale tvaroh moc nemusi. Na olovrant ovocie, ma rad aj polystyrenove chlebiky, tie klasicke okruhle alebo stvorcove bez polevy. Inak nejake specialne recepty nepraktizujeme. My mame skor problem, ze pomenej pije. Ale skusila som mu dat zriedenu ovocnu stavu a to mu velmi chutilo 🙂 Ale mlieko ine ako moje nechce. Ani kase a polievky nepapa. Zboznuje privarky kazdeho druhu, len nech je tam smotana, mlieko. A cestoviny ma rad;) Kuraci perkelt s cestovinou je jeho oblubene jedlo.

lili777
14. sep 2011

@piacere Keď má malinký chuť stále niečo žuť, skús mu kúpiť zeleninový Vláran chlebík. Nie je to taký ten pukancový, ale nájdeš to medzi zdravou výživou, my kupujeme v Tescu. Alebo sú aj tyčinky Vlárky. Majú viac druhov, tie zeleninové sú dobré, je to z pohánky myslím. Nie je to energetická sladkosť, obsahuje vlákninu...taká fajn vec do ruky, keď je chuť niečo žužlať. Moji krpci zbožňujú.

simi251
14. sep 2011

@piacere Pises ze syncek vyzivu spapa ale kase nema rad? Ani piskoty do vyzivy? Skus ho ,,oklamat,, Zmiesaj mu vyzivu s cerealnou kasou takou nemliecnou. Mojmu syncekovi to chutilo. A nie je to velmi presladene potom. Videla som ze ti radili vyssie aj Brumika ale to by som asi este takemu malickemu nedavala. Nie som proti sladkostiam, ale cim neskor, tym lepsie, nie?